Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hex Commander - poradnik do gry

Hex Commander - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 16 - Mountain Hideout | Kampania Elfów w Hex Commander poradnik Hex Commander

Ekspedycja Elfów dociera do lokacji, gdzie prawdopodobnie jest poszukiwany miecz. Jednak na drodze znów stoją wojska Imperium.

Rozpoczynasz na południu mapy z niewielkim oddziałem jednostek Elfów - Misja 16 - Mountain Hideout | Kampania Elfów w Hex Commander - Hex Commander - poradnik do gry

Rozpoczynasz na południu mapy z niewielkim oddziałem jednostek Elfów. Na całej mapie są trzy obozy przeciwnika i kilka pomniejszych oddziałów wojsk Ludzi. Na tej mapie nie ma portali, więc zadbaj o każdą jednostkę i nie pozwól sobie na straty.

Najpierw oczyść pierwszy obóz (1). Jest w miarę prosty, ponieważ składa się tylko z jednostek walczących wręcz. Skorzystaj z umiejętności Sylvius'a, ochrony lasu oraz drewnianego muru, który ogranicza ruch jednostek. Teraz udaj się dalej, na północny wschód do skrzyżowania (2). Tutaj są dwie skrzynie ze zwojem Tarczy oraz Eliksirem Szybkości plus trochę monet. Tutaj zaatakuję cię kilka oddziałów, w tym jednostki Kawalerii. Koniecznie powstrzymaj i osłab ich za pomocą Magów. Ich szarże mogą cię sporo kosztować.

Bohaterowie mogą bez problemu rozprawić się ze strażnikami. Wystarczy umieścić ich lesie i eliminować wrogów po kolei. - Misja 16 - Mountain Hideout | Kampania Elfów w Hex Commander - Hex Commander - poradnik do gry
Bohaterowie mogą bez problemu rozprawić się ze strażnikami. Wystarczy umieścić ich lesie i eliminować wrogów po kolei.

Zanim wyruszysz dalej na północ, warto odbić jeńców we wschodnim obozie (3). Wróg posiada tutaj Kuszników na wieżach i barykadach. Zbliż się swoimi oddziałami do drewnianych murów i wyślij swoich bohaterów na pola z lasem tuż przed umocnieniami. Przyda się również Mag Elfów, który osłabi kuszników. Z tyłu trzymaj medyków, którzy podleczą twoich bohaterów. Zacznij eliminować najbliższy oddział. Gdy przeciwnik wyśle swoje oddziały Piechoty, użyj Sylvius'a, aby zatrzymać ich w przejściu. W ten sposób w bardzo łatwy sposób rozprawisz się z całą załogą i oswobodzisz więźniów.

Teraz czas zabrać się z ostatni obóz wroga na północy (4). Grupa obrońców składa się z trzech jednostek Piechoty oraz trzech Kuszników. Nie pozwól jednostkom walczącym wręcz opuścić obozu (wykorzystaj Sylviusa) i atakuj Kuszników w pierwszej kolejności. Wykorzystaj las, aby zniwelować obrażenia od wrogiego ostrzału lub do ucieczki przed Piechotą. Na wschód od obozu jest kolejna skrzynia i grupa wrogów, która nie powinna rozpocząć ataku, dopóki się nie zbliżysz.

Ostatni grupa, będzie bardzo wymagająca (5), ponieważ w jej skład wchodzi Mag. Przypomnę, że imperialny Mag ignoruje przeszkody terenowe (w przeciwieństwie do twoich Magów) i ma zasięg 5 pól. Do tego zamraża jednostki, przez co nie mogą się poruszać ani atakować. Musisz wykorzystać jak największą ilość jednostek i wyeliminować go w pierwszej kolejności, nawet kosztem swoich jednostek. Sylvius może go tylko unieruchomić, więc lepiej użyć go do ataku na pozostałych wrogów.

Rozegranie misji na wyższym poziomie trudności to walka z dodatkowymi oddziałami Piechoty, Milicji oraz Kawalerii pomiędzy skrzyżowanie , nad pierwszym obozem (2) i ostatnim obozem na północy (4). Pozostałe grupy nie zmienią liczebności ani poziomu doświadczenia. Wszystkie jednostki zyskają maksymalny poziom. Nadal jest możliwe zwycięstwo z wykorzystanie dostępnych środków, ale warto zainwestować w statystki bohaterów, Magów lub Łuczników. Możesz też przyzwać Szkielety lub użyć zwojów Tarczy na Arcaena i używać jej jako wabika.