Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Dialogi w Divinity Original Sin 2 | Podstawy Divinity Original Sin 2 poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 11 lipca 2019

W dużej mierze warstwę fabularną gry będziesz poznawał za sprawą dialogów. W tym względzie warto kierować jak największą i mocno zróżnicowaną drużyną, gdyż każdy z jej członków może prowadzić konwersacje na własną rękę. Poza tym, wybierając rozmówcę należy zorientować się jakiej rasy jest postać niezależna, gdyż poszczególne rasy reagują w różny sposób na swoich rozmówców. Może się zdarzyć, że jeżeli spróbujesz nawiązać dialog człowiekiem to zostaniesz zignorowany, a jaszczur z twojej drużyny z łatwością zdobędzie garść informacji.

Nawet jeśli przeprowadziłeś rozmowę w sposób, który niekoniecznie sprzyja dobrym relacjom, to zawsze możesz przełączyć się na innego bohatera i spróbować innej ścieżki wypowiedzi. Jeśli podejrzewasz, że z jakiegoś powodu źle rozegrałeś konwersację i przetestowałeś już wszystkich członków drużyny to najlepiej wczytaj zapisany wcześniej stan gry i spróbuj uzyskać efekt odmienny do poprzedniego.

Poniżej znajdziesz przydatne informacje o kilku zagadnieniach związanych z prowadzeniem rozmów.

Korzyści

Sprawdzając różne ścieżki dialogowe bardzo łatwo możesz zauważyć, że niepozorni bohaterowie, którzy wydawali się jedynie tłem, mogą udzielać bardzo przydatnych informacji i tylko od ciebie zależy czy właściwie wyczujesz ich intencje. Warto zawsze testować każdego z członków drużyny, a może okazać się, że wybranie innego bohatera i kolejności wypowiedzi sprowadzi dialog na zupełnie inne tory i dzięki temu uzyskasz np. prezent od rozmówcy.

Perswazja

Niektóre zadania wymagają wywierania wpływu na rozmówcy. Pamiętaj, żeby dokładnie sprawdzić, który z członków drużyny ma największe szanse na osiągniecie pomyślnego rezultatu i sprawdzenie przy jego pomocy wszystkich dostępnych opcji. Musisz mieć też na uwadze fakt, żeby wcześniej nie okradać rozmówcy lub nie działać w taki sposób, który wpłynie negatywnie na jego nastawienie do ciebie, bowiem może to definitywnie przekreślić twoje szanse na korzystny rezultat.

Tagi

Każda z postaci z określonymi tagami ma możliwość skorzystania z większej ilości opcji dialogowych. Opcje te są mocno wyróżnione więc z pewnością ich nie przeoczysz. Zanim użyjesz jednej z kwestii określonej tagiem, lepiej zorientuj się, kim jest twój rozmówca i czy użycie tagu będzie miało jakiś skutek. Wnioski możesz wysunąć poprzez jego ubiór, nazwę postaci i to jak się do ciebie odnosi. Jeśli tagi nie zapowiadają żadnych korzyści to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z jednej z domyślnych wypowiedzi.

Dialogi wewnątrz drużyny

Niejednokrotnie pojawi się możliwość rozważenia zaistniałych zdarzeń w gronie drużyny. Może to mieć związek z kontrowersyjnymi zdarzeniami, których drużyna była świadkiem lub w chwili podjęcia decyzji.

W pierwszym przypadku dialogi są niezobowiązujące, to znaczy nie mają wpływu na kształtowanie fabuły, ale wpływają na relacje wewnątrz drużyny. Gdy nad członkami drużyny pojawią się wykrzykniki to znak, że doszło do sytuacji, którą trzeba wyjaśnić. Możesz oczywiście zignorować tę mechanikę, ale warto sprawdzić, jakich reakcji możemy spodziewać się po członkach drużyny. Szczególnie warto uważać na wszystkie wypowiedzi, które mogą mieć negatywny wydźwięk w oparciu o rasę rozmówcy.

Poza tym w grze pojawiają się odgórnie narzucone rozmowy między członkami drużyny. Ma to miejsce głównie w związku z zadaniami z wątku głównego, gdy musimy zdecydować o czyimś losie lub zająć wspólne stanowisko w jakiejś sprawie. Jeśli wszyscy członkowie drużyny są zgodni to wszystko przebiega bez zarzutu. Problemy zaczynają się, gdy zdania w drużynie są podzielone. Jest to jedno z największych wyzwań gry wieloosobowej.

Handel

Zwróć uwagę na powyższy obrazek - Dialogi w Divinity Original Sin 2 | Podstawy - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Zwróć uwagę na powyższy obrazek. Jeśli po rozpoczęciu rozmowy z postacią niezależną zobaczysz u niej ikonkę oznaczoną na obrazku, to znak, że możesz prowadzić z nią wymianę wyposażenia. Każdy handlarz posiada dużą różnorodność asortymentu, a proponowane przez nich ceny za ten sam przedmiot mogą się znacznie różnić, więc zawsze warto odwiedzić kilku kupców zanim przeznaczysz na coś swoje niewielkie zasoby złota lub ekwipunku.

Warto mieć na uwadze, że każda udana transakcja wpływa pozytywnie na wzajemne relacje i jeśli będziesz skutecznie prowadził wymianę z jednym z kupców to z każdą kolejną transakcją będzie oferował ci lepsze ceny. Dodatkowo u wybranych kupców będziesz mógł naprawić swoje wyposażenie co jest niezwykle przydatne jeśli w toku rozgrywki nie znajdziesz narzędzi, które umożliwią prowadzenie napraw samodzielnie.