Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Trofea i osiągnięcia w Divinity Original Sin 2 Divinity Original Sin 2 poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 4 września 2018

Na stronie jest zestawienie osiągnięć dostępnych w grze Divinity: Original Sin II. Poniższa lista dotyczy trofeów dostępnych w wersji Definitive Edition, a więc w tej, która wydana została na konsolach PS4 oraz Xbox One. Do zdobycia jest 50 osiągnięć (42 brązowe trofea, 5 srebrnych trofeów, 3 złote trofea) oraz 1 dodatkowe platynowe trofeum dostępne tylko dla użytkowników konsoli PlayStation 4. Każde trofeum w poradniku ma opis wymagań do jego odblokowania oraz nasz autorski komentarz jak najłatwiej jest je zdobyć.

Uwaga - Zwykła wersja Divinity: Original Sin II dostępna na PC oprócz trofeów opisanych w tym rozdziale oferuje także możliwość zdobywania dodatkowych osiągnięć. W sumie do odblokowania jest ich aż 97.

Milion fal (A Million of Waves)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz dostać się na Wybrzeże Żniwiarza.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania czwartego rozdziału - Wybrzeże Żniwiarza (Reaper's Coast). Osiągnięcie otrzymasz tuż po znalezieniu się w tej lokacji, czyli po opuszczeniu Sali Echa w rozdziale 3. Po więcej informacji przejdź do opisu przejścia questu Potężne przebudzenie (Powerful Awakening) w naszym poradniku.

Gniazdo na wysokości (A Nest on High)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz okiełznać Lekkopióra.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania czwartego rozdziału - Wybrzeże Żniwiarza (Reaper's Coast). Lekkopióra (Featherfall) możesz odnaleźć w Kamiennym Ogrodzie (Stonegarden). Do okiełznania go potrzebne są dwa talenty - Perswazja (Persuasion) oraz Przyjaciel zwierząt (Pet Pal) (talent ten używany jest do rozmawiania ze zwierzętami).

Wilk w owczej skórze (A Sheep in Wolf's Clothing)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz uwolnić Saheilę, nie walcząc z Samotnymi Wilkami.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania czwartego rozdziału - Wybrzeże Żniwiarza (Reaper's Coast). Saheilę uwalnia się w ramach zaliczania questu Elfia wieszczka (The Elven Seer), przy czym jest to możliwe tylko jeśli nie zginęła ona w rozdziale 2.

Trofeum to wymusza coś więcej niż tylko samo uwolnienie Saheili. Musisz uniknąć potyczki z wilkami i możesz tego dokonać polegając na teleportacji. Więcej informacji znajdziesz w opisie przejścia wspomnianego questu w naszym poradniku. Dla pewności warto utworzyć dodatkowe zapisy stanu gry przed rozpoczęciem questu i tuż po dotarciu do Saheili.

Anatema (Anathema)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz zdobyć Anatemę.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie przechodzenia gry, przy czym wymaga ono pewnych przygotowań. W czwartym rozdziale kampanii (Wybreże Żniwiarzy - Reaper's Coast) musisz podjąć się wykonania zadania Wszystko zostaje w rodzinie (All in the Family), które jest zlecane przez Tarquina.

Po awansowaniu do szóstego rozdziału kampanii (Cytadela - Arx) musisz z kolei zaliczyć quest A King Reborn. Zadanie to opisaliśmy na stronie Pozostałe zadania w Arx w naszym poradniku. Nagrodą za jego ukończenie jest m.in. Anatema.

Uwaga - Tarquin nie może zginąć w rozdziale 4 gry, bo wtedy nie będzie dostępny nowy quest w rozdziale 6 i nie będziesz w rezultacie mógł wejść w posiadanie Anatemy.

Andabata

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz zostać Czempionem Areny w Kłodzie.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania czwartego rozdziału - Wybrzeże Żniwiarza (Reaper's Coast). Odwiedź Arenę w Kłodzie (Driftwood Arena) i pokonaj wszystkich przeciwników. Podpowiedzi jak wygrywać znajdziesz w naszym opisie przejścia na stronie Arena w Kłodzie (The Driftwood Arena) oraz w rozdziale Trudne walki.

