Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Eksploracja w Divinity Original Sin 2 | Podstawy Divinity Original Sin 2 poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 11 lipca 2019

Pojedynczo lub w towarzystwie drużyny możesz przemierzać rozległe przestrzenie w poszukiwaniu skarbów, postaci niezależnych lub przeciwników. Na każdym etapie eksploracji towarzyszy ci mapa obszaru, dzięki której wszystko przebiega sprawnie a ty możesz kawałek po kawałku przeczesywać teren. Twórcy gry przygotowali kilka rozwiązań, które wspomagają omawiany proces.

Teleportacja

Po wejściu w interakcję z drugim ołtarzem, mamy możliwość przenoszenia się pomiędzy nimi. W niektórych przypadkach wystarczy zwykła interakcja, a czasami musimy wskazać na ustaloną z góry opcję dialogową. Ostatecznie pojawi się lista odblokowanych skrótów, które nazwane są w charakterystyczny sposób. Po wybraniu lokacji cała drużyna zostaje teleportowana. Punkty te oznaczone są na mapie charakterystyczną ikonką, a po podejściu do nich zobaczymy nad bohaterem napis, który poinformuje, że jesteśmy w pobliżu jednego z takich punktów.

Lokalizacja

Rozgrywkę prowadzimy w rzucie izometrycznym w związku z czym musimy często obracać kamerę na inny rzut, żeby żadna ciekawostka nie uszła naszej uwadze. W trakcie eksploracji warto często naciskać również lewy klawisz "ALT" co pomoże w znalezieniu upuszczonych na ziemię elementów wyposażenia. O ile w tej kwestii mamy spore ułatwienie, to nie znajdziemy klawisza, który pomoże nam namierzyć skrzynie, położenie zakopanych skarbów lub tajemne przejścia.

Jak już wspomniałem warto obracać widok z kamery, gdyż tylko w taki sposób dotrzemy do wszystkiego. Dodatkowo należy obserwować członków drużyny, którzy potrafią poinformować cię o tym, że w ich pobliżu jest ukryte przejście lub inna ciekawostka. Większość obiektów stanie się widoczna dopiero po najechaniu na niego kursorem, więc nie zapomnij badać w taki sposób podłoża, szczególnie w pobliżu murów i skał. Często okazuje się, że ukryte ścieżki stają się widoczne dopiero w chwili, gdy postać niezależna oznaczy nam je na mapie. Warto zawsze mieć przy sobie łopatę, dzięki czemu będziemy mogli szybko odsunąć stos ziemi, który ukrywa skrzynię bądź inny skarb.

Neutralizowanie zagrożeń

Nierzadko zdarzy się sytuacja, gdy podczas eksploracji trafisz na zagrożenia związane z żywiołami. Dzielą się na dwie kategorie: takie, które możesz wykorzystać i te, które mogą ci tylko zaszkodzić. Korzystanie z sił żywiołów może mieć szczególne znaczenie głównie dla przebiegu bitwy, dlatego szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w sekcji poświęconej walce.

W przypadku przeszkód sytuacja wygląda nieco inaczej. W myśl statystyk z gry ustalmy, że gra dopuszcza istnienie pięciu sił: wody, powietrza, ziemi, ognia i trucizny. Wszelkie zagrożenia z nimi związane (poza walką) znajdziesz w postaci zablokowanych przejść. Musisz wiedzieć, że aby pozbyć się zagrożenia, należy skorzystać na jego obszarze z siły innego żywiołu. Ściany ognia możesz gasić za pomocą skrzyń z wodą, które bardzo często znajdziesz w grze, a obszary z trucizną wystarczy spalić.

Badanie obiektów

Jeśli znaleziony przez ciebie obiekt nie nakłada żadnych dodatkowych ograniczeń (np - Eksploracja w Divinity Original Sin 2 | Podstawy - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Jeśli znaleziony przez ciebie obiekt nie nakłada żadnych dodatkowych ograniczeń (np. zwykła beczka) to zbadanie go przebiega na podstawie zwykłej interakcji, czyli kliknięcia LPM.

Jeżeli po zaznaczeniu przedmiotu lub obiektu pojawia się kłódka, to powinieneś wykonać interakcję z obiektem przy pomocy menu kontekstowego. W zależności od rodzaju obiektu możesz potrzebować klucza, wystarczy zwykły wytrych lub możesz użyć siły. Każdy obiekt ma swoją wytrzymałość i jeżeli nie widzisz najmniejszych szans na otwarcie go to możesz go zniszczyć. Proces ten jest trochę czasochłonny, ale nie powinien przysporzyć ci dużych trudności. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest wybór bohatera, który dysponuje największym współczynnikiem siły, wciśnięcie prawego klawisza "ALT" i wskazanie interakcji LPM. Warto zaznaczyć, że działanie tego typu mocno obniża wytrzymałość posiadanej przez bohatera broni, więc najlepiej do tego wybrać przedmiot, który nie przedstawia dla nas zbyt dużej wartości.

Dostępne w grze obiekty oznaczane są w dwojaki sposób. Jeśli kursor(dłoń, strzałka, skrzynia) jest złoty, to mamy do czynienia z przedmiotem neutralnym. Jeśli zabierzemy go do swojego ekwipunku to nikt z tego powodu nie będzie robił nam wyrzutów. Warto przy okazji zaznaczyć, że skrzynie i truchła, które są jeszcze niezbadane zmieniają kursor myszy w złotą skrzynię. Po zbadaniu i opróżnieniu skrytki, kursor ponownie zmienia kształt, lecz tym razem skrzynia jest srebrna.

Jeśli kursor przybiera kolor czerwony to znak, że interakcja może nieść za sobą konsekwencje. Kradzież przedmiotu o niskiej wartości lub pojedynczy jej przypadek może obniżyć nastawienie właściciela do sprawcy. Jeśli będziesz nagminnie kradł wyposażenie to bardzo szybko staniesz przed koniecznością walki z właścicielem lub strażnikami.