Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Czego nie robić w Divinity: Original Sin 2? | Szybki start Divinity Original Sin 2 poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 25 września 2017

Divinity: Original Sin 2 daje graczowi dużą swobodę i nie ogranicza go w kwestii sposobu wykonywania zadań czy podejmowania działań. Jednakże, są pewne czynności, których lepiej unikać, jeśli nie chcesz za bardzo utrudnić (bądź wręcz uniemożliwić) sobie zabawy.

1. Nie atakuj kogo popadnie. Każdy chce się poczuć potężnym w grze RPG, jednak przez ciągłe wszczynanie potyczek doprowadzisz do śmierci wielu postaci, a to z kolei może odciąć cię od części zadań, do ukończenia których owe postacie były kluczowe. Chwila zabawy może więc kosztować cię sporo punktów doświadczenia czy utratę cennych przedmiotów.

Zanim postanowisz coś ukraść, sprawdź, czy nikt tego nie zobaczy. - Czego nie robić w Divinity: Original Sin 2? | Szybki start - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry
Zanim postanowisz coś ukraść, sprawdź, czy nikt tego nie zobaczy.

2. Nie kradnij wszystkiego, na co natrafisz - a jeśli już musisz, rób to umiejętnie. Każda próba kradzieży zakończy się pogorszeniem relacji z innymi postaciami, a często także koniecznością tłumaczenia się z występku. W takiej sytuacji trzeba będzie posiłkować się zdolnością Persuasion albo gotówką, by wybrnąć z tarapatów - w przeciwnym wypadku czekać będzie cię walka z poszkodowanymi. Informacje dotyczące dobrego sposobu na kradzież znajdziesz w rozdziale "Jak kraść, by nie dać się złapać?"

3. Nie marnuj gotówki na rzeczy, które nie są ci potrzebne. Złoto w grze przydaje się cały czas - nawet w dalszej części gry, gdy sakiewka liczy dziesiątki tysięcy monet, można bardzo szybko pozbyć się całego majątku kupując zaledwie kilka przedmiotów. Jeśli dany przedmiot nie jest ci potrzebny, nie kupuj go - element ekwipunku będzie dało się zdobyć, a materiał rzemieślniczy najpewniej pojawi się ponownie u kupca.

Zbytnie oszczędzanie na przedmiotach jednorazowego użytku prowadzi do przepełnienia ekwipunku. - Czego nie robić w Divinity: Original Sin 2? | Szybki start - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry
Zbytnie oszczędzanie na przedmiotach jednorazowego użytku prowadzi do przepełnienia ekwipunku.

4. Nie oszczędzaj zanadto na granatach, zwojach czy miksturach. Są one cenne, to fakt, lecz ich ilość w ekwipunku rośnie w zabójczym tempie. Nie ma sensu działać w myśl zasady "zostawię to na później" - owe później nigdy nie nadejdzie, a po 20 godzinach gry mikstury i granaty będą zajmować 2/3 ekwipunku postaci.

5. Nie pomijaj pobocznych zadań. W grze są setki zadań, a nagrody części z nich nie idą w parze z ilością poświęconego na nie czasu, jednak zawsze warto je wykonywać. W grze nie ma możliwości nieograniczonej walki z przeciwnikami, gdyż tych jest z góry ustalona liczba i spora część doświadczenia pochodzi właśnie z zadań - pomijając je bardzo szybko doprowadzisz do sytuacji, w której twoja drużyna będzie za słaba, by kontynuować rozgrywkę. Opis wszystkich zadań znajdziesz w dalszej części poradnika.

6. Nie ignoruj potęgi rzemiosła. Do dyspozycji gracza oddano setki różnorakich przepisów (wszystkie opisane w dziale Rzemiosło w tym poradniku) i spora ich część jest bardzo użyteczna - najlepszym przykładem niech będzie możliwość umieszczenia w broni runy zwiększającej jej skuteczność, tworzenia strzał, czy połączenia kilku słabych mikstur w jedną znacznie mocniejszą.

7. Nie kończ ruchu postaci na oleju i nie stawaj obok wybuchowych beczek. Większość walk, w których weźmiesz udział, zostało dokładnie przygotowanych przez twórców - dlatego w strategicznych miejscach zauważysz beczki z łatwopalnym olejem lub z trucizną. W czasie walki istnieje duża szansa, że jeśli obok nich staniesz, przeciwnik to wykorzysta.

8. Nie marnuj umiejętności statusowych na przeciwników z pełnymi paskami physical/magic armor. Najłatwiej jest rozpocząć walkę od narzucenia wrogom negatywnych statusów, ale pamiętaj jednak: istnieje bardzo duża szansa, że jeśli przeciwników posiada dużo punktów fizycznej lub magicznej ochrony, to twoje zaklęcie/umiejętność zostanie sparowane, a ty stracisz punkty akcji na nic.