Anioł i demon (Angel and Demon)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz podzielić się mocami Boskości z Doktorem.

Komentarz: Podzielenie się Boskością (Divinity) z Doktorem to jedno z dostępnych zakończeń gry Divinity: Original Sin II. Najlepiej jest utworzyć osobny zapis stanu gry przed przystąpieniem do finałowej potyczki. Pozwoli ci to docierać do różnych zakończeń (i odblokowywać różne osiągnięcia) bez konieczności powtarzania całej kampanii.

Na krawędzi ostrza (At the Cutting Edge)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz stworzyć Wiarołom.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania piątego rozdziału - Bezimienna wyspa (Nameless Isle). Do wytworzenia broni zwanej Wiarołomem (Swornbreaker) wymagane są trzy elementy odnajdywane w różnych częściach świata gry. Potrzebne przedmioty odnajduje się w kopalni Blackpits Mine na Wybrzeżu Żniwiarza (tabliczka), w sali wojennej Sallow Mana na Bezimiennej wyspie (trzonek) oraz na Arenie Akademii na Bezimiennej wyspie (ostrze). Po zdobyciu wszystkich fragmentów należy je ze sobą połączyć.

Uwaga - Trofeum to wymusza własnoręcznego wytworzenia broni. Gotowego Swornbreakera można znaleźć w queście "The Vault of Linder Kemm" w szóstym rozdziale gry, ale zdobycie go w ten sposób nie doprowadzi do odblokowania osiągnięcia.

Powrót do szkoły (Back to School)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz dostać się do Akademii.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania piątego rozdziału - Bezimienna wyspa (Nameless Isle). Do akademii możesz wkroczyć niedługo po dotarciu na wyspę, a konkretnie w ramach questu Bezimienna wyspa (The Nameless Isle). W razie potrzeby zajrzyj do jego opisu przejścia w osobnym rozdziale naszego poradnika.

Most nad rwącą rzeką (Bridge Over Troubled Waters)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz pomóc w oswobodzeniu Mari z rąk pustkowców.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania czwartego rozdziału - Wybrzeże Żniwiarza (Reaper's Coast). Z uratowaniem Mari z rąk pustkowców (Voidwoken) powiązany jest quest Nie przejdziecie (They Shall Not Pass), którego opis przejścia jest w osobnym rozdziale naszego poradnika.

Po przystąpieniu do wspomnianego questu oprócz pozbycia się Pustkowców musisz zadbać o to żeby Mari przeżyła (jak najszybciej odwróć od niej uwagę napotkanych przeciwników). Jej ewentualna śmierć uniemożliwi ci zdobycie trofeum. Najlepiej zapisać stan gry przed rozpoczęciem akcji ratunkowej.

Kociarz (Cat Person)

Rodzaj trofeum: brązowe - Trofea i osiągnięcia w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz uratować Arhu.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania szóstego rozdziału - Cytadela (Arx). Okazja do oswobodzenia Lorda Arhu pojawia się podczas zaliczania questu The Vault Of Linder Kemm (jego kompletny opis przejścia jest w osobnym rozdziale poradnika).

Na pomieszczenie z Arhu natrafisz podczas badania skarbca. Do uwolnienia go potrzebna jest zdolność Spirit Vision. Dzięki użyciu jej pojawią się trzy duchy, które podtrzymują więzy Arhu. W trakcie konwersacji z każdym z nich pochłoń ich energię.

Wyszło szydło z worka! (Cat's Out of the Bag!)

Rodzaj trofeum: brązowe - Trofea i osiągnięcia w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz odstawić czarnego kota poza granice Fortu Radość.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania drugiego rozdziału - Fort Radość (Fort Joy). Czarnego kota (Black Cat) odnajdziesz niedługo po dotarciu do fortu. Cały proces (bezpiecznego) dotarcia wraz z kotem do lokacji The Hollow Marshes opisaliśmy na stronie Jak uratować czarnego kota w Fort Joy? w naszym poradniku. Są tam innymi podpowiedzi na jakie zagrożenia należy uważać i jakie "zasady" obowiązują zwierzęcego towarzysza.

