Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Warfare | Szkoły magii i umiejętności w Divinity Original Sin 2 Divinity Original Sin 2 poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 11 lipca 2019

Warfare zawiera zdolności zarezerwowane dla bohaterów walczących na bliskim dystansie, przy wykorzystaniu broni białej (prócz sztyletów i kosturów). Zdolności z tej grupy doskonale nadają się do niszczenia wrogich pancerzy, a także pozwalają nakładać na wroga sporą ilość negatywnych efektów - powalenie (Knockdown), okaleczenie (Crippled) czy nawet podpalenie.

Uwaga - rozdział w rozbudowie. Wkrótce pojawią się tutaj wszystkie zdolności z tej szkoły.

Battering Ram - Warfare | Szkoły magii i umiejętności w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Battering Ram

Opis

Szarża w prostej linii na przód w średnim zasięgu, po drodze potrącasz wszystkich przeciwników przewracając ich i zadając obrażenia fizyczne

Specjalne

100% szans na przewrócenie celu na 1 turę

Koszt

1 punkt akcji / 1 slot pamięci

Czas odnowienia

5 tur

Blokada

Pancerz fizyczny

Komentarz

Omawiana umiejętność jest jedną z podstawowych zagrywek, które nie tylko pozwalają skrócić zasięg do przeciwnika, ale pozwalają też zneutralizować całą pierwszą linię wrogiej drużyny. Czas odnowienia jest długi dlatego nie wykorzystuj jej do inicjacji. Poczekaj aż drużyny będą w bliskim dystansie a następnie wybierz taką odległość, jaka pozwoli przewrócić przeciwników a przy tym da ci szansę dosięgnąć przeciwnika walczącego na dystans.

Battle Stomp - Warfare | Szkoły magii i umiejętności w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Battle Stomp

Opis

Uderzenie bronią w podłogę z jednoczesnym przewróceniem wszystkich przeciwników w średnim zasięgu i zadaniem obrażeń fizycznych. Neutralizuje statusy nałożone na powierzchnie.

Specjalne

100% szans na przewrócenie celu na 1 turę

Koszt

1 punkt akcji / 1 slot pamięci (wymagana broń konwencjonalna)

Czas odnowienia

5 tur

Blokada

Pancerz fizyczny

Komentarz

W przypadku tej umiejętności warto bardzo uważnie zastanowić się jaki cel chcesz za jej pomocą osiągnąć. Oczywiście najefektywniejszym zagraniem jest przewrócenie wszystkich przeciwników jacy są w zasięgu, aczkolwiek dzięki umiejętności bardzo często lepiej utorować sobie drogę do wroga niszcząc statusy nałożone na podłoże.

Jeśli już od początku walki jesteś odcięty od przeciwnika a skrócenie dystansu skutkuje przyjęciem na siebie negatywnych statusów, to zdecydowanie lepszym wyjściem jest zniszczenie blokad, a następnie skrócenie dystansu pierwszą linią. Oczywiście jeśli dysponujesz przy tym zaklęciem umożliwiającym teleportację to możesz skupić się jedynie na przewracaniu przeciwników.

Crippling Blow - Warfare | Szkoły magii i umiejętności w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Crippling Blow

Opis

Okalecza cel i wszystkich przeciwników w pobliżu niego zadając przy tym obrażenia fizyczne

Specjalne

100% szansy na okaleczenie na 2 tury

Koszt

2 punkty akcji / 1 slot pamięci (wymagana broń konwencjonalna)

Czas odnowienia

5 tur

Blokada

Pancerz fizyczny

Komentarz

Główną rolą umiejętności poza zadawaniem poważnych obrażeń na przeciwnika jest okaleczanie go. Sprawdza się to przede wszystkim w sytuacjach, gdy chcemy chronić naszą drugą linię przed bezpośrednim zagrożeniem. Okaleczając przeciwnika nie pozwalamy mu się przesuwać, więc nasze wrażliwe jednostki mogą skutecznie zwiększyć dystans od celu lub go wyeliminować. Kolejna z umiejętności tej szkoły, która ma zastosowanie czysto strategiczne, więc staraj się jej nie nadużywać.

