Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Fighter | Klasy w Divinity Original Sin 2 Divinity Original Sin 2 poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 11 lipca 2019

Wojownik to bardzo wszechstronna klasa, która odpowiednio prowadzona może stać się prawdziwym postrachem dla przeciwników. Jeśli zdecydujesz się budować wytrzymałość bohatera, idealnie sprawdzi się w roli "tanka" gdyż, bez problemu może zwiększać zasoby swojego pancerza. Odmienne wykorzystanie zdolności może uczynić z niego postać nastawioną na wsparcie, ale warto pamiętać, że wojownik ma przede wszystkim ścigać najważniejsze jednostki przeciwnika i skutecznie je wykańczać.

Fighter na ekranie wyboru klasy postaci. - Fighter | Klasy w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry
Fighter na ekranie wyboru klasy postaci.

Poniżej znajdzie parametry wyjściowe dla wskazanej klasy.

Atrybuty

W przypadku Wojownika domyślnie zostały wzmocnione dwa atrybuty.

Nazwa atrybutu

Wartość

Znaczenie

Strenght

+1

Nawet jeśli Wojownik jest jedną z wiodących postaci, które korzystają z broni konwencjonalnej, tylko jeden punkt początkowy przypisany jest do siły. Pozwala to na mocniejsze ataki, ale jednocześnie wskazuje na wielozadaniowość omawianej klasy.

Constitution

+2

Z uwagi na fakt, iż Wojownik pełni rolę bufora pomiędzy przeciwnikami a resztą drużyny, dodatkowa wytrzymałość pozwoli mu długo przyjmować ciosy i odpowiadać tym samym.

Zdolności i Talent

W przypadku Wojownika rozwinięto trzy zdolności.

Nazwa

Wartość

Komentarz

Warfare

1

Główne umiejętności Wojownika opierają się o tę szkołę. Każdy pojedynczy punkt rozwoju zwiększa obrażenia zadawane przy użyciu umiejętności, więc warto zainwestować kilka punktów.

Geomancer

1

W uwagi na fakt, iż postać koniecznie potrzebuje dużego współczynnika pancerza, dodatkowy punkt pomoże przywracać większa jego ilość i uczyni jedną ze startowym umiejętności jeszcze skuteczniejszą.

Bartering

1

Każdy punkt tej zdolności zmniejsza koszt zakupu przedmiotów o 10% i zwiększa ceny, za które sprzedać można własne przedmioty.Warto wykorzystać tą postać (wyposażając ją w przedmioty / zdolności zwiększające Bartering jeszcze bardziej) podczas handlu.

Talent

Opportunist - talent pozwala postaci wyprowadzić atak z zaskoczenia, gdy dowolny przeciwnik koło niej przebiegnie, bądź jeśli chce się od niej oddalić. Nie aktywuje się, gdy wróg wykonuje atak lub akcję niewymagającą ruchu.

Umiejętności startowe

Ikona

Nazwa

Komentarz

Fortify - Fighter | Klasy w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Fortify

Możliwość regeneracji pancerza na sobie lub sojuszniczej postaci. Bardzo przydatna umiejętność, szczególnie w sytuacji gdy mamy deficyt zasobów leczniczych w drużynie. Dzięki niej możemy dłużej utrzymać się przy życiu, bądź wspomóc jednego z członków drużyny.

Bouncing Shield - Fighter | Klasy w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Bouncing Shield

Przydatna zdolność dla wojownika, który walczy przy pomocy broni i tarczy - dzięki tej umiejętności jest w stanie cisnąć we wroga tarczą, która zada mu obrażenia i trafi następnie jeden dodatkowy cel. Co ciekawe, obrażenia tej zdolności rosną wraz z pancerzem oferowanym przez tarczę, a nie atrybutem czy zdolnością postaci.

Battle Stomp - Fighter | Klasy w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Battle Stomp

Nawet jeśli Wojownik trudni się walką w bezpośrednim dystansie, może z powodzeniem użyć umiejętności, która w średnim zasięgu przewróci wszystkich przeciwników. Może w ten sposób chronić członków drużyny lub obezwładnić przeciwnika tylko po to by się do niego zbliżyć.

Wojownik a Rasy

Rasa

Predyspozycje

Komentarz

Elf

Brak

Biorąc pod uwagę naturalne premie nie znajdziemy zbyt wielu podobieństw pomiędzy wskazaną klasą a Elfem.

Człowiek

Średnie

Zwiększony współczynnik Inicjatywy i premia do obrażeń krytycznych nie są może idealnym zestawieniem dla Wojownika, ale mogą nadać mu unikalny charakter.

Krasnolud

Duże

Wysoka bazowa premia do siły pozwoli zrównoważyć wytrzymałość postaci z obrażeniami, które zadaje. Tym bardziej, że korzystając ze swojej umiejętności rasowej może odwrócić losy starcia.

Jaszczur

Brak

Niewielki udział współczynnika Inteligencji przekreśla szanse Jaszczurów na odgrywanie klasy równie skutecznie co, te rasy, które mają ku temu lepsze predyspozycje.

Które zdolności wybrać?

Fighter posiada dostęp do dwóch szkół (Geomancer i Warfare), przez co wybierać może spośród 8 startowych zdolności. Zdolnosci te są dobrane w bardzo dobry sposób i dostosowane do wojownika korzystającego z miecza i tarczy. Jednakże, jeśli chcesz walczyć przy pomocy broni dwuręcznej, albo dwóch sztuk mieczy, można wprowadzić niewielkie modyfikacje przedstawione w poniższej tabeli.

Ikona

Nazwa

Komentarz

Fortify - Fighter | Klasy w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Fortify

Zdolność dostępna domyślnie, niczego nie trzeba tu zmieniać.

Battering Ram - Fighter | Klasy w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Battering Ram

Jeśli nie zamierzasz korzystać z tarczy, jest to zdolność, którą warto wziąć za Bouncing Shield (której nie da się aktywować bez tarczy) - Battering Ram pozwoli postaci szybciej dojść do wrogów i powalić ich, gdy ci będą pozbawieni pancerza fizycznego.

eśli nieopatrznie pozwoliłeś przeciwnikom przedostać się przez pierwszą linię lub próbują uciec to zawsze możesz skrócić dystans jednocześnie ich przewracając.

Battle Stomp - Fighter | Klasy w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Battle Stomp

Podobnie jak Fortify, zdolność dostępna domyślnie.