Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ranger | Klasy w Divinity Original Sin 2 Divinity Original Sin 2 poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 11 lipca 2019

Postać, której głównym zadaniem jest eliminowanie wszystkich przeciwników, którzy są w stanie zagrozić twojej drużynie na dystans. Dzięki specjalnym strzałom może skutecznie spowalniać przeciwników, oślepiać ich i nakładać na nich statusy.

Warto, aby zawsze trzymał się drugiej linii, z wyjątkiem sytuacji, gdy musi złamać szereg dla zdobycia dobrej pozycji strzeleckiej. Korzystając z możliwości teleportowania członków drużyny możesz przenosić go na wysoko położone obiekty, co ułatwi mu walkę.

Ranger na ekranie wyboru klasy postaci. - Ranger | Klasy w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry
Ranger na ekranie wyboru klasy postaci.

Poniżej znajdzie parametry wyjściowe dla wskazanej klasy.

Atrybuty

W przypadku Strażnika domyślnie zostały wzmocnione dwa atrybuty.

Nazwa atrybutu

Wartość

Znaczenie

Finesse

+2

Tutaj nie ma niespodzianek, większość uzbrojenia umożliwiającego walkę na dystans skaluje się do tego atrybutu.

Wits

+1

Odpowiednio wysoka inicjatywa pomoże zająć pewny grunt zanim zrobi to przeciwnik. Jeśli tylko będziesz górą (dosłownie) zadasz większe obrażenia a twoje strzały polecą znacznie dalej.

Zdolności i Talent

W przypadku Strażnika rozwinięto trzy zdolności.

Nazwa

Wartość

Komentarz

Huntsman

1

Zdolność, której należy poświęcić jak najwięcej uwagi. Zwiększanie premii do obrażeń, skuteczności ataku i niwelowanie kary za niedogodną pozycję z pewnością przyda się w trudnych momentach potyczki, a jeśli uda ci się znaleźć w lepszej pozycji to walka pójdzie gładko.

Pyrokinetic

1

Dodatkowy punkt pozwala postaci na korzystanie z zaklęć tej szkoły magii. Na uwagę zasługują tutaj Haste, które zwiększa ilość generowanych punktów AP o 1 na turę, a także Peace of Mind, które pozwala postaci wyleczyć negatywne efekty i zyskać potężne premie do atrybutów.

Lucky Charm

1

Dzięki tej zdolności masz szansę, że podczas przeszukiwania rozmaitych pojemników trafisz na dodatkowe, szczególnie wartościowe przedmioty. W tym aspekcie najważniejsze są specjalne strzały, które bardzo szybko się kończą a są stosunkowo drogie.

Talent

Arrow Recovery - szansa na odzyskanie specjalnej strzały po wystrzeleniu jej.

Umiejętności startowe

Ikona

Nazwa

Komentarz

Ricochet - Ranger | Klasy w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Ricochet

Zdolność która pozwala postaci zaatakować łącznie trzy cele - uderza w pierwszy cel, odbija się od niego i szuka kolejnego przeciwnika. Doskonale nadaje się do atakowania wrogów zbitych w zwarte grupy.

Peace of Mind - Ranger | Klasy w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Peace of Mind

Potężna zdolność wsparcia, która za koszt 1AP oferuje premię do atrybutów Strength, Finesse, Intelligence i Wits, a dodatkowo usuwa efekty Blinded, Terrified, Charmed, Taunted, Sleeping, Enraged i Mad. Przydatna przez całą grę.

Elemental Arrowheads - Ranger | Klasy w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Elemental Arrowheads

Jedna z najbardziej unikalnych zdolności w grze, która pozwala łucznikowi zamoczyć groty strzał w elemencie, który znajduje się w jego pobliżu - ogień daje obrażenia od ognia, krew powoduje krwawienie, a olej ma szansę spowolnienia wroga.

Strażnik a Rasy

Rasa

Predyspozycje

Komentarz

Elf

Duże

Najlepszą rasą dla omawianej klasy są bez wątpienia elfy. Naturalna premia do finezji zwiększy podstawowe obrażenia na dystans, a każdy atak będzie o wiele skuteczniejszy.

Człowiek

Średnie

Z uwagi na premię do inicjatywy człowiek może całkiem nieźle poradzić sobie w tej klasie, głównie dzięki możliwości zajęcia lepszej pozycji. W początkowej fazie gry nie zada jednak tak dotkliwych obrażeń jak elf.

Krasnolud

Brak

Zupełny brak predyspozycji, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sprawdzić krasnoluda w tej roli.

Jaszczur

Brak

Podobnie jak w przypadku krasnoludów, jaszczury nie mają specjalnych talentów, które zwiększą ich skuteczność. Lepiej poszukać dla nich innego zajęcia.

Które zdolności wybrać?

Ranger posiada dostęp do dwóch szkół (Huntsman i Pyrokinetic), przez co wybierać może spośród 8 startowych zdolności. Zdolności te dobrane są w odpowiedni sposób, jednak można utaj wprowadzić drobną modyfikację, co przedstawione zostało wewnątrz poniżej tabeli.

Ikona

Nazwa

Komentarz

Ricochet - Ranger | Klasy w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Ricochet

Tą zdolność zostaw w spokoju, gdyż jest bardzo przydatna podczas całej gry.

Haste - Ranger | Klasy w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Haste

Zdolność, którą można wziąć za Peace of Mind. Haste zwiększa szybkość poruszania się postaci i ilość dostępnych punktów AP (o 1) na starcie każdej rundy. Są to rzeczy, które przydadzą się łucznikowi, który często zmieniać musi pozycję, by maksymalizować swoje obrażenia.

Elemental Arrowheads - Ranger | Klasy w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Elemental Arrowheads

Kluczowa zdolność dla każdej postaci walczącej przy pomocy broni dystansowej.