Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zadania poboczne w Forcie Radość | Solucja Divinity Original Sin 2 Divinity Original Sin 2 poradnik, solucja

Na tej stronie znajdziesz rozwiązania pomniejszych zadań z Fort Joy: Uzdrawiający dotyk, Wymuszenie oraz Koszmar każdej matki.

Ostatnia aktualizacja: 11 lipca 2019

Poniżej znajduje się opis zadań, które są stosunkowo krótkie i wymagają wykonania tylko jednej czynności. Wszystkie zadania wykonasz na wyspie Fortu Radość.

Uzdrawiający dotyk

W Sanktuarium Amadii, znajdziesz grupę rannych poszukiwaczy. Twoim jedynym zadanie jest uleczenie ich. Jedynym ograniczeniem jest czas. W późniejszych etapach rozgrywki będą oni martwi.

Nagroda: Punkty doświadczenia.

Wymuszenie

1 - Zadania poboczne w Forcie Radość | Solucja Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

1. Fort Radość Ghetto - Początek zadania

2. Groty - Zakończenie zadania

Tuż po wejściu do Fort Radość Ghetto zauważysz rozmawiające ze sobą postacie widoczne na powyższym obrazku - Zadania poboczne w Forcie Radość | Solucja Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Tuż po wejściu do Fort Radość Ghetto zauważysz rozmawiające ze sobą postacie widoczne na powyższym obrazku. Jeśli wtrącisz się do rozmowy to dowiesz się, że Elfka o imieniu Elodi zalega z haraczem, który wszyscy internowani płacą zarządcy obozu. W związku z tym nasłał on na nią dwóch zbirów, którzy żądają zapłaty. Jeśli nie grasz Ifanem ben-Mezd to będzie on uczestniczył w całym zamieszaniu, stojąc po stronie Elfki.

Wybór 1: Pomóż Elodi

Jeśli opowiesz się po stronie Elfki to unikniesz rozlewu krwi - Zadania poboczne w Forcie Radość | Solucja Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Jeśli opowiesz się po stronie Elfki to unikniesz rozlewu krwi. Windykatorzy wycofają się. Po wszystkim Elodi podziękuje i poinformuje, że ma dla ciebie nagrodę, którą możesz odebrać w Groty. Tam będziesz mógł dowiedzieć się kilku ciekawostek na temat lokacji w której się znajdujesz. Po wyczerpaniu kwestii dialogowych w podzięce za ratunek podaruje ci Odciętą Głowę (Severed Head). Jeśli posiadasz w drużynie Elfa, to korzystając z talentu Corpse Eater możesz wzbogacić wachlarz jego zdolności.

Nagroda: 2 nagrody gwarantowane oraz 1 z 4 do wyboru zależnie od klas drużyny + Severed Head

Wybór 2: Zabij Elodi

Jeśli opowiesz się po stronie napastników to zostaniesz włączony do walki pomiędzy nimi a Elodi oraz ewentualnie Ifanem ben-Mezd. Elfka jest groźna, ale nie powinna ci zagrozić, jest jednak większe prawdopodobieństwo, że wyeliminuje twoich "sojuszników" jeśli nie będziesz działał sprawnie. Zdecydowanie trudniejszym przeciwnikiem jest Ifan ben-Mezd. Posiada on silne ataki dystansowe, dlatego musisz skupić się na nim w pierwszej kolejności.

Jeśli pomożesz im pokonać Elodi to zdobędziesz punkty doświadczenia za wygraną potyczkę, ale nie oczekuj, dodatkowej nagrody lub wdzięczności ze strony windykatorów. Utracisz także potencjalnego towarzysza, w potyczce zginie bowiem także Ifan ben-Mezd.

