Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Hydrosophist | Szkoły magii i umiejętności w Divinity Original Sin 2 Divinity Original Sin 2 poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 11 lipca 2019

Hydrosophist

Hydrosophist skupia zdolności powiązane z żywiołem wody, pozwalając zadawać obrażenia właśnie od tego żywiołu (Water). Zaklęcia z tej grupy służą w głównej mierze na wspieraniu drużyny - pozwalają regenerować i zwiększać pancerz magiczny, przyspieszać drużynę i leczyć jej rany, a także zmniejszać skuteczność wroga. Część zaklęć pozwala także ranić wroga przy pomocy wody, co nakłada dwa efekty - najpierw Chilled, które spowalnia postacie, a potem Frozen, które unieruchamia jednostkę na jedną turę.

Uwaga - rozdział w rozbudowie. Wkrótce pojawią się tutaj wszystkie zdolności z tej szkoły.

Rain - Hydrosophist | Szkoły magii i umiejętności w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Rain

Opis

W obszarze działania powstają kałuże, wygasa ogień a każda postać zyskuje status atmosferyczny Wilgoć.

Specjalne

100% szans na nałożenie statusu na 1 turę

Koszt

1 punkt akcji / 1 slot pamięci

Czas odnowienia

6 tur

Komentarz

W przypadku tej umiejętności ciężko jest jednoznacznie określić jej zastosowanie. Może być użyta jako baza dla kombinacji z innym zaklęciem, które wykorzysta mokre podłoże, ale też przydatna jest dla zdjęcia statusu z sojuszników i tymczasowe uodpornienie ich na obrażenia zadawane przez ogień. Wszystko zależy od sytuacji na polu bitwy, więc obserwuj działania przeciwników, poznaj ich słabe i mocne strony, a następnie podejmij decyzję jak chcesz wykorzystać zaklęcie. Bierz pod uwagę bardzo długi czas odnowienia, co prawdopodobnie nie pozwoli na drugi użycie czaru podczas tej samej walki.

Restoration - Hydrosophist | Szkoły magii i umiejętności w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Restoration

Opis

Przywraca punkty zdrowia sojusznikowi. Dodatkowo leczy zatrucie i krwawienie.

Specjalne

100% szans na przywrócenie zdrowia na 2 tury

Koszt

1 punkt akcji / 1 slot pamięci

Czas odnowienia

4 tury

Komentarz

Umiejętność podobna do First Aid, aczkolwiek w tym przypadku zakres niwelowania negatywnych statusów jest zdecydowanie mniejszy. Korzystaj z zaklęcia by leczyć osłabionych sojuszników i zdejmować z nich statusy, które mieszczą się w granicach zaklęcia. Czas odnowienia jest dosyć długi więc upewnij się, że wykonasz akcję we właściwym momencie i przed wszystkim nie nadużywaj zaklęcia lecząc wytrzymałego bohatera zaraz po tym jak odniesie lekkie obrażenia.

Hail Strike - Hydrosophist | Szkoły magii i umiejętności w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Hail Strike

Opis

Z nieba spadają kule lodu, które zamrażają przeciwników i zadają im obrażenia od wody. W zasięgu czaru powierzchnia zmienia się w lód.

Specjalne

100% szans na zamrożenie przeciwników na dwie tury

Koszt

1 punkt akcji / 1 slot pamięci

Czas odnowienia

3 tury

Blokada

Pancerz magiczny

Komentarz

Jedno z najważniejszych zaklęć z których możemy korzystać tuż po rozpoczęciu rozgrywki jeśli zdecydujemy się na odpowiednią klasę. Specyficzny zasięg zaklęcia i sposób użycia sprawdza się w każdej sytuacji, szczególnie, gdy przeciwnik znajduje się w takiej pozycji, gdzie ani bohater walczący w zwarciu, ani na dystans nie są w stanie go dosięgnąć. Warto inicjować walkę zaklęciem, szczególnie mierząc w jednostki pozbawione magicznych predyspozycji. Po wykorzystaniu czaru, nawet jeśli nie uda nam się zamrozić przeciwnika, zamrażamy grunt pod jego stopami co daje sporą szansę, że przewróci się gdy tylko spróbuje skrócić dystans. Jak na tak potężne zaklęcie to z pewnością jego koszt i czas odnowienia z pewnością powinny ulec zmianie.

