Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Priston It Away | High-Tech Warp Room | Opis przejścia Poradnik Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Sekrety:

  • Czysty klejnot #1 (Clear Gem) - Zniszcz wszystkich 69 skrzyń.
  • Czysty klejnot #2 (Clear Gem) - Zalicz ścieżkę śmierci (Death Route). W celu odblokowania jej musisz dotrzeć do powiązanej z nią płyty naciskowej nie ginąc nigdzie po drodze. Dodatkowo musisz zaliczyć całą ścieżkę nie doprowadzając do śmierci Crasha.
  • 1 sekretna lokacja (ścieżka śmierci).
  • 1 bonusowa runda.

Opis:

To pierwszy z etapów rozgrywających się w fabryce i podczas jego rozgrywania będziesz miał styczność z nowymi odmianami przeciwników oraz pułapek. Unikanie niektórych zagrożeń jest trudne i wymusza perfekcyjne wykonywanie poszczególnych ruchów. Dodatkowo musisz się postarać podczas przemierzania ścieżki śmierci, bo cechuje się ona zwiększonym poziomem trudności.

1 - Priston It Away | High-Tech Warp Room | Opis przejścia - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
Poniszcz pierwsze skrzynie z okolic miejsca startu zdobywając dzięki temu m - Priston It Away | High-Tech Warp Room | Opis przejścia - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Poniszcz pierwsze skrzynie z okolic miejsca startu zdobywając dzięki temu m.in. maskę Aku Aku. Wyrusz w prawo i po ominięciu pułapki zbliż się do pierwszego robota. Tego typu wrogów najlepiej jest eliminować sprawnie wyprowadzanymi wślizgami. Podróżuj dalej w prawo i eliminuj kolejne podobne roboty. Po dotarciu do grupy pracujących tłoków zaczekaj na odpowiedni moment żeby rozpocząć bieg w prawo.

W kolejnym obszarze przebywa inny, pełzający robot. Maszyny te mogą przybierać dwie główne formy. Jeżeli znajdują się w rozwiniętej postaci (przykład na obrazku 1) to możesz eliminować je poprzez wskakiwanie na nie. Jeżeli z kolei są zwinięte w kulę (przykład na obrazku 2) to musisz polegać na wślizgach lub na zwykłych atakach Spin. Uwaga - Niektóre roboty przez cały czas będą utrzymywały jedną konkretną formę, ale spotkasz też takie, które na przemian będą się między nimi przełączały. W takiej sytuacji użyj w danym momencie tego ataku, który nie zakończy się śmiercią Crasha. Pełzające roboty możesz też oczywiście próbować całkowicie omijać przeskakując nad nimi, ale nie zawsze będzie to możliwe.

Po drodze miniesz dwa nowe tłoki i wykonaj w tym miejscu daleki skok, najlepiej po tym jak lewy tłok wysunie się maksymalnie w górę - Priston It Away | High-Tech Warp Room | Opis przejścia - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Po drodze miniesz dwa nowe tłoki i wykonaj w tym miejscu daleki skok, najlepiej po tym jak lewy tłok wysunie się maksymalnie w górę. Zainteresuj się odnalezionymi kawałek dalej nowymi skrzyniami. W szczególności zadbaj o doskoczenie do prawej skrzyni ze strzałką. Odbij się od niej kilka razy żeby zniszczyć wysoko zawieszone zwykłe skrzynie.

Podróżuj dalej w prawo, eliminując kolejne roboty i unikając zmiażdżenia przez maszynerię. Po dotarciu do końcowej części górnej półki wykonaj daleki skok, a więc taki, który poprzedzony jest wślizgiem. Na dole ostrożnie poniszcz standardowe skrzynie rozmieszczone obok tych z nitrogliceryną.

W miejscu z powyższego obrazka po raz pierwszy natrafisz na rozgrzane rury. Unikaj za wszelką cenę kontaktu z nimi i przeskakuj na pobliskie roboty gdy bezpieczne będzie ich eliminowanie poprzez lądowanie na nich. Wkrótce dotrzesz do checkpointu i znajdziesz też fioletowy kryształ.

Przejdź na drugi plan i udaj się dalej w prawo - Priston It Away | High-Tech Warp Room | Opis przejścia - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Przejdź na drugi plan i udaj się dalej w prawo. Omiń chwilowo platformę prowadzącą do ścieżki śmierci, gdyż jeśli ją już teraz wybierzesz to nie zniszczysz niektórych skrzyń na głównej ścieżce. Kieruj się dalej w prawo.

Uważaj koniecznie na płyty naciskowe podobne do tej z powyższego obrazka. Ustawienie się na każdej z tych płyt doprowadzi do wystrzelenia kuli energii i będzie ona podążała w kierunku wskazywanym przez strzałkę znajdującą się na płycie. Staraj się unikać tych płyt lub jak najszybciej z nich schodzić, aczkolwiek kule energii możesz neutralizować jeśli zdążysz odpalić atak Spin.

