Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Tworzenie bohatera w Divinity Original Sin 2 | Drużyna Divinity Original Sin 2 poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 11 lipca 2019

W poniższym rozdziale znajdziesz szczegółowo opisany proces tworzenia własnego bohatera w oparciu o możliwości, których dostarcza wbudowany w grę kreator. Poszczególne kroki zostały opisane w osobnych sekcjach. Oczywiście nie musisz podążać za przedstawioną przeze mnie kolejnością, ale zaproponowany przeze mnie schemat pozwala maksymalnie doprecyzować własnego bohatera i w pełni wykorzystać płynące z tego korzyści.

Krok 1: Rasa i personalia

Pierwszymi działaniami, które są konieczne w procesie jest wybranie płci[1] i nadanie imienia[2] - Tworzenie bohatera w Divinity Original Sin 2 | Drużyna - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Pierwszymi działaniami, które są konieczne w procesie jest wybranie płci[1] i nadanie imienia[2]. Wskazane wybory nie mają za sobą żadnych negatywnych konsekwencji, więc możesz działać w tym zakresie bez ograniczeń. Płeć determinuje jedynie wygląd.

Najistotniejszym działaniem na tym etapie jest wybór rasy[3], którą będzie reprezentował nasz bohater. Jeśli nie do końca orientujesz się w działaniu poszczególnych umiejętności i parametrów to zapoznaj się z ich opisem i treścią dedykowanego im rozdziału w niniejszym poradniku. Ważne jest postrzeganie rasy pod kątem długofalowej rozgrywki, która ma bardzo duże znaczenie więc nie bój się iść w tym względzie na kompromis, szczególnie jeśli będziesz grał w ramach rozgrywki wieloosobowej.

Krok 2: Wybór klasy

Wybór klasy postaci jest pierwszym krokiem do stworzenia bohatera kompletnego, który będzie zgodny z twoim stylem gry a przy tym będzie wykazywał wysoką skuteczność na polu bitwy - Tworzenie bohatera w Divinity Original Sin 2 | Drużyna - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Wybór klasy postaci jest pierwszym krokiem do stworzenia bohatera kompletnego, który będzie zgodny z twoim stylem gry a przy tym będzie wykazywał wysoką skuteczność na polu bitwy. Klasa determinuje pewne czynniki, takie jak wybór rasy, więc dobrze zapoznaj się z korzyściami płynącymi z grania określoną rasą (sprawdź dedykowany rozdział) i od razu wykonaj selekcję klas w oparciu o te, które mogą dobrze zgrywać się z bohaterem wybranej przez ciebie rasy. Umiejętności przypisane do każdej z klas możesz weryfikować za pomocą strzałek widocznych na obrazku[1].

Gdy już podejmiesz decyzję, przejdź do okna personalizacji danej klasy[2].

Krok 3: Wygląd bohatera

Zwróć uwagę na powyższy panel - Tworzenie bohatera w Divinity Original Sin 2 | Drużyna - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Zwróć uwagę na powyższy panel. Za jego pomocą możesz dostosować wygląd swojej postaci. Poszczególnych opcji nie jest zbyt dużo, ale zważając na to, iż poradnik przygotowany jest w oparciu o wersję alfa, może się to zmienić.

Za pomocą poszczególnych strzałek możesz dopasować: odcień skóry[1], rysy twarzy[2], fryzurę[3], kolor włosów[4] i brodę[5]. Jeśli zbroja widoczna na podglądzie wam przeszkadza, możecie ją wyłączyć[6].

Po ustawieniu wybranych parametrów nie zamykaj okna i niczego nie zapisuj. Widoczny na obrazku panel znajduje się z prawej strony ekranu, teraz przyszła pora na panel po lewej.

Krok 4: Analiza współczynników

Na potrzeby poradnika uznajmy, że wybrałeś rasę ludzką i postanowiłeś rozpocząć rozgrywkę wojownikiem - Tworzenie bohatera w Divinity Original Sin 2 | Drużyna - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Na potrzeby poradnika uznajmy, że wybrałeś rasę ludzką i postanowiłeś rozpocząć rozgrywkę wojownikiem.

Zwróć uwagę na poniższy obrazek. Zaznaczone na obrazku parametry możesz dodatkowo modyfikować, a te, które zostaną tutaj początkowo tu wyświetlone są domyślne dla danej klasy. Warto mieć jednak na uwadze, że obecna wersja gry nie pozwala na zmianę umiejętności początkowych, więc zostaną tylko te które przypisano do danej klasy, nawet jeśli będzie to jej jedyna oznaka.

Poza tym możesz zmienić atrybuty[1], zdolności[2] i talent[3] z którym zaczniesz rozgrywkę. Po dokładnym zapoznaniu się z umiejętnościami startowymi z tego poziomu możesz nadal zmienić klasę[4] i dopasować ją lepiej do swojego stylu gry. Jeśli akceptujesz dotychczasowe wybory, możesz przejść do dalszych modyfikacji przy pomocy przycisku w dolnej części panelu[5].

Krok 5: Dopasowanie zdolności

Przed podjęciem decyzji zapoznaj się z rozdziałem poradnika, który będzie poświęcony omawianemu zagadnieniu.