Uwaga - Jeśli kot zginie lub zniknie (zgubi się) to przepadnie szansa na odblokowanie tego trofeum. Najlepiej jest utworzyć osobny zapis stanu gry tuż po odnalezieniu go.

Wybraniec (Chosen)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz przekonać wszystkich członków drużyny, aby pozwolili ci wniebowstąpić.

Komentarz: Decyzję w sprawie wniebowstąpienia możesz podjąć podczas rozgrywania piątego rozdziału kampanii - Bezimienna wyspa (Nameless Isle). Pozostałych członków drużyny możesz przekonać dzięki poleganiu na Perswazji (Persuasion). Istnieje też jednak alternatywna metoda - możesz przekonać drugą osobę jeśli masz z nią nawiązany romans.

Parszywy kundel (Cur of Low Degree)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz zabić Andrasa - nekromantycznego psa.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania czwartego rozdziału - Wybrzeże Żniwiarza (Reaper's Coast). Nekromantyczny pies Andras przebywa na terenie cmentarza Kamiennego Ogrodu - Stonegarden Graveyard (strzeże jednej z krypt). Zabij go żeby zdobyć trofeum.

Garniec śmierci (Death in the Pot)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz podać Garvanowi zatruty gulasz.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania czwartego rozdziału - Wybrzeże Żniwiarza (Reaper's Coast). Jest ono powiązane z questem Agresywne przejęcie (Aggressive Takeover), którego opis przejścia jest w osobnym rozdziale naszego poradnika.

Podczas zaliczania wspomnianego questu pojawia się możliwość otrucia Garvana. Gulasz możesz zakupić od Lorvika i w celu zatrucia go użyj dowolnej Skażonej pustką ryby (Void-tainted Fish). Otrzymasz w ten sposób Skażony gulasz (Tainted Stew), który możesz podarować Garvanowi.

Uwaga - Nie sprowokuj przez przypadek Garvana do walki, bo uniemożliwi ci to zdobycie trofeum.

Bogobójca (Deicide)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz zabić jakiegoś boga.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania piątego rozdziału - Bezimienna wyspa (Nameless Isle). Jest ono powiązane z zadaniem Arena of the One (jego szczegółowy opis jest w osobnym rozdziale naszego poradnika) dotyczącego staczania walk z nieumarłymi odmianami postaci, które nie dołączyły do Twojej drużyny.

W trakcie ucieczki z areny spotkasz wcielenia (Embodiment) dwóch bogów. Musisz odmówić uklęknięcia, dzięki czemu rozpocznie się walka z wcieleniem swojego boga oraz kopiami twojej drużyny. Wygranie tej bitwy nagrodzone zostanie trofeum.

Boski! (Deity)

Rodzaj trofeum: platynowe

Sposób odblokowania: Musisz zdobyć wszystkie pozostałe trofea.

Komentarz: Trofeum to jest dostępne wyłącznie w wersji na PS4.

Boski (Divine)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć grę w trybie Taktycznym.

Komentarz: Poziom trudności Taktyczny (Tactician) to odpowiednik wysokiego poziomu trudności. Zajrzyj do rozdziałów Podstawy oraz Szybki start żeby lepiej przygotować się do przygody. Dodatkowo dobrze jest ukończyć wcześniej grę na jednym z niższych poziomów żeby lepiej ją poznać. Nie zmieniaj poziomu trudności w trakcie gry żeby nie stracić szans na odblokowanie tego trofeum.

Lekarzu, lecz się sam (Doctor: Heal Thyself)

Rodzaj trofeum: srebrne - Trofea i osiągnięcia w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz pokonać Adramahlihka.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania czwartego rozdziału - Wybrzeże Żniwiarza (Reaper's Coast). Okazja do pokonania Adramahlihka pojawia się po przystąpieniu do questu Zalecenia Doktora (Doctor's Orders), którego opis przejścia jest w osobnym rozdziale naszego poradnika. Poszukiwany demon Adramahlihk ukrywa się jako Doktor w Czarnym Domu (The Black House - powyższy obrazek) i po zdemaskowaniu go drużynę czeka bardzo wymagająca potyczka.