Nagroda: 240 punktów doświadczenia

Wybór 3: Pozostań bezstronny

Jeśli włączysz się do rozmowy, ale ostatecznie stwierdzisz, że nie chcesz się opowiadać po żadnej ze stron to będziesz świadkiem jak Elodi rozprawia się z napastnikami i ucieka. Po wszystkim możesz znaleźć ją w Groty, ale nie będziesz mógł z nią porozmawiać. Nie utracisz także możliwości zwerbowania Ifana ben-Mezd.

Nagroda: Brak

Wybór 4: Ignoruj zadanie

Jeśli odpowiednio szybko nie podejmiesz żadnego z działań dostępnych w ramach zadania to po pewnym czasie znajdziesz zwłoki Elodi w miejscu w którym ją widziałeś. Tym samym zadanie stanie się niedostępne.

Nagroda: Brak

Koszmar każdej matki

Tuż obok bramy wejściowej do Fort Radość spotkasz kobietę o imieniu Fara[1], która poszukuje swojego dziecka - Zadania poboczne w Forcie Radość | Solucja Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Tuż obok bramy wejściowej do Fort Radość spotkasz kobietę o imieniu Fara[1], która poszukuje swojego dziecka. Jeśli zapytasz ją, czy możesz jej w czymś pomóc, przekaże ci lalkę córki i poprosi być ją odnalazł. Ważne jest, abyś nie prowadził rozmowy Jaszczurem. Kobieta odrzuci wówczas pomoc, twierdząc że jej córka boi się Jaszczurów.

Tuż obok niej siedzi Jeth[1]. Jeśli z nim porozmawiasz powie ci, że Fara potrzebuje pomocy, aczkolwiek nie w związku z poszukiwaniami. Twierdzi, że kobieta oszalała po tym jak straciła córkę, gdyż Erma zginęła jakiś czas temu i nigdy nie była nawet w Fort Radość.

Możesz udać się do Fary i przekazać jej, że Erma nie żyje. Fara szybko zorientuje się, że rozmawiałeś z jej towarzyszem i zarzuci mu kłamstwo. Nie mniej jednak zadanie zostanie zakończone.

Nagroda: 125 punktów doświadczenia

Wiekowa czcicielka

Przebywając w Sanktuarium Amadii, porozmawiaj Gratianą. Poprosi cię ona o przyniesienie Dzbanu Duszy.

Znajdziesz go w skarbcu Baccusa Rexa, który odkryłeś w czasie wykonywania zadania Skarbiec Braccusa Reksa. Chodzi o konkretny Dzban zaznaczony na poniższym obrazku. Po zabraniu go okazuje się, że przechowuje on Duszę samej Gratiany.

Wróć do niej i oddaj dzban - Zadania poboczne w Forcie Radość | Solucja Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Wróć do niej i oddaj dzban. Opowie ona swoją historię, a zadanie zakończy się.

Nagroda: 2 nagrody gwarantowane oraz 1 z 4 do wyboru zależnie od klas drużyny.

Przeklęty pierścień

W czasie wykonywania zadania Skarbiec Braccusa Reksa, stoczysz walkę z Real Trompdoyem. Przeszukując jego ciało znajdziesz Zbroję Braccusa. Po jego założeniu okazuje się że jest on obciążony klątwą. Jedyną czynnością jaką musisz wykonać jest zdecydowanie co dalej zrobić z pierścieniem. Masz do wyboru dwie opcje: zdjęcie go lub odczynienie klątwy za pomocą czaru Błogosławieństwo.

Nagroda: Brak

Artefakty Tyrana

1 - Zadania poboczne w Forcie Radość | Solucja Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

1. Fort Radość Więzienie - wejście do Pradawne przejście

2. Fort Radość - Tower

3. Ruiny zamku - wejście do Zwietrzałe ruiny

4. Fort Radość - wejście do Czarnej Groty

5. Fort Radość - wejście do Wieży w Labiryncie Gargulca

Celem tego zadania jest zdobycie wszystkich elementów zbroi Braccusa Rexa. Lokalizację wszystkich przedmiotów znajdziesz na powyższej mapie.