Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Geomancer | Szkoły magii i umiejętności w Divinity Original Sin 2 Divinity Original Sin 2 poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 11 lipca 2019

Geomancer

Geomancer skupia zdolności powiązane z żywiołem ziemi i trucizny, pozwalając zadawać obrażenia właśnie od tych żywiołów (Earth i Poison). Zdolności z tej grupy służą do wspierania drużyny (zwiększanie i regeneracja pancerza fizycznego), a także do zadawania obrażeń od ziemi i trucizny. Dzięki tym zdolnościom można także rozlać na ziemi olej, który da się potem podpalić. Dodatkowo, spora część zdolności pozwala nałożyć negatywne efekty na wrogów - spowolnienie, zmiana w kamień (Petrify) czy okaleczenie (Crippled).

Uwaga - rozdział w rozbudowie. Wkrótce pojawią się tutaj wszystkie zdolności z tej szkoły.

Magical Poison Dart - Geomancer | Szkoły magii i umiejętności w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Magical Poison Dart

Opis

Strzał magiczną zatrutą strzałką. Zadaje obrażenia od trucizny i nakłada status.

Specjalne

100% szans na zatrucie przeciwnika na 2 tury

Koszt

2 punkty akcji / 1 slot pamięci

Czas odnowienia

4 tury

Blokada

Pancerz magiczny

Komentarz

Prosta i skuteczna umiejętność, która nakłada na przeciwnika niszczycielski status. Dobra inicjacja dla bohatera walczącego na dystans, który osłabi przeciwnika zanim wybierze dogodną pozycję i zada śmiertelny cios. Przed użyciem czaru upewnij się, że zasoby pancerza magicznego celu są wyczerpane.

 

Contamination

Opis

Zadaje obrażenia od trucizny i nakłada status na wszystkich przeciwników w zasięgu. Zamienia każdą ciecz w zasięgu czaru w truciznę.

Specjalne

100% szans na zatrucie przeciwnika na 1 turę

Koszt

1 punkt akcji / 1 slot pamięci

Czas odnowienia

3 tury

Blokada

Pancerz magiczny

Komentarz

Potężne zaklęcie, które wprawdzie nakłada status o bardzo krótkim czasie trwania, ale za to jego uniwersalność pozwala na użycie niemal w każdej walce, nawet bez łączenia go z innymi zaklęciami. Należy przede wszystkim uważać na położenie sojuszniczych jednostek i upewnić się, ze zamiana całej kałuży w truciznę jest najlepszym rozwiązaniem, bowiem efektu nie można cofnąć. Poza tym oczywista jest kontrola zasobów pancerza magicznego, aby status nie został zablokowany.

Fossil Strike - Geomancer | Szkoły magii i umiejętności w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Fossil Strike

Opis

Wielka kila uderza w przeciwników zadając im obrażenia od ziemi i pozostawia po sobie plamę oleju.

Specjalne

Brak

Koszt

2 punkty akcji / 1 slot pamięci

Czas odnowienia

2 tury

Komentarz

Omawiana umiejętność to znakomita inicjacja każdej walki, szczególnie tej, która toczy się na rozległym terenie. Jeśli bohater dysponuje nawet pojedynczą butelką zapalającą to w czasie pojedynczej tury może wyrządzić spore szkody grupie przeciwników. Wszystko zależy od tego czy użycie umiejętności zapewni obrażenia dla pojedynczego przeciwnika, czy może uda nam się trafić większą grupę. Bohater dysponujący tą umiejętnością bez wątpienia powinien dysponować zapasem butelek zapalających, bądź strzał, które podpalą plamę oleju, która pozostanie na podłożu po użyciu umiejętności. Warto przy tym zwrócić uwagę na niski czas odnowienia, który gwarantuje, że niejednokrotnie będziemy mogli trafić nim przeciwników, nierzadko kończąc tym walkę.

Fortify - Geomancer | Szkoły magii i umiejętności w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Fortify

Opis

Podnosi maksymalną liczbę punktów pancerza celu i częściowo go uzupełnia. Podczas trwania czaru postać nie może zostać teleportowana przez przeciwnika.

Specjalne

100% szans na wzmocnienie celu na 3 tury

Koszt

1 punkt akcji / 1 slot pamięci

Czas odnowienia

4 tury

Komentarz

Tani i skuteczny czar, który podnosi pancerz sojuszniczego bohatera lub przeciwnika. W przypadku sojuszników oczywistą korzyścią jest zwiększenie współczynnika maksymalnego pancerza fizycznego postaci, a przy tym możemy liczyć na premię do bieżącej wartości, jeśli pancerz jest na wykończeniu. Poza tym skutecznie chroni to naszych sojuszników przed przeniesieniem ich na inne miejsce wbrew ich woli. Uważnie korzystaj z zaklęcia, bowiem w zwarciu możesz bardzo łatwo trafić przeciwnika, a zdobyta przez niego w ten sposób premia może zadecydować o wyniku potyczki.

Impalement - Geomancer | Szkoły magii i umiejętności w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Impalement

Opis

Z podłoża wychodzą kolce, które okaleczają wszystkich przeciwników w zasięgu i zadają obrażenia od ziemi. W miejscu działania zaklęcia powstaje kałuża oleju.

Specjalne

100% szans na okaleczenie na 1 turę

Koszt

2 punkty akcji / 1 slot pamięci

Czas odnowienia

4 tury

Blokada

Pancerz fizyczny

Komentarz

Zaklęcie, które działa podobnie do wcześniej omawianego Fossil Strike, aczkolwiek w tym przypadku poza standardową dawką obrażeń mamy szansę na okaleczenie przeciwników. Podobnie jak w przypadku wcześniej omawianego zaklęcia, możemy podpalić kałużę oleju aby maksymalnie podnieść jego skuteczność. Dobra inicjacja, ale nie wahaj się wymierzyć go przeciwko wrogim jednostkom walczącym na dystans jeśli nie możesz unieszkodliwić ich w inny sposób. Poza tym pamiętaj, że czas odnowienia umiejętności jest zdecydowanie dłuższy, więc korzystaj z niego z rozwagą. Szczególnie przydatne dla zdobycia kilku tur, które pozwolą sojuszniczym magom zwiększyć dystans od bezpośrednich zagrożeń.