Kryzys egzystencjalny (Existential Crisis)

Rodzaj trofeum: brązowe - Trofea i osiągnięcia w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz odpowiedzieć poprawnie na wszystkie pytania Crispina.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania czwartego rozdziału - Wybrzeże Żniwiarza (Reaper's Coast). Crispina odnajduje się poprzez wykopanie grobu na Wybrzeżu Żniwiarzy. Miejsce to pokazuje dołączony obrazek i jest to częścią questu Kryzys egzystencjalny (An Existential Crisis), którego opis przejścia jest w osobnym rozdziale naszego poradnika.

W ramach zaliczania wspomnianego zadania musisz odnaleźć trzy fragmenty książki "Esencja istnienia" (The Essence of Existence). Pozwoli ci to ustalić prawidłowe odpowiedzi na 3 pytania Crispina. Oto one:

 1. State that there is no greater purpose than to banish life's tumult in the pursuit of pleasure.
 2. State that our individual freedoms are limited only by phisical limitations. We are free to act within a defined set of rules.
 3. Reply that morality is a ricer steered by the impulses of men and women, Gods and Goddesses, chance and nature.

Dla pewności warto zapisać stan gry przed podjęciem wyzwania, bo trofeum zdobędziesz tylko jeśli się przy żadnej z nich nie pomylisz.

Ekspert (Expert)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz odblokować drugie miejsce na Punkt Źródła.

Komentarz: Punkty Źródła (Source Points) to unikalne zasoby pozwalające na rzucanie potężniejszych zaklęć. Początkowo Twoje postacie będą miały dostęp tylko do jednego punktu źródła. Część zdolności będzie przez to niedostępna, a po każdym użyciu punktu trzeba będzie dokonywać regeneracji.

Rozwiązaniem problemu jest dostateczne awansowanie w głównym wątku fabularnym gry, a konkretnie przystąpienie do czwartego rozdziału - Wybrzeże Żniwiarza (Reaper's Coast). Kolejne miejsca (gniazda) na Punkty Źródła możesz odblokować w następujących questach:

 1. Hojna oferta (A Generous Offer) - może Cię tego nauczyć Ryker
 2. Łowca koszmarów (A Hunter of Wicked Things) - może Cię tego nauczyć Jahana
 3. Okno możliwości (Window of Opportunity) - może Cię tego nauczyć Hannag
 4. Elfia wieszczka (The Elven Seer) - może Cię tego nauczyć Saheila

Na potrzeby opisywanego trofeum musisz spotkać się tylko z jedną z wymienionych powyżej postaci. Przejdź do opisów przejścia tych questów żeby uzyskać więcej informacji gdzie odnaleźć poszczególnych NPC-ów i jak spełnić ich ewentualne żądania. Polecamy też zajrzeć na stronę Jak zdobywać Source Points?, na której opisaliśmy m.in. podstawowe wymagania do korzystania z Punktów Źródła.

Za honor (For Honour)

Rodzaj trofeum: złote

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć grę w trybie Honorowym.

Komentarz: Poziom trudności Honorowy (Honour) to odpowiednik bardzo wysokiego poziomu trudności. Koniecznie ukończ wcześniej grę na jednym z niższych poziomów żeby lepiej ją poznać. Nie zmieniaj poziomu trudności w trakcie gry żeby nie stracić szans na odblokowanie tego trofeum.

Gladiator

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz zostać Czempionem Areny w Forcie Radość.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania drugiego rozdziału - Fort Radość (Fort Joy). Odwiedź lokację Arena of Fort Joy i pokonaj wszystkich przeciwników na arenie. Podpowiedzi jak wygrywać znajdziesz w naszym opisie przejścia oraz w rozdziale Trudne walki.

Pomazaniec (Godwoken)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć grę w trybie Klasycznym.

Komentarz: Poziom trudności Klasyczny (Classic) to odpowiednik normalnego poziomu trudności. Zajrzyj do rozdziałów Podstawy oraz Szybki start żeby lepiej przygotować się do przygody. Nie zmieniaj poziomu trudności w trakcie gry żeby nie stracić szans na odblokowanie tego trofeum.