2 - Priston It Away | High-Tech Warp Room | Opis przejścia - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
Zainteresuj się po drodze pokazaną na obrazku 1 dziurą - Priston It Away | High-Tech Warp Room | Opis przejścia - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Zainteresuj się po drodze pokazaną na obrazku 1 dziurą. Wskoczenie do niej uaktywni bonusową rundę. Zniszczenie wszystkich 24 skrzyń w bonusowej rundzie jest sporym wyczynem. Początkowo ustawiaj się na tłokach i wykonuj kolejne skoki w prawo. Niszcz zwykłe skrzynie i tak jak zwykle unikaj tych zielonych. Docelowo musisz dotrzeć do skrzyni z wykrzyknikiem widocznej na obrazku 2. Uderzenie w nią odblokuje nowe skrzynie w początkowej części opisywanej sekretnej lokacji i niestety chcąc do nich dotrzeć musisz ponownie zacząć unikać skrzyń z nitrogliceryną. Może to być w kilku miejscach bardzo kłopotliwe, ale możesz też ułatwić sobie sprawę i nie niszczyć od razu zwykłych skrzyń podczas pierwszego przemarszu w prawo. Pozwoli ci to później się od nich odbić.

Uwaga - Alternatywnym rozwiązaniem problemu z koniecznością omijania zielonych skrzyń jest odnalezienie we wcześniejszych sekcjach etapu masek Aku Aku. Mogą Cię one uchronić przed natychmiastową śmiercią w momencie kontaktu ze skrzynią z nitrogliceryną.

3 - Priston It Away | High-Tech Warp Room | Opis przejścia - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
Po opuszczeniu bonusowej rundy skieruj się dalej w prawo - Priston It Away | High-Tech Warp Room | Opis przejścia - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Po opuszczeniu bonusowej rundy skieruj się dalej w prawo. Ponownie unikaj robotów i pilnuj się w lokacjach gdzie znajdują się płyty naciskowe. W szczególności zwróć uwagę na grupę płyt gdzie należy wykonać bieg bez zatrzymywania się. Wkrótce po raz pierwszy spotkasz naukowca z tarczą, którego pokazuje obrazek 1. Wrogowie ci co pewien czas wykonują ruch odpychający z użyciem tarczy i jeśli zostaniesz wtedy uderzony to odlecisz daleko w lewo i najprawdopodobniej zginiesz. Do naukowców podbiegaj w przerwach pomiędzy ich atakami i używaj ataków Spin tak długo aż sami zostaną zepchnięci na pułapkę lub w przepaść.

Kontynuuj przemarsz w prawo aż dotrzesz do obszaru z obrazka 2. Są tu dodatkowe życie oraz pojedyncza skrzynia. Po zniszczeniu jej musisz zadecydować jak chcesz się zachować:

  • Jeśli nie chcesz lub nie możesz (już wcześniej zginąłeś) zaliczyć ścieżki śmierci to idź dalej w prawo. Uważaj po drodze na kilku nowych przeciwników i na płyty naciskowe przyzywające kule energii. Za niedługo dotrzesz do kończącego ten etap portalu.
  • Jeśli chcesz zaliczyć ścieżkę śmierci (pozwoli ci to zdobyć czyste klejnoty i dotrzeć do wszystkich skrzyń) to wróć się do miejsca jej rozpoczęcia (po drodze ponownie uważaj na pułapki!). Zaliczenie ścieżki śmierci umożliwi ci również dotarcie do alternatywnego wyjścia z opisywanego poziomu.
4 - Priston It Away | High-Tech Warp Room | Opis przejścia - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
Jeśli do tej pory nie zginąłeś to w mijanym już wcześniej miejscu z obrazka 1 będzie znajdowała się platforma, która przetransportuje Crasha do ścieżki śmierci (Death Route) - Priston It Away | High-Tech Warp Room | Opis przejścia - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Jeśli do tej pory nie zginąłeś to w mijanym już wcześniej miejscu z obrazka 1 będzie znajdowała się platforma, która przetransportuje Crasha do ścieżki śmierci (Death Route). Na tej ścieżce początkowo uważaj na tłoki (wykonaj skok do prawego w odpowiednim momencie) oraz na skrzynie z nitrogliceryną. Będziesz także napotykał kolejnych naukowców z tarczami, których trzeba umiejętnie odpychać.

Kieruj się dalej w prawo i unikaj po drodze nowych robotów. Kolejne trudne miejsce pokazuje obrazek 2. Wiszący tu robot regularnie zmienia położenie odnóży. Musisz zaczekać aż bezpieczne będzie wylądowanie nad nim i odbić się od niego z pomocą dalekiego skoku. W dalszej części ścieżki śmierci zaczną pojawiać się nowe płyty naciskowe. Po ich ominięciu przejdź dalej w prawo i przygotuj się do wykonania całej serii skoków po wiszących robotach, oczywiście dopiero wtedy gdy będzie to w pełni bezpieczne. Na sąsiedniej półce jest czysty klejnot.

Po tym jak zabierzesz czysty klejnot odbij się od nowego wiszącego robota i przejdź dalej w prawo. Wkrótce dotrzesz do alternatywnego wyjścia z tego etapu, ale zanim skorzystasz z portalu uderz w skrzynię z wykrzyknikiem żeby zdetonować wszystkie zielone skrzynie.