Rage - Warfare | Szkoły magii i umiejętności w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Rage

Opis

Gwarantuje ciosy krytyczne i podnosi prędkość poruszania kosztem odporności na żywioły i szansy na unik

Specjalne

100% szansy na nałożenie statusu na 2 tury

Koszt

1 punkt akcji / 1 slot pamięci

Czas odnowienia

4 tury

Komentarz

Celem tej zdolności powinien być sojusznik, który albo korzysta z broni dwuręcznej (większy mnożnik), skrytobójca (wysokie premie do obrażeń krytycznych) albo sojusznik, który może wyprowadzić dużą ilość ataków w czasie jednej tury.

Czas odnowienia umiejętności jest trochę krótszy niż w poprzednich przypadkach, ale należy korzystać z niej z rozwagą. Ważne jest też wyczucie czasu i planowanie. Jeśli bohater ma za chwilę otrzymać bonus, a przeciwnik jest na wyciągnięcie ręki to zdecydowanie korzystniej będzie we wcześniejszej turze oszczędzić kilka punktów, co pozwoli zadać większe obrażenia po otrzymaniu wzmocnienia.

Whirlwind - Warfare | Szkoły magii i umiejętności w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Whirlwind

Opis

Wykonuje atak fizyczny w obszarze dookoła postaci zadając wszystkim przeciwnikom w bliskim dystansie obrażenia fizyczne

Specjalne

Brak

Koszt

1 punkt akcji / 1 slot pamięci

Czas odnowienia

2 tury

Komentarz

Tania, skuteczna umiejętność, która przydaje się szczególnie wtedy, gdy przeciwnik ma znaczną przewagę liczebną nad naszym bohaterem. Jeśli bohater jest otoczony to najlepiej jest wykonać taki atak, który dosięgnie wszystkich przeciwników, nawet jeśli idą za tym mniejsze obrażenia. Dzięki niskim kosztom umiejętność bardzo dobrze komponuje się z Battle Stomp albo Crippling Blow.

Blitz Attack - Warfare | Szkoły magii i umiejętności w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Blitz Attack

Opis

Przeskocz od jednego celu do drugiego (maksymalnie 2 cele) zadając obrażenia fizyczne. Drugi cel ataku jest losowy w średnim zasięgu od pierwszego.

Specjalne

Brak

Koszt

2 punkty akcji / 1 slot pamięci

Czas odnowienia

3 tury

Komentarz

Dobra alternatywa dla bohatera walczącego w zwarciu. W zależności od początkowego ustawienia przeciwników może być wykorzystywane do inicjacji lub jako wykończenie przeciwników. Warto brać pod uwagę koszt umiejętności i stosownie wcześniej pozostawić kilka punktów by wykonać kombinację, która ostatecznie wykończy przeciwników. Zwróć uwagę, że cel drugiego uderzenia jest losowy, więc sprawdź zasięg zaklęcia i użyj go tylko wtedy gdy masz pewność, że dosięgnie drugi cel.

Phoenix Dive - Warfare | Szkoły magii i umiejętności w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Phoenix Dive

Opis

Bohater staje się niewrażliwy na ogień i teleportuje się do przeciwnika, zadając obrażenia od ognia i podpalając grunt pod sobą

Specjalne

100% szans na niewrażliwość na ogień na 1 turę

Koszt

1 punkt akcji / 1 slot pamięci

Czas odnowienia

3 tury

Komentarz

Silna umiejętność o bardzo strategicznym działaniu. Dzięki niej jesteś w stanie błyskawicznie skrócić dystans do przeciwnika, zadać mu obrażenia i nałożyć status. Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie przy tym z czarów, które pozwolą ci potem szybko ulotnić się z podpalonego obszaru.

Zawsze bierz pod uwagę aktualny stan zdrowia postaci, by skok nie przyniósł mu więcej strat niż korzyści i pamiętaj, że niewrażliwość na ogień trwa tylko jedną turę. Poza tym warto korzystać ze zdolności na plamach oleju, by zadać maksymalne obrażenia. Pamiętaj tylko by nie oddalać się od bohaterów, którzy będą w stanie cię wyleczyć jeśli potyczka nie pójdzie po twojej myśli.