Młócka (Hammered)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz zmusić Dallis do ucieczki z pola walki w Forcie Radość.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania drugiego rozdziału - Fort Radość (Fort Joy). Konkretnie chodzi tu o walkę, w której oprócz Dallis (Dallis the Hammer) będzie również brał udział Aleksander. Należy doprowadzić do sytuacji, w której Dallis opuści pole bitwy pozostawiając na niej swój młot. Więcej informacji na temat konfrontacji z Dallis znajdziesz w rozdziale Trudne walki w naszym poradniku.

Syn swojego ojca (His Father's Son)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz pokonać Aleksandra w Forcie Radość.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania drugiego rozdziału - Fort Radość (Fort Joy). Zainteresuj się opisem przejścia questu Do broni! (Call to Arms) w naszym poradniku.

Infiltracja (Infiltration)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz dostać się za pomocą wytrychu do kryjówki Mordusa.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania czwartego rozdziału - Wybrzeże Żniwiarza (Reaper's Coast). Dom Mordusa odwiedza się w ramach zaliczania questu Cień nad Kłodą (Shadow Over Driftwood). Zajrzyj do opisu przejścia w naszym poradniku gdzie znajdziesz też informacje o sposobie włamania się.

Pocałunek pajęczycy (Kiss of the Spider Woman)

Rodzaj trofeum: brązowe - Trofea i osiągnięcia w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz zdobyć pocałunek Dorotyi.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania czwartego rozdziału - Wybrzeże Żniwiarza (Reaper's Coast). Dorotyę spotyka się w Przybytku Effie (Undertavern - powyższy obrazek) w ramach zaliczania questu W sieci pożądania (A Web of Desire) i jego szczegółowy opis przejścia jest w odrębnym rozdziale naszego poradnika.

Podczas spotkania z Dorotyą zapyta ona bohatera o jego dokonania i poprosi o dowiedzenie własnej wartości. Może to być np. ocalenie Mari w queście "Nie przejdziecie". Gdy uda ci się jej zaimponować, zacznie snuć wizję. W pewnym momencie każe ci ją dokończyć. Po tym zaproponuje pocałunek. Jeśli się zgodzisz to Dorotya zaproponuje spotkanie w bardziej zacisznym miejscu.

Odłącz od grupy członka drużyny, który rozmawiał z Dorotyą i udaj się za kobietą. Gdy już dotrzecie na miejsce okaże się, że Dorotya jest pająkiem. Jeśli mimo wszystko pozwolisz się jej pocałować, to otrzymasz talent Spider Kiss oraz opisywane osiągnięcie.

Mistrz (Master)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz odblokować trzecie miejsce na Punkt Źródła.

Komentarz: Punkty Źródła (Source Points) to unikalne zasoby pozwalające na rzucanie potężniejszych zaklęć. Początkowo Twoje postacie będą miały dostęp tylko do jednego punktu źródła. Część zdolności będzie przez to niedostępna, a po każdym użyciu punktu trzeba będzie dokonywać regeneracji.

Rozwiązaniem problemu jest dostateczne awansowanie w głównym wątku fabularnym gry, a konkretnie przystąpienie do czwartego rozdziału - Wybrzeże Żniwiarza (Reaper's Coast). Kolejne miejsca (gniazda) na Punkty Źródła możesz odblokować w następujących questach:

 1. Hojna oferta (A Generous Offer) - może Cię tego nauczyć Ryker
 2. Łowca koszmarów (A Hunter of Wicked Things) - może Cię tego nauczyć Jahana
 3. Okno możliwości (Window of Opportunity) - może Cię tego nauczyć Hannag
 4. Elfia wieszczka (The Elven Seer) - może Cię tego nauczyć Saheila

Na potrzeby opisywanego trofeum musisz spotkać się z dwoma spośród wymienionych powyżej postaci (trzy miejsca na Punkty Źródła to maksymalny limit). Przejdź do opisów przejścia tych questów żeby uzyskać więcej informacji gdzie odnaleźć poszczególnych NPC-ów i jak spełnić ich ewentualne żądania. Polecamy też zajrzeć na stronę Jak zdobywać Source Points?, na której opisaliśmy m.in. podstawowe wymagania do korzystania z Punktów Źródła.

Jeden za wszystkich (One for All)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz rozdzielić Źródło między mieszkańców całego Rivellonu.