W ramach tworzenia bohatera masz możliwość wybrania trzech zdolności, które będą odpowiadały twojemu stylowi gry - Tworzenie bohatera w Divinity Original Sin 2 | Drużyna - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

W ramach tworzenia bohatera masz możliwość wybrania trzech zdolności, które będą odpowiadały twojemu stylowi gry. Jedna z dostępnych umiejętności jest uwarunkowana rasowo i nie będziesz mógł z niej zrezygnować. Ostatecznie jest to dobry moment na dostosowanie swoich zdolności w taki sposób, by pogłębiały rasowe predyspozycje bohatera lub lepiej działały w oparciu o jego umiejętności początkowe.

Krok 6: Atrybuty

Przed podjęciem decyzji zapoznaj się z rozdziałem poradnika, który będzie poświęcony omawianemu zagadnieniu.

W przypadku atrybutów masz możliwość rozdysponowania aż trzech punktów, którymi możesz dodatkowo rozwinąć naturalne zdolności postaci lub przypisać je w taki sposób, by uzyskać lepsze modyfikatory dla wybranej przez siebie klasy - Tworzenie bohatera w Divinity Original Sin 2 | Drużyna - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

W przypadku atrybutów masz możliwość rozdysponowania aż trzech punktów, którymi możesz dodatkowo rozwinąć naturalne zdolności postaci lub przypisać je w taki sposób, by uzyskać lepsze modyfikatory dla wybranej przez siebie klasy. Warto zwrócić uwagę na modyfikatory, które są powiązane z poszczególnymi atrybutami.

Krok 7. Wybór talentu

Przed podjęciem decyzji zapoznaj się z rozdziałem poradnika, który będzie poświęcony omawianemu zagadnieniu.

W przypadku talentu masz do wyboru tylko jeden punkt, który możesz przydzielić wedle uznania - Tworzenie bohatera w Divinity Original Sin 2 | Drużyna - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

W przypadku talentu masz do wyboru tylko jeden punkt, który możesz przydzielić wedle uznania. Na powyższym obrazku możesz zauważyć, że nazwy wybranych talentów są oznaczone czerwonym kolorem, co oznacza, że twoja postać musi spełnić dodatkowe wymagania by móc z nich korzystać. W dużej mierze uwarunkowane jest to zdolnościami, ale wybrane talenty możesz przydzielić dopiero gdy twoja postać osiągnie wskazany poziom doświadczenia.

Na tym etapie możesz swobodnie dopasować zdolności, przełączając się pomiędzy dwiema zakładkami, ale najlepiej będzie, jeśli wybierzesz jeden z talentów, który nie jest ograniczony dodatkowymi wymaganiami, gdyż może to wpłynąć negatywnie na początek gry i sprawność bohatera na polu bitwy.

Gdy wykonasz wszystkie powyższe kroki, musisz je zaakceptować - Tworzenie bohatera w Divinity Original Sin 2 | Drużyna - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Gdy wykonasz wszystkie powyższe kroki, musisz je zaakceptować.

Jeśli klikniesz na przycisk "Back" to wszystkie zmiany zostaną wycofane i proces będziesz musiał zacząć od nowa.

Po zaakceptowaniu zmian ponownie znajdziesz się w oknie, które pozwala na zmianę wyglądu i klasy. Nie zmieniaj klasy i dokonaj ostatecznych zmian w wyglądzie postaci jeśli masz takie życzenie.

Gdy już będziesz gotowy ponownie naciśnij na przycisk "Akceptuj", który widoczny jest na powyższym obrazku.

Krok 8: Określ Tagi

Po wykonaniu wszystkich powyższych kroków ponownie wrócimy do ekranu startowego - Tworzenie bohatera w Divinity Original Sin 2 | Drużyna - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Po wykonaniu wszystkich powyższych kroków ponownie wrócimy do ekranu startowego. W danej chwili interesuje nas nadanie tagów, które pozwolą na korzystanie z dodatkowych wypowiedzi z kontaktach z postaciami niezależnymi.

Dwa z sześciu tagów są nadane domyślnie z uwagi na płeć i rasę, ale dwa dodatkowe możemy wybrać. Użyj oznaczonego na zdjęciu przycisku, wybierz dwie wartości z listy i zaakceptuj wybór.

Bohater w toku całej rozgrywki może korzystać z sześciu tagów, ale na obecnym etapie gry musimy ograniczyć się do czterech.

Krok 9: Instrument i finalizacja procesu

Gdy postać jest gotowa pozostaje nam wybór instrumentu, który będzie przypisany do danej postaci.

Wybór instrumentu nie ma żadnego wpływu na mechaniki związane z rozgrywką, ale będzie wkomponowany w ścieżkę dźwiękową gry, w czasie gdy będziesz kierował wskazanym bohaterem - Tworzenie bohatera w Divinity Original Sin 2 | Drużyna - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Wybór instrumentu nie ma żadnego wpływu na mechaniki związane z rozgrywką, ale będzie wkomponowany w ścieżkę dźwiękową gry, w czasie gdy będziesz kierował wskazanym bohaterem.

Gdy wszystkie kroki tworzenia bohatera będą zakończone kliknij na przycisk "Akceptuj" widoczny na powyższym obrazku, a zmiany zostaną ostatecznie zapisane i będziesz mógł rozpocząć rozgrywkę stworzonym przez siebie bohaterem.