Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Hojna oferta | Wybrzeże Żniwiarza | Solucja Divinity Original Sin 2 Divinity Original Sin 2 poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 11 lipca 2019

1 - Hojna oferta | Wybrzeże Żniwiarza | Solucja Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

1. Kamienny ogród - Ryker

2. Czarne doły - wejście do jaskini

W Kamienny ogród natrafisz na rezydencje, którą zamieszkuje Ryker. Poprosi cię on o odnalezienie pewnego przedmiotu. Tabliczka, bo o niej mowa, znajduje się w jaskini w Czarne doły.

Jeśli byłeś w Czarnych dołach wcześniej to powinieneś mieć już otwartą bramę. Jeśli nie musisz ją otworzyć. Istnieją dwa sposoby. Pierwszym jest walka z pilnującymi jej magistrami. W ciele jednego z nich znajdziesz klucz do bramy. Drugi sposób będzie dostępny tylko, gdy rozmawiałeś w Kłodzie z magistrem Reimondem i ten dał ci pisemne upoważnienie. Wówczas możesz pokazać je pilnującym bramy magistrom. Wejście do jaskini znajduje się obok platform, na których wisi Gwydian (patrz zadanie W zawieszeniu).

Pierwsza komora jaskini, najeżona jest pułapkami. Sposobów na ich uniknięcie jest kilka. Możesz je rozbrajać, użyć zdolności Teleportacja lub skorzystać z Piramidy teleportacyjnej. W kolejnej sali znajdziesz przejście na niższy poziom. Musisz jednak najpierw pokonać Pustkowców.

Gdy zejdziesz niżej, uważaj na Wrzaskuna pilnującego dalszej drogi. Zniszczyć go możesz za pomocą zdolności Source Vampirism. Jeśli nie posiadasz ten zdolności, a posiadasz jeszcze Różdżki oczyszczenia, którą zdobyłeś w Forcie Radość, to możesz skorzystać właśnie z niego.

Idąc dalej natrafisz na rozwidlenie. W jednej z komnat natrafisz na magistrów walczących z Pustkowcami. Możesz przyłączyć się do walki. Po pokonaniu Pustkowców jednak jeśli nie będziesz miał odpowiednio rozwiniętej zdolności perswazji, to będziesz musiał stoczyć walkę z magistrami.

Po tym możesz swobodnie eksplorować tą komnatę. Znajdziesz tam dwie Tabliczki, jednak nie są to te o które chodziło Rykerowi. Jeśli zabiłeś magistrów, to przy jednym z nich znajdziesz także klucz do zamkniętego pokoju.

W drugiej komnacie ponownie napotkasz grupę magistrów. Tym razem będziesz musiał walczyć. W tym pomieszczeniu znajduje się również przejście do Pradawnej świątyni. Otwarcie go wymaga podpalenia znajdujących się przy nim beczek z olejem.

Wchodząc do Pradawnej świątyni, odkryjesz że cały niższy poziom jest chroniony przez pole siłowe. Jedynym sposobem na jego zlikwidowanie jest aktywowanie posągów Bogów w odpowiedniej kolejności. Prawidłowe rozwiązanie zawarte jest w rymowance, którą wypowiada znajdujący się na środku obiekt.

Rozwiązanie tej zagadki nie jest jednak możliwe, dopóki nie odkryje się jaki żywioł symbolizuje dany Bóg - Hojna oferta | Wybrzeże Żniwiarza | Solucja Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Rozwiązanie tej zagadki nie jest jednak możliwe, dopóki nie odkryje się jaki żywioł symbolizuje dany Bóg. Odpowiedź znajdziesz w szkielecie, leżącym obok obiektu. Znajdziesz w nim dziennik, który wskazuje odpowiednie dopasowanie. Mając oba teksty można już rozwiązać zagadkę. Prawidłowa kolejność to: Amadia, Tir-Cendelius, Duna, Zorl Stissa, Xantessa, Vrogir, Rhalic.

Tablet znajduje się w pojemniku znajdujących się na niższym poziomie.

Po wszystkim wróć do Rykera - Hojna oferta | Wybrzeże Żniwiarza | Solucja Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Po wszystkim wróć do Rykera. Okaże się, że udał się on do swoich prywatnych komnat. Wejście do nich stanowi właz w podłodze jego gabinetu.

Ryker nauczy cię gromadzić dodatkowy Source Point, pod warunkiem że masz ich mniej niż trzy - Hojna oferta | Wybrzeże Żniwiarza | Solucja Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Ryker nauczy cię gromadzić dodatkowy Source Point, pod warunkiem że masz ich mniej niż trzy. Tam będziesz miał również okazję zdecydować, czy oddać czy zachować Tabliczkę. Nieważne jaką decyzję podejmiesz Ryker i tak cię zaatakuje. W czasie walki skup się wyłącznie na nim. Wszyscy jego sojusznicy są utrzymywani, przy życiu właśnie przez niego.

Nagroda: 4 nagrody gwarantowane + 1 z 4 do wyboru w zależności od klasy postaci