Komentarz: Rozdzielenie Źródła (Source) pomiędzy mieszkańców Rivellonu to jedno z dostępnych zakończeń gry Divinity: Original Sin II. Najlepiej jest utworzyć osobny zapis stanu gry przed przystąpieniem do finałowej potyczki. Pozwoli ci to docierać do różnych zakończeń (i odblokowywać różne osiągnięcia) bez konieczności powtarzania całej kampanii.

Na dalszy brzeg (Over to the Farther Coast)

 

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz przepłynąć promem na Wyspę Krwawego Księżyca.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania czwartego rozdziału - Wybrzeże Żniwiarza (Reaper's Coast). Wyspa Krwawego Księżyca (Bloodmoon Island) znajduje się na północnym krańcu mapy i pokazuje ją dołączony obrazek. Więcej informacji o dotarciu do niej możesz znaleźć m.in. na stronie Mapa zadań Reaper's Coast w naszym poradniku.

Dumny rodzic (Proud Parent)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz zaadoptować Piszczka.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania czwartego rozdziału - Wybrzeże Żniwiarza (Reaper's Coast). Pustkowy Pisklak zwany Piszczkiem (Peeper) jest powiązany z questem Jak kur z jajkiem (Counting Your Chicken), którego pełny opis przejścia możesz znaleźć w odrębnym rozdziale naszego poradnika.

Przed rozpoczęciem wspomnianego questu konieczne zaopatrz się w zdolność Spirit Vision (potrzebna do rozmowy z duchami) oraz w talent Przyjaciel Zwierząt (Pet Pal - używany jest do rozmawiania ze zwierzętami). Po tym jak odnajdziesz Pustkowego Pisklaka podejmij ponadto decyzję o tym żeby go nie zabijać.

Droga purytanina (Puritan's Walk)

Rodzaj trofeum: złote - Trofea i osiągnięcia w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: złote

Sposób odblokowania: Musisz przejść Ścieżkę Krwi.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania szóstego rozdziału - Cytadela (Arx). Pomyślne pokonanie Ścieżki Krwi (Path of Blood) jest częścią questu zatytułowanego Gdy uderza młot (Hammerfall). Zajrzyj do jego opisu przejścia w naszym poradniku. Znajdziesz tam informacje jak przygotować się do pokonania Ścieżki Krwi i jakie czynności należy wykonywać.

Wniebowstąpienie (Risen)

Rodzaj trofeum: złote

Sposób odblokowania: Musisz wniebowstąpić i osiągnąć Boskość.

Komentarz: Osiągnięcie Boskości to jedno z dostępnych zakończeń gry Divinity: Original Sin II. Najlepiej jest utworzyć osobny zapis stanu gry przed przystąpieniem do finałowej potyczki. Pozwoli ci to docierać do różnych zakończeń (i odblokowywać różne osiągnięcia) bez konieczności powtarzania całej kampanii.

Żagle skąpane w słońcu (Sails That Glance in the Sun)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz przejąć dowodzenie na Pani Zemsty.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania trzeciego rozdziału - Pani Zemsty (Lady Vengeance). Pani Zemsty to nazwa okrętu. Po więcej informacji przejdź do opisu przejścia questu Pani Wojny (Lady 'o War) w naszym poradniku.

Morska rejterada (Seascape)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz uciec z oblężenia Pani Zemsty przez Dallis bez zabijania wszystkich sług.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania trzeciego rozdziału - Pani Zemsty (Lady Vengeance). Do ataku Dallis na okręt Pani Zemsty dochodzi w końcowej części zadania Pani Wojny (Lady 'o War) - w razie potrzeby przejdź do jego opisu przejścia w naszym poradniku.

Na potrzeby tego osiągnięcia musisz powstrzymać się od zamordowania wszystkich wrogów podległych Dallis i poczekać aż Malada rzuci czar. Ważną informacją jest to, że osiągnięcie to wyklucza się wzajemnie z trofeum Awanturnik. Najlepiej jest zapisać grę przed atakiem Dallis, dzięki czemu będziesz mógł rozegrać bitwę na różne sposoby i powalczyć o oba osiągnięcia.

