Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Tagi w Divinity Original Sin 2 | Drużyna Divinity Original Sin 2 poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 11 lipca 2019

W poniższym rozdziale znajdziesz szereg przydatnych informacji o tagach, które możesz wybrać dla tworzonej przez siebie postaci. W rozdziale opisano przede wszystkim, jakie możliwości dają poszczególne cechy i jak z nich korzystać.

Każdy z tworzonych przez ciebie bohaterów korzysta domyślnie z dwóch tagów. Jeden przypisany jest bezpośrednio do jego płci, natomiast drugi wynika ze wskazanej dla niego rasy. W przypadku bohaterów, którzy zostali przygotowani przez twórców gry sytuacja wygląda nieco inaczej, gdyż dla nich tagi zostały już odgórnie narzucone.

Przypomnijmy, że tagi nie są równoznaczne ani z klasą postaci, jej atrybutami czy rolą w drużynie - Tagi w Divinity Original Sin 2 | Drużyna - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Przypomnijmy, że tagi nie są równoznaczne ani z klasą postaci, jej atrybutami czy rolą w drużynie. Tagi określają jej usposobienie dzięki czemu w interakcjach z postaciami niezależnymi będzie mogła manifestować swój charakter, poprzez korzystanie z przypisanych do tagów opcji dialogowych. W tej materii należy poruszać się ostrożnie, gdyż nierzadko zdradzenie swoich poglądów lub cech charakteru może mieć negatywne efekty na realizację całego zadania.

Jeśli w kreatorze postaci nie zaznaczysz wybranych przez siebie tagów, to rozpoczniesz rozgrywkę bez nich, co nie jest pożądane z punktu widzenia fabuły. Jeśli nie możesz się zdecydować na żaden z dostępnych tagów, lepiej zaznacz losowe, aby w trakcie rozgrywki móc skorzystać z dodatkowych linii dialogowych. Nawet jeśli będą czysto losowe, zawsze jest to lepsze niż ich zupełny brak.

Każdy z tagów został omówiony w dedykowanej sekcji, które znajdziesz poniżej.

Soldier

Żołnierz sprawdza się szczególnie w kontaktach ze strażnikami lub pozostałymi NPC, którzy mogą wykazywać podobne usposobienie. Dzięki niemu strażnicy w mieście nierzadko darzą nas większym zaufaniem i możemy zdobyć od nich informacje, których nie bylibyśmy w stanie pozyska c w dowolny inny sposób.

Outlaw

Wyrzutek ma bardzo niskie poczucie przynależności i w tak samo niskim stopniu identyfikuje się z populacją świata przedstawionego. Jednak dzięki swojej odrębności może zdobyć ciekawe informacje od postaci, które podobnie jak on nie czują się na właściwym miejscu.

Scholar

Uczony to przede wszystkim furtka do poznania ciekawych zaklęć, receptur i wiedzy ogólnej o świecie. Bohater oznaczony tym tagiem będzie mógł podjąć próbę uzyskania ciekawych informacji, które mogą mieć znaczenie dla całej drużyny. Zawsze warto mieć w drużynie przynajmniej jedną postać oznaczoną takim tagiem.

Noble

Szlachcic o wiele lepiej dogada się z przedstawicielami rasy ludzkiej i ma duże możliwości uzyskania przydatnych informacji od ważnych osobistości. Z kolei lepiej nie nadużywać tego tagu w kontaktach z postronnymi osobami, gdyż ton wypowiedzi może je urazić.