Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady na start w Divinity Original Sin 2 | Szybki start Divinity Original Sin 2 poradnik, solucja

Jak zacząć rozgrywkę? Sprawdź naszą garść porad dotyczących samego początki gry. Zobacz nasze tips & tricks w Divinity: Original Sin 2!

Ostatnia aktualizacja: 11 lipca 2019

Divinity: Original Sin 2 to gra duża, która mimo posiadania dość rozbudowanego etapu samouczkowego (Prolog) rzuca gracza na głęboką wodę, nie tłumacząc w dostatecznym stopniu sporej części rządzących rozgrywką mechanik. W tym rozdziale poznasz garść porad, które przydadzą ci się od samego początku zabawy.

1. Zwracaj uwagę na pojemność plecaka postaci. Regularnie pozbywaj się niechcianych przedmiotów, by nagle nie znaleźć się w sytuacji, w której wszystkie postacie są przeciążone. W dalszej części gry, gdy zyskasz dostęp do statku Lady Vengeance, możesz wysyłać przedmioty do skrzynki zlokalizowanej na pokładzie - wystarczy kliknąć na przedmiocie prawym przyciskiem i wybrać opcję "Store on Lady Vengeance".

Nawet rozmowa z beczką może zaoferować nowe możliwości. - Porady na start w Divinity Original Sin 2 | Szybki start - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry
Nawet rozmowa z beczką może zaoferować nowe możliwości.

2. Klikaj na wszystko i wszystkich. Nigdy nie wiesz, czy któraś postać nie zleci ci jakiegoś dodatkowego zadania, bądź nie przekaże ci ciekawej informacji dotyczącej świata gry. Jeśli postać nie chce rozmawiać z głównym bohaterem, zakończ konwersację i rozpocznij ją przy pomocy innej postaci - dzięki temu rozmowa może wyglądać całkiem inaczej.

3. Jeśli skończyły ci się wytrychy, a znalazłeś zamkniętą skrzynię ze skarbami, nie zostawiaj jej... Po prostu weź skrzynię do plecaka i zostaw ją w jakimś sposojnym miejscu (w mieście) obok ołtarza teleportacyjnego. Gdy zdobędziesz wytrychy, będziesz mógł szybko wrócić do skrzyni i ją otworzyć!

4. Sprawdzaj wszystkie pojemniki. Skrzynki są najbardziej kuszące, gdyż często zawierają cenne przedmioty, jednak wszelakie beczki, szafki czy pojemniki na mikstury także warto wyczyścić, gdyż można dzięki temu zyskać ogromne ilości przedmiotów i/lub złota. Wszystkie skrytki otwieraj postacią z umiejętnością Lucky Charm - im wyższy poziom tej zdolności, tym większa szansa na znalezienie magicznego przedmiotu wewnątrz kontenera oraz większego złota. W ten sposób można nawet znaleźć legendarny przedmiot w dowolnym pojemniku!

5. Rozmawiaj ze zwierzętami. Czynić to może wyłącznie postać wyposażona w talent Pet Pal (normalnie nie da się rozmawiać ze zwierzakami), jednak dostęp do niego można zyskać za sprawą dwójki towarzyszy - Ifan-Ben Mezd i Fane. Rozmowa ze zwierzętami pozwala na odkrycie dodatkowych informacji o świecie gry, czy pozwala popchnąć zadanie do przodu (jak w przypadku zadania głównego Lady o' War). Zwracaj szczególną uwagę na zwierzaki, które posiadają unikalne imiona (a nie po prostu "Rat" czy "Dog").

Dzięki talentowi Pet Pal można rozmawiać ze zwierzętami. - Porady na start w Divinity Original Sin 2 | Szybki start - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry
Dzięki talentowi Pet Pal można rozmawiać ze zwierzętami.

