Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak kraść bez konsekwencji w Divinity Original Sin 2? | Szybki start Divinity Original Sin 2 poradnik, solucja

Kradzież w Divinity: Original Sin 2 może być niezwykle opłacalnym i radosnym zajęciem!

Ostatnia aktualizacja: 11 lipca 2019

W Divinity kradzież jest jednym ze sposobów na szybki rozwój drużyny. Jeśli posiadamy 250 sztuk złota, możemy kupić u handlarza jedną książkę umiejętności, a drugą... po prostu ukraść. Dzięki temu poznajemy dwie umiejętności za cenę jednej. Kraść jednak trzeba z umiarem i umiejętnie, ponieważ NPC szybko orientują się, że ktoś przetrzepał ich sakwy. Poniżej przedstawiamy jeden z bardzo podłych sposobów na oszukanie sprzedawców.

PAMIĘTAJ!

Kradzież na początku rozgrywki daje DUŻE korzyści. Używaj jej jednak nie po to, aby zarobić, lecz po to, aby rozwijać drużynę. Jeden punkt Thievery wystarczy, aby móc ze spokojem kraść jedną książkę z umiejętnością.

Kradzież bez konsekwencji w 6 krokach

Nasz podły i okrutny sposób jest niebezpieczny i wymaga szybkiej reakcji.

  1. ZAPAMIĘTAJ GRĘ - nigdy, przenigdy nie kradnij bez zapamiętania gry, chyba, że nagle chcesz toczyć bitwę z całym miastem.
  2. Uruchom tryb skradania (klawisz "C") - ustaw swojego złodzieja za postacią, którą chcesz okraść i wejdź w tryb skradania. Upewnij się, że nikt Cię nie widzi.
  3. Okradnij NPC - wybierz przedmiot, który Cię interesuje. Pamiętaj, w Divinity: Original Sin 2 liczy się waga przedmiotu, dlatego na początku kradnij tylko książki/małe przedmioty.
  4. Wyrzuć ukradziony przedmiot na ziemię - NATYCHMIAST po kradzieży znajdź przedmiot w ekwipunku złodzieja i WYRZUĆ go na ziemię. Obojętnie gdzie go wyrzucisz, możesz to nawet zrobić w polu widzenia okradzionego sprzedawcy!
  5. POCZEKAJ aż okradziony NPC się zorientuje - okradziony sprzedawca oskarży Cię o kradzież. Pozwól mu przetrzepać swoje plecaki. Nie znajdzie w nich przedmiotu i w większości przypadków da ci spokój.
  6. Podnieść przedmiot z ziemi - brawo, właśnie okradłeś biednego sprzedawcę i w dodatku uszło ci to na sucho. Nie wstyd ci?

UWAGA:

  1. Masz tylko kilka sekund. Jeśli nie zrobisz tego dostatecznie szybko i sprzedawca cię zagadnie w czasie, gdy wciąż będziesz posiadał przedmiot w plecaku, będziesz musiał albo przegadać albo przekupić sprzedawcę.
  2. Zdarza się równiez, że choć sprzedawca nie znajdzie u ciebie przedmiotu i tak stwierdzi, że "wyglądasz na złodzieja" - wówczas będziesz musiał sięgnąć do innych metod (przekupstwo/perswazja).

Więcej informacji o kradzieży i jej zasadach znajdziesz w podstawowym rozdziale dot. kradzieży. Pamiętaj tylko: nie kradnij dużych przedmiotów. Jeden punkt w Thieviery oznacza, że możesz ukraść zaledwie 2kg!