Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Historian - Jak ugasić Historyka w Divinity Original Sin 2? Divinity Original Sin 2 poradnik, solucja

Jak wyleczyć status Hellfire w Divinity: Original Sin 2.

Ostatnia aktualizacja: 11 lipca 2019

W samym sercu The Gargoyle's Maze znajdziesz wołającego o pomoc, płonącego człowieka. Historian został przeklęty na wieczne męki w ogniu (status Hellfire), którego nie sposób ugasić zwyczajną wodą. Przedstawiamy jednak sposób, który działa w 100%. Po prostu działaj dokładnie tak, jak opisujemy poniżej. Zatem, jak pozbyć się statusu Hellfire i jak Curse oraz przede wszystkim jak ugasić The Historian w 3 krokach?

The Historian ma na sobie status Hellfire, którego nie sposób ugasić zwykłym deszczem czy wodą. - The Historian - Jak ugasić Historyka w Divinity Original Sin 2? - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry
The Historian ma na sobie status Hellfire, którego nie sposób ugasić zwykłym deszczem czy wodą.

Krok 1: Stwórz plamę krwi!

Potrzebujesz plamy krwi, gdzieś nieopodal cierpiącego Historyka. Krew możesz stworzyć na kilka sposobów:

 1. Po walce z ochroniarzami Historiana mogłeś zostać ranny. Wykorzystaj kałużę, która powstała;
 2. Użyj zdolności Sebille (lub innego rogue'a w drużynie) o nazwie Flesh Sacrifice. Spowoduje ona powstanie krwi w miejscu użycia;
 3. Zaatakuj jedną ze swoich postaci inną swoją postacią - w ten sposób będziesz miał kałuże krwi;
 4. Użyj zaklęcia/scrollu ze szkoły Necromancy, Raining Blood. Działa on podobnie jak zwykłe zaklęcie Rain, tyle że zamiast wody, tworzy kałuże krwi.

Krok 2: Teleportuj Historiana!

Gdy już będziesz mieć kałużę, musisz przenieść do niej płonącego.

 1. Użyj teleportacji na Historyku - z rękawic teleportacji, które zdobyłeś w zadaniu The Teleporter lub scrolla z Teleportacją;
 2. Teleportuj Historyka prosto w kałużę krwi!
Krew ugasiła płomienie. Pora na czas Bless. - The Historian - Jak ugasić Historyka w Divinity Original Sin 2? - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry
Krew ugasiła płomienie. Pora na czas Bless.

Krok 3: Rzuć Bless na Historyka!

Gdy płomienie już ugasną, zauważysz, że Historian ma na sobie status Cursed. Skomentuje to wówczas na głos. Nie pozostaje ci nic innego jak:

 1. Rzuć zaklęcie Bless na The Historian;
 2. Jeśli nie posiadasz obecnie Source Pointu, zauważ, że obok Historiana znajduje się kałuża, Source Pond, z której możesz czerpać Source Point!

Czego nie robić?

 1. Internet kłamie. Do odczarowania Historyka wcale nie potrzebujesz scrolla Rain ani tym bardziej umiejętności Raining Blood. Potrzebujesz po prostu kałuży krwi, a to jak powstanie zależy już od Ciebie.
 2. Nie rzucaj Bless na płonącego Historyka - Bless nie ugasi płomieniu. Najpierw potrzebujesz krwi, która ugasi jego płomienie. Po chwili zauważysz, że Historyk choć już nie płonie, wciąż cierpi od klątwy (status Curse). Wtedy użyj na nim Bless.
 3. Nie rzucaj Bless na krew - tworzenie poświęconego basenu z krwi nic nie da. Najpierw plama krwi->teleportacja->Bless.

Te trzy kroki pomogą odczarować Historyka, a wtedy będziesz mógł z nim porozmawiać. Dowiesz się, kim jest The Historian i dlaczego skończył tak źle.