Akademicka powaga (Serious Academic)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz odkryć ukryte wejście do Akademii.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania piątego rozdziału - Bezimienna wyspa (Nameless Isle). Do tajnego wejścia możesz dotrzeć dzięki przedostawaniu się na kolejne platformy w tej części mapy gdzie występuje lawa.

Czerpiący (Sourcerer)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć grę w trybie Odkrywcy.

Komentarz: Poziom trudności Odkrywca (Explorer) to odpowiednik niskiego poziomu trudności. Zajrzyj do rozdziałów Podstawy oraz Szybki start żeby lepiej przygotować się do przygody.

Opowiadacz (Storyteller)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć grę w trybie Opowieści.

Komentarz: Tryb opowieści (Story Mode) to najniższy poziom trudności, który zadebiutował w edycji Definitive Edition. Cechuje się on bardzo łatwymi walkami, dzięki czemu możesz w całości skupić się na śledzeniu fabuły, rozwiązywaniu zagadek i podejmowaniu decyzji w questach.

Najwyższa ofiara (Supreme Sacrifice)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz usunąć Źródło z całego Rivellonu.

Komentarz: Usunięcie Źródła (Source) z Rivellonu to jedno z dostępnych zakończeń gry Divinity: Original Sin II. Najlepiej jest utworzyć osobny zapis stanu gry przed przystąpieniem do finałowej potyczki. Pozwoli ci to docierać do różnych zakończeń (i odblokowywać różne osiągnięcia) bez konieczności powtarzania całej kampanii.

Awanturnik (Swashbuckler)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz uciec z oblężenia Pani Zemsty przez Dallis po zabiciu wszystkich sług.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania trzeciego rozdziału - Pani Zemsty (Lady Vengeance). Do ataku Dallis na okręt Pani Zemsty dochodzi w końcowej części zadania Pani Wojny (Lady 'o War) - w razie potrzeby przejdź do jego opisu przejścia w naszym poradniku.

Na potrzeby tego osiągnięcia musisz doprowadzić do zamordowania wszystkich wrogów podległych Dallis zanim Malada rzuci car i drużyna ucieknie ze statku. To trudne do zrealizowania, bo na wykonanie tego zadania będziesz miał tylko około 5 tur. Warto grać na niskim poziomie trudności i agresywnie atakować sługi. Ważną informacją jest to, że osiągnięcie to wyklucza się wzajemnie z trofeum Morska rejterada. Najlepiej jest zapisać grę przed atakiem Dallis, dzięki czemu będziesz mógł rozegrać bitwę na różne sposoby i powalczyć o oba osiągnięcia.

Jaja jak berety (Technical Eggstacy)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz zniszczyć wszystkie jaja Pustkowców na Wybrzeżu Żniwiarzy.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania czwartego rozdziału - Wybrzeże Żniwiarza (Reaper's Coast). Jedną z wielu atrakcji oferowanych w tej lokacji jest właśnie możliwość odnajdywania i niszczenia jaj Pustkowców (Voidwoken Egg).

Uwaga - Błędy gry mogą uniemożliwić zdobycie tego osiągnięcia. Postaraj się zaktualizować grę do najnowszej wersji przed wyruszeniem na poszukiwania jaj.

Dobry lekarz (The Good Doctor)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz przeprowadzić pomyślną operację na Natalie.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania czwartego rozdziału - Wybrzeże Żniwiarza (Reaper's Coast). Wzięcie udziału w operacji jest częścią questu Niebezpieczna dla siebie i otoczenia (A Danger to Herself and Others) rozpoczynanego dzięki rozmowie z uzdrowicielem, przy czym na potrzeby osiągnięcia Natalie nie może zginąć.

Rozpocznij operację gdy tylko stanie się to możliwe. Operacja musi zostać przeprowadzona postacią z odpowiednio wysokimi atrybutami Finezji oraz Inteligencji. Dodatkowo w trakcie operacji musisz wybierać właściwe opcje zachowania. Oto one:

 1. Ask Swann to help keep her steady.
 2. Select a pair of delicate tweezers and gently try to remove the maggot,
 3. Slowly close up the wound.

Dla pewności dobrze jest utworzyć osobny zapis stanu gry jeszcze przed operacją, gdyż śmierć Natalie zablokuje możliwość zdobycia trofeum.