6. Po kilkudziesięciu minutach gry za drużyną zacznie podążać czarny kot (Black Cat). Nie da się zbyt wiele z nim zrobić, prócz krótkiej wymiany zdań (z pomocą talentu Pet Pal), jednak po ucieczki z więzienia Fortu Joy będzie można skorzystać z dodatkowych usług zwierzaka. Warto jest \ go chronić, ponieważ czeka nas za to nagroda. Więcej informacji znajdziesz w rozdziale: Jak uratować czarnego kota?

7. Regularnie zapisuj grę. Nie ma nic gorszego, niż spędzenie kilkudziesięciu minut na konfigurowanie postaci czy handel, by po tym czasie gra wysypała się do systemu, lub by gracz popełnił błąd, który doprowadzi do śmierci drużyny - a wszystko to bez robienia jakiegokolwiek zapisu, zmuszając gracza na odtworzenie całego procesu. Korzystaj tak ze zwykłego zapisu, jak i możliwości szybkiego zapisania i odczytu (klawisze F5 i F8). Pamiętaj też, iż grę można zapisać w nawet w trakcie rozmowy z postaciami - jeśli wybór ci się nie spodoba, można załadować grę i spróbować ponownie! Ilość możliwych automatycznych i szybkich zapisów zwiększyć można w opcjach gry (Option -> Gameplay) - warto przesunąć oba suwaki do maksymalnej wartości 25 stanów zapisu.

8. Zwracaj uwagę na ukształtowanie terenu i znajdujące się na nim dodatkowe obiekty i wykorzystuj je na swoją korzyść. Wzniesienie to doskonałe miejsce dla łucznika, który zadawał będzie większe obrażenia i dysponował dalszym zasięgiem ognia, a beczka z trucizną czy olejem może zostać podpalona, by zadać tanim kosztem sporo obrażeń przeciwnikom. Pamiętaj jednak, iż wrogowie także będą korzystać z ukształtowania terenu.

Łopatę i śpiwór można znaleźć zaraz na początku gry. - Porady na start w Divinity Original Sin 2 | Szybki start - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry
Łopatę i śpiwór można znaleźć zaraz na początku gry.

9. Czym prędzej pozyskaj łopatę (Shovel) i śpiwór (Bedroll). Dzięki łopacie będziesz w stanie wykopywać ukryte skarby, czy odsłaniać ukryte przejścia prowadzące do dodatkowych zadań i/lub postaci. Śpiwór z kolei można aktywować, przez cała drużyna odzyska wszystkie punkty zdrowia i obu rodzajów pancerza, a także usunięte zostaną wszystkie negatywne efekty (prócz tych permanentnych). Co więcej, wszystkie postacie otrzymają także wzmocnienie, dające premię +1 do siły (Strength), kondycji (Constitution) i inteligencji (Intelligence). Łopatę i śpiwór kupić można u sporej części handlarzy, znaleźć je można także na samym początku gry - szczegóły znajdziesz w rozdziale "Gdzie znaleźć łopatę i śpiwór?".

10. Korzystaj z możliwości podświetlania przedmiotów przy pomocy klawisza "ALT". Dzięki temu na ekranie wyświetlone zostaną wszystkie informacje dotyczące leżących w pobliżu przedmiotów, które można podnieść. Pamiętaj też, iż na czerwono oznaczone są przedmioty, których nie wolno podnosić - robiąc to po prostu je ukradniesz, więc czyń to wtedy, gdy nikt nie patrzy. Miej także na uwadze, iż klawisz "ALT" nie podświetla kontenerów i skrzynek - wyłącznie przedmioty, które można podnieść.

11. Pole widzenia postaci i wrogów sprawdzić można przy pomocy klawisza "SHIFT". Po przytrzymaniu go na ekranie wyświetlą się czerwone pola, które oznaczają, gdzie dana postać jest w stanie zobaczyć bohatera. Pola te dzielą się na dwa - na ciemniejszym postacie pozostaną niewidoczne, gdy będą się skradać, na jaśniejszym zostaną natychmiast zauważone.