Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Scoundrel | Szkoły magii i umiejętności w Divinity Original Sin 2 Divinity Original Sin 2 poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 11 lipca 2019

Scoundrel

Scoundrel zarezerwowany jest dla postaci budowanych jako zabójcy. Dzięki umiejętnościom z tej grupy bohater jest w stanie sprawnie przemieszczać się po polu walki, zwiększać swoją prędkość poruszania się i ilość dostępnych punktów AP, jak i zadawać gigantyczne obrażenia fizyczne podczas wyprowadzania ataków w plecy. Jest tutaj także kilka zdolności, które służą do unieszkodliwiania wrogów, dzięki czemu można ich uśpić, czy zmniejszyć ich skuteczność.

Uwaga - rozdział w rozbudowie. Wkrótce pojawią się tutaj wszystkie zdolności z tej szkoły.

Throwing Knife - Scoundrel | Szkoły magii i umiejętności w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Throwing Knife

Opis

Bohater rzuca sztyletem w przeciwnika zadając obrażenia ignorujące jego pancerz fizyczny. Jeśli rzut wycelowany jest do bohatera odwróconego tyłem do rzucającego to zadaje większe obrażenia. (Bohater nie traci broni którą trzyma w dłoni)

Specjalne

Może zadać dodatkowe obrażenia za cios w plecy.

Koszt

2 punkty akcji / 1 slot pamięci (Wymagana broń klasy sztylet)

Czas odnowienia

3 tury

Komentarz

Biorąc pod uwagę fakt, iż każdy skrytobójca to jednostka polegająca z jednej strony na szczęściu, gdyż nie zawsze ma szansę na krytyczny cios, a podstawowe statystyki sztyletów są stosunkowo niskie, to bardzo przydatna umiejętność, która w prosty sposób czyni każdego skrytobójce zdecydowanie skuteczniejszym.

W tym przypadku możemy skorzystać z ataku na dystans, który będzie jeszcze lepszy, jeśli zostanie wyprowadzony w plecy przeciwnika. Do tego bohater nie traci swojej broni, a sam atak ignoruje pancerz fizyczny celu. Z jednej strony to ostatnie jest dla niego szczególnie korzystne, bo pozwala wykorzystać umiejętność w dowolnym momencie potyczki.

Adrenaline - Scoundrel | Szkoły magii i umiejętności w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Adrenaline

Opis

Bohater natychmiast otrzymuje dwa dodatkowe punkty akcji, ale następną turę rozpoczyna z jednym punktem akcji mniej.

Specjalne

Nie przerywa bycia niewidzialnym lub skradania.

Koszt

0 punktów akcji / 1 slot pamięci

Czas odnowienia

4 tury

Komentarz

Umiejętność, która wymaga dużego doświadczenia by w pełni wykorzystać jej potencjał, ale wprawny gracz może korzystać z niej tak, by przez cały czas mieć punkty akcji na wszystkie działania jakie tylko chce wykonać w każdej z tur. Pamiętaj, że nie możesz zachować do następnej tury więcej jak sześć punktów, więc miej na uwadze jaka jest podstawowa wartość punktów dla tego bohatera.

Sawtooth Knife - Scoundrel | Szkoły magii i umiejętności w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Sawtooth Knife

Opis

Atak przebijający pancerz przeciwnika zadający obrażenia fizyczne. Jeśli przeciwnik w chwili ataku nie dysponuje zasobami pancerza fizycznego to atak wywołuje krwawienie.

Specjalne

100% szans na wywołanie krwawienia na 1 turę

Koszt

2 punkty akcji / 1 slot pamięci (Wymagana broń klasy sztylet)

Czas odnowienia

4 tury

Blokada

Pancerz fizyczny

Komentarz

Kolejna umiejętność, która pozwala skrytobójcy na korzystanie z większego asortymentu dostępnych taktyk pomimo gry ze sztyletami. Warto wykorzystywać ją w zależności od tego czy potrzebujemy dobić przeciwnika, czy naszym głównym zadaniem jest go osłabić. Wywołane przez nas krwawienie trwa tylko jedną turę, więc nie możesz polegać na tym, że przeciwnik przestał stwarzać zagrożenie. Mimo iż umiejętność jest bardzo przydatna, musisz korzystać z niej z rozwagą, gdyż długi czas odnowienia działa na twoją niekorzyść.

Chloroform - Scoundrel | Szkoły magii i umiejętności w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Chloroform

Opis

Atak redukuje zasoby magicznego pancerza celu i w zależności od skuteczności ataku ma szansę uśpić przeciwnika.

Specjalne

100% szans na uśpienie celu na 1 turę

Koszt

1 punkt akcji / 1 slot pamięci

Czas odnowienia

3 tury

Blokada

Pancerz magiczny

Komentarz

Umiejętność, którą powinieneś posługiwać się dosyć często. Nie tylko z uwagi na fakt, że redukuje pancerz magiczny celu, dzięki czemu nawet jeśli przy pierwszej okazji przeciwnik zablokuje efekt to w przy kolejnej okazji masz szanse uśpić cel. Z pewnością nie należy wykorzystywać zaklęcia do inicjacji. Poczekaj aż pozostali członkowie drużyny zredukują pancerz magiczny celu, a wtedy spróbuj go unieszkodliwić. Na uśpiony cel łatwo nałożyć wszelkie statusy lub go unieszkodliwić, więc wykorzystuj zaklęcie dla zneutralizowania największego zagrożenia.

Vault - Scoundrel | Szkoły magii i umiejętności w Divinity Original Sin 2 - Divinity Original Sin 2 - poradnik do gry

Vault

Opis

Bohater przeskakuje nad przeciwnikiem by znaleźć się za jego plecami. Po wykonaniu skoku zadaje cios w plecy oparty na obrażeniach fizycznych.

Specjalne

100% szans na cios w plecy

Koszt

1 punkt akcji / 1 slot pamięci (Wymagana broń klasy sztylet)

Czas odnowienia

3 tury

Komentarz

Kolejna z umiejętności, która czyni grę skrytobójcą nie tylko ciekawszą, ale też skuteczniejszą. Możliwość swobodnego omijania przeciwników i zadawania obrażeń w czułe punkty jest bardzo przydatna. Tym bardziej, że kosztuje tylko jeden punkt akcji a czas odnowienia nie jest zbyt długi. Najlepiej poczekaj, aż przeciwnik będzie w bezpośrednim zasięgu a wtedy skorzystaj z umiejętności, przy okazji przygotowując inne zagrywki, które zadają maksymalne obrażenia w plecy przeciwnika.