Armour of Frost - Hydrosophist | Szkoły magii i umiejętności w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Armour of Frost

Opis

Tworzy lodową barierę wokół celu podnosząc jego pancerz magiczny. Leczy ogłuszenie, petryfikację, klątwę, osłabienie.

Specjalne

100% szans na stworzenie magicznej osłony na 3 tury

Koszt

1 punkt akcji / 1 slot pamięci

Czas odnowienia

5 tur

Komentarz

Kolejne z zaklęć opartych na żywiole wody, które może usunąć statusy z naszego sojusznika. Warto zwrócić na nie uwagę, gdyż podwyższony pancerz magiczny znacznie zredukuje lub uczyni bohatera niewrażliwym na kolejne statusy przez całą długość trwania aury. Niewielki koszt, ale długi czas odnowienia, więc korzystaj z niego z rozwagą. Najlepiej sprawdza się na bohaterze walczącym w zwarciu, który próbuje skrócić dystans do postaci walczącej za pomocą magii.

Healing Ritual - Hydrosophist | Szkoły magii i umiejętności w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Healing Ritual

Opis

Wystrzel pocisk wody, który leczy cel, a następnie przeskakuje na innych sojuszników lecząc ich.

Specjalne

100% szans na przywrócenie zdrowia

Koszt

2 punkty akcji / 1 slot pamięci

Czas odnowienia

5 tur

Komentarz

Leczenie obszarowe to obowiązkowa pozycja dla każdego bohatera, który specjalizuje się w omawianej szkole magii. Pamiętaj, żeby korzystając z zaklęcia jako cel oznaczać bohatera, który je rzuca. W przeciwnym wypadku zostaną uleczeni wszyscy członkowie drużyny i sojusznicy w zasięgu poza postacią, która inicjowała czar.

Global Cooling - Hydrosophist | Szkoły magii i umiejętności w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Global Cooling

Opis

Zamienia w lód wszystkie powierzchnie wokół postaci. Nakłada zmrożenie na wszystkich przeciwników i zadaje im obrażenia od wody.

Specjalne

100% szansy na nałożenie statusu na 3 tury.

Koszt

1 punkt akcji / 1 slot pamięci

Czas odnowienia

3 tury

Blokada

Pancerz magiczny

Komentarz

Zaklęcie szczególnie pomocne jako baza do innych działań lub dla spowolnienia wrogich jednostek, które spróbują skrócić dystans. Pamiętaj, że zmrożeniu ulega cały obszar wokół ciebie, więc jeśli spróbujesz się przesunąć to masz taką samą szansę na przewrócenie się, jak twój przeciwnik. Najlepiej używać go w ostateczności lub w połączeniu z zaklęciem teleportującym sojusznika z obszaru, by po chwili rzucić na niego jedno z zaklęć opartych na sile powietrza.

Winter Blast - Hydrosophist | Szkoły magii i umiejętności w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Winter Blast

Opis

Mroźny pocisk, który zadaje obrażenia od wody i zamraża przeciwników w obszarze działania

Specjalne

100% szansy na nałożenie statusu na 2 tury

Koszt

1 punkt akcji / 1 slot pamięci

Czas odnowienia

2 tury

Blokada

Pancerz magiczny

Komentarz

Potężna umiejętność, której jedynym mankamentem jest jej ograniczony zasięg. Zamrożenie przeciwników może być kluczowe dla wykorzystania dalszych zaklęć lub wyeliminowania ich gdy nie będą zdolni do obrony. Niski koszt i czas odnowienia, pozwala śmiało jej nadużywać zarówno dla inicjacji jak i zaklęcia kończącego.