Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Hot Coco oraz Eggipus Rex | Ukryte poziomy | Crash Bandicoot 3 Poradnik Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Na stronie znajdują się informacje na temat dwóch dodatkowych, dobrze ukrytych etapów gry Crash Bandicoot 3: Warped. Gra nie komunikuje w żaden sposób o możliwości ich rozegrania i w konsekwencji bardzo łatwo jest je przegapić. Ich odblokowywanie jest nieco mniej czasochłonne od poziomów z piwnicy (26-30), choć i w tym przypadku do uzyskania dostępu do jednego z sekretnych poziomów wymagane będzie zdobycie reliktów za zaliczanie prób czasowych.

Etap Hot Coco

1 - Hot Coco oraz Eggipus Rex | Ukryte poziomy | Crash Bandicoot 3 - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
Sekretny portal do etapu Hot Coco znajduje się w czternastej misji Road Crash, czyli jednej z tych wchodzących w skład lokacji utrzymanej w klimatach orientalnych - Hot Coco oraz Eggipus Rex | Ukryte poziomy | Crash Bandicoot 3 - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Sekretny portal do etapu Hot Coco znajduje się w czternastej misji Road Crash, czyli jednej z tych wchodzących w skład lokacji utrzymanej w klimatach orientalnych. Dla przypomnienia w etapie Road Crash bierze się udział w wyścigu sterując motocyklem. Po rozpoczęciu zawodów zignoruj przeciwników i przemieszczaj się z umiarkowaną prędkością. Podróżuj główną drogą aż miniesz pokazaną na obrazku 1 restaurację Dingo's Diner.

Począwszy od tego miejsca trzymaj się lewej krawędzi drogi i wypatruj zaznaczonego na obrazku 2 znaku drogowego z podobizną ufoludka. Musisz zderzyć się z tym znakiem, tak więc zjedź z asfaltowej drogi. Zderzenie uaktywni portal do etapu Hot Coco i przy okazji zdobędziesz też trofeum UFO Xing.

2 - Hot Coco oraz Eggipus Rex | Ukryte poziomy | Crash Bandicoot 3 - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
W etapie Hot Coco steruje się skuterem wodnym i w przeciwieństwie do innych tego typu misji nie musisz podążać ściśle wyznaczoną ścieżką - Hot Coco oraz Eggipus Rex | Ukryte poziomy | Crash Bandicoot 3 - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

W etapie Hot Coco steruje się skuