Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Co daje pożeranie zwłok w Divinity 2? Talent Corpse Eater | Pytania i odpowiedzi Divinity Original Sin 2 poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 11 lipca 2019

Divinity: Original Sin 2 wprowadza dość istotną nowość do ras dostępnych w grze - elfy charakteryzują się nie tyle ponadprzeciętną urodą czy długowiecznością, a talentem Corpse Eater. Pozwala im on pożerać zwłoki - a dokładniej części ciała. Ma to dwa efekty - w większości przypadków ogranicza się do nałożenia na postać dość mocnej regeneracji, a czasami, w momencie skonsumowania "unikalnej przekąski" (o czym dalej za moment) postać jest w stanie nauczyć się dodatkowej zdolności.

Corpse Eater to ciekawy talent, który pozwala nauczyć się dodatkowych zdolności. - Co daje pożeranie zwłok w Divinity 2? Talent Corpse Eater | Pytania i odpowiedzi - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry
Corpse Eater to ciekawy talent, który pozwala nauczyć się dodatkowych zdolności.

Uwaga - mechanizm ten jest szalenie zabugowany. Czasami zjedzenie części ciała może nie dać pożądanej zdolności, przez co przed konsumpcją lepiej jest zapisać grę, by w razie czego móc spróbować ponownie. Co więcej, po zjedzeniu części ciała na ekranie często nie pojawia się komunikat o zdobytej zdolności - mimo, że została ona odblokowana.

W grze poprzez pożeranie części ciała zdobyć można następujące zdolności:

  • Fortify - po zjedzeniu nogi postaci o imieniu Atutsa (Atutsa's Leg). Jest to postać, której egzekucja ma miejsce przy wejściu do Fort Joy.
  • First Aid - głowa (Severed Head) znajdująca się w posiadaniu Elodi, którą znajdziesz w Caverns podczas wykonywania zadania The Shakedown.
  • Armour of Frost - Saheila's Arm, przedmiot, który zdobyć można zabijając Saheilę. Znajdziesz ją w Caverns.
  • Blacklash - głowa magistra, którego ciało znajdziesz na północ od kapliczki teleportacyjnej na moście (Shrine to Lucian). Ciało leży blisko plaży, a niedaleko biega pies.
  • Peace of Mind - głowa znajdująca się w skrzynki zlokalizowanej pomiędzy kapliczką teleportacyjną na moście (Shrine to Lucian), a bazą Seekerów. Skrzynia znajduje się pomiędzy grzybami-pułapkami (Noxious Bulg), które wytwarzają obłoki trucizny i pola ognia.

Uwaga - zajrzyj do rozdziału z mapą Fort Joy [M1], jeśli masz problem ze zlokalizowaniem miejsc opisanych powyżej.

Części ciała pożerać mogą wyłącznie elfy, a także nieumarli (Undead), którzy zamienili się w elfy - o tym drugim przeczytasz w rozdziale "Mask of the Shapeshifter - jak zdobyć i korzystać". Umiejętności w dalszym ciągu posiadają swoje wymagania - dla przykładu, zdolność Fortify wymaga umiejętności Geomancer na przynajmniej 1 poziomie.