Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak zdobyć Pancerz Braccusa Rexa w Divinity 2? | Pytania i odpowiedzi Divinity Original Sin 2 poradnik, solucja

Tyrant set lub Braccus Rex set to zestaw unikatowej zbroi, który możemy znaleźć w Fort Joy. Przedstawiamy wszystkie lokalizacje i sposoby, w których możemy to zrobić.

Ostatnia aktualizacja: 11 lipca 2019

Już podczas wykonywania zadania Withermoore's Soul Jar zauważysz, iż w grze pojawiają się przedmioty z nazwą postaci znanej z poprzedniej osłony - Braccus Rex. Mimo, iż w grze nie ma działającej mechaniki zestawów przedmiotów (jak, chociażby, w serii Diablo), są elementy ekwipunku, których działanie zmienia się, gdy postać wyposażona zostanie w konkretne przedmioty. Tak jest w przypadku zestawu Braccusa Rexa. Do zebrania jest tutaj łącznie 5 przedmiotów (jest ich co prawda więcej, ale o tym za moment): Tyrant's Stride, Heart of the Tyrant, Corrupted Tyrant's Helm, The Hands of the Tyrant i Tracks of the Tyrant.

Tyrant's Stride

Lokalizacja Tyrants Stride. - Jak zdobyć Pancerz Braccusa Rexa w Divinity 2? | Pytania i odpowiedzi - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry
Lokalizacja Tyrant's Stride.

Przedmiot znaleźć można wewnątrz Ancient Passage - jest to miejsce, które odwiedza się podczas wykonywania zadania Withermoore's Soul Jar. W zachodniej części pomieszczenia znajdziesz jeden z dwóch pomników (widoczny na powyższym obrazku). Wystarczy wejść z pomnikiem w interakcję postacią, która posiada rozwinięty atrybut Wits (15 punktów), a następnie wyczerpać dostępne opcje dialogowe. Po wszystkim na ziemi wyląduje przedmiot, którego szukasz.

Heart of the Tyrant

Lokalizacja drugiego przedmiotu, Heart of the Tyrant. - Jak zdobyć Pancerz Braccusa Rexa w Divinity 2? | Pytania i odpowiedzi - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry
Lokalizacja drugiego przedmiotu, Heart of the Tyrant.

Drugi przedmiot znaleźć można w Madman's Enclave, tuż po tym, jak stoczysz drugi pojedynek z Trompdoy-em. Przedmiot znajduje się w skarbcu - tam, gdzie znaleźć można pojemniki z duszami, skrzynie i hałdy złota.

Corrupted Tyrant's Helm

Z kapliczki wypadnie hełm Braccusa Rexa. - Jak zdobyć Pancerz Braccusa Rexa w Divinity 2? | Pytania i odpowiedzi - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry
Z kapliczki wypadnie hełm Braccusa Rexa.

Hełm Braccusa Rexa znajdziesz z kolei w Decrepit Ruins - niewielkiej lokalizacji, do której dostać można się obok miejsca, w którym ratuje się Garetha (zadanie Most Dangerous When Cornered). Po wejściu do pomieszczenia wystarczy rzucić zaklęcie Bless na znajdującą się po lewej stronie dźwignie, przeciągnąć ją i wejść do kolejnej komnaty. Tam trzeba wejść w interakcję z kapliczką Braccusa Rexa (wymagany Source Point), a po wszystkim na ziemi wyląduje upragniony przedmiot.

The Hands of the Tyrant

Rękawice z zestawu Braccusa. - Jak zdobyć Pancerz Braccusa Rexa w Divinity 2? | Pytania i odpowiedzi - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry
Rękawice z zestawu Braccusa.

Rękawice z zestawu Braccusa znajdziesz z kolei w Gargoyle's Maze Tower. Dokładny sposób przejścia przez całe podziemie przedstawiony został na powyższym filmie. W komnacie za polem siłowym znajdziesz dwa sarkofagi - wejście w interakcję z tym po prawej stronie sprawi, że w pomieszczeniu pojawi się trucizna, a z sarkofagu wypadnie przedmiot, którego szukasz, The Hands of the Tyrant.

Tracks of the Tyrant

Ostatni, piąty przedmiot z zestawu znajdziesz w wieży zlokalizowanej na plaży, w Fort Joy. Do wieży dostać można się przy pomocy umiejętności Teleport, bądź jednej z kilku pozwalających na skok / teleportację - Phoenix Dive, Cloak & Dagger, Tactical Retreat czy Spread your Wings. Gdy dostaniesz się do wieży, wystarczy przeszukać zwłoki Lorenzo, by zdobyć upragniony przedmiot. Cały proces zobaczyć możesz na powyższym filmie.

Korzystanie z pancerza i kilka ciekawostek

Gdy tylko ubierzesz dowolny przedmiot z zestawu, zauważysz, iż jest on zaklęty - nakłada na postać klątwę, zmniejszając prędkość poruszania się, nakładając status Warm i tak dalej. Jednakże, jest prosty sposób, by pozbyć się klątw - wystarczy ubrać na postać wszystkie 5 przedmiotów, które właśnie udało ci się zdobyć. Razem oferują one same bonusowe atrybuty, a wszystkie klątwy znikną - przynajmniej do momentu, aż nie zdejmiesz przynajmniej jednego z nich.

Oczyszczony hełm Braccusa to dobry przedmiot dla wojowników. - Jak zdobyć Pancerz Braccusa Rexa w Divinity 2? | Pytania i odpowiedzi - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry
"Oczyszczony" hełm Braccusa to dobry przedmiot dla wojowników.

Na koniec kilka ciekawostek związanych z przedmiotami Braccusa Rexa:

  1. Włócznia (Spear of Braccus Rex), pierścień (Ring of Braccus Rex) i buława (The Illuminator) to artefakty Braccusa, jednak nie wchodzą w skład wymaganego zestawu - nie są potrzebne, by zniwelować efekty klątwy.
  2. Hełm Braccusa, Corrupted Tyrant's Helm oferuje dodatkową zdolność - Purge (wcześniej Source Vampirsm). Hełm posiada jedynie 3 ładunki, a gdy je wyczerpiesz, z hełmu "wyskoczy" przeciwnik, Krylr the Kettlegrinder. Po pokonaniu wroga z jego zwłok będzie można zebrać "oczyszczoną" wersję hełmu, Tyrant's Helm, która wciąż co prawda posiada klątwę (nakłada status Warm), lecz oferuje znacznie lepsze statystyki.