Wielka ucieczka (The Great Escape)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz uciec na dobre z Fortu Radość.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania drugiego rozdziału - Fort Radość (Fort Joy). Zainteresuj się opisem przejścia questu Ucieczka z Fortu Radość (Escape from Fort Joy Ghetto) w naszym poradniku.

Przewodniczki (The Meistr)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz spotkać się z przewodniczką Sivą.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania czwartego rozdziału - Wybrzeże Żniwiarza (Reaper's Coast). Do spotkania z przewodniczką Sivą (Meistr Siva) dochodzi w trakcie zaliczania questu Potężne przebudzenie (Powerful Awakening). Dokładniejsze informacje są w jego opisie przejścia w naszym poradniku.

Wybraniec (The One)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz zostać czempionem Areny Wybrańca.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania piątego rozdziału - Bezimienna wyspa (Nameless Isle). Odwiedź Arenę Wybrańca (Arena of the One) i pokonaj wszystkich przeciwników. Podpowiedzi jak wygrywać znajdziesz w naszym opisie przejścia na stronie Arena of the One oraz w rozdziale Trudne walki.

Obietnica (The Promise)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz złożyć przysięgę Przymierzu.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania piątego rozdziału - Bezimienna wyspa (Nameless Isle). Okazja do dołączenia do Przymierza (Covenant) powinna pojawić się po dotarciu do Akademii (The Council Academy).

Uwaga - Złożenie przysięgi jest równoznaczne z podporządkowaniem się God Kingowi i ma wpływ ma wygląd zakończenia gry. W przypadku chęci zrezygnowania z tej decyzji musiałbyś dysponować bronią Wiarołom (Swornbreaker). Prościej jest jednak zapis stanu gry i w razie potrzeby po zdobyciu osiągnięcia powrócić do wcześniejszego stanu.

Osobliwa siostra (The Weird Sister)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz zabić Radekę.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania drugiego rozdziału - Fort Radość (Fort Joy). Wiedźmę Radekę odnajduje się i pokonuje w walce w ramach zaliczania questu Oczyszczony smok (The Purged Dragon). Sprawdź jego opis przejścia w naszym poradniku.

Gromy przy powierzchni głębin (Thunders of the Upper Deep)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz wyrwać się z uścisku krakena.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania pierwszego rozdziału (prologu) kampanii - The Merryweather. Osiągnięcie otrzymasz po tym jak uciekniesz z pokładu zaatakowanego statku. Więcej informacji jest na stronie Prolog (Prologue) w naszym poradniku.

Zabawki (Toy Story)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz przekonać lalkarza Sandersa, żeby dał ci swój amulet.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania szóstego rozdziału - Cytadela (Arx). Lalkarza (Toyseller) Sandersa spotyka się w ramach zaliczania questu A Craftsman Of Dreams And Nightmares, którego pełny opis przejścia jest w odrębnym rozdziale poradnika. Sandersa możesz nakłonić do przekazania amuletu tylko jeśli posiadasz zdolność Perswazji (Persuasion).

Wolność (Walk at Liberty)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz zdjąć obrożę tłumiącą.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania drugiego rozdziału - Fort Radość (Fort Joy). Obrożę tłumiącą (Source Collar) zdejmuje się w ramach zaliczania questu Obroża (The Collar). Zajrzyj do jego opisu przejścia w naszym poradniku.

Znaczenie imion (What's in a Name?)

Rodzaj trofeum: srebrne - Trofea i osiągnięcia w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz przebudzić Spaczone Drzewo Przodków na Wyspie Krwawego Księżyca.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć w trakcie rozgrywania czwartego rozdziału - Wybrzeże Żniwiarza (Reaper's Coast). Pojawia się wtedy okazja do rozpoczęcia questu Tajemnice Wyspy Krwawego Księżyca (The Secrets of Bloodmoon Island), którego opis przejścia jest w osobnym rozdziale naszego poradnika. W zadaniu tym możesz przebudzić Spaczone Drzewo Przodków (Corrupted Ancestor Tree) i dokonuje się tego poprzez poznanie jego prawdziwego imienia.