Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak zdobywać Source Points w Divinity Original Sin 2? | Pytania i odpowiedzi Divinity Original Sin 2 poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 11 lipca 2019

Source Points to niejako dodatkowy zasób pozwalający na rzucanie sporej części mocniejszych zaklęć i zaklęć powiązanych z unikalną gałęzią magii (Sourcery). Punkty te wymagane są także do rozwiązana niektórych zagadek. Z tą mechaniką związane są jednak dwa problemy - konieczność zdjęcia z postaci obroży (Collar), które blokują możliwość pozyskiwania ich, a także fakt, iż te punkty trzeba najpierw zdobyć. By dowiedzieć się, jak zdjąć obroże, zajrzyj do opisu zadania "The Collar".

Tego typu plam pozwalających odnowić Source Points w grze jest sporo. - Jak zdobywać Source Points w Divinity Original Sin 2? | Pytania i odpowiedzi - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry
Tego typu plam pozwalających odnowić Source Points w grze jest sporo.

Gdy już pozbędziesz się obroży, trzeba zdobyć wspomniane punkty. W grze istnieje na to kilka sposobów, takich jak:

  • Skorzystanie ze zdolności Purge (znanej wcześniej jako Source Vampirism). Zdolność ta dostępna jest dzięki dwóm przedmiotom - Purging Wand (sposób znalezienia tego przedmiotu znajdziesz w opisie zadania "Call to Arms) i Corrupted Tyrant's Helm (zajrzyj do rozdziału "Jak zdobyć i używać pancerz Braccusa Rexa"). Każde użycie tej zdolności pozwala pozyskać 1 Source Point.
  • Wchłonięcie duszy ze specjalnych pojemników. Ich lokalizację, a także sposób pozyskania duszy znajdziesz w opisach zadań "Withermoore's Soul Jar" i "Vault of Braccus Rex". Wchłonięcie duszy także da 1 Source Point.
  • Zregenerowanie punktów dzięki specjalnym plamom. Znajdziesz je rozrzucone po całym świecie gry, często w kluczowych dla fabuły miejscach. Wchłonięcie plamy daje 1 punkt, a sama plama może pojawić się w tym samym miejscu po pewnym czasie.
  • Zregenerowanie punktów dzięki pojemnikom z substancją. Po jednym takim pojemniku znajdziesz w Vault of Braccus Rex i pod domem Sivy (Siva's House).

Pamiętaj też, iż początkowo twoje postacie będą mieć dostęp do jednego punktu Source - część zdolności będzie więc przez to niedostępna, a po każdym użyciu punktu trzeba będzie go zregenerować. Wraz z postępami w fabule odblokujesz kolejno drugie i trzecie gniazdo, przez co każda postać będzie w stanie zmagazynować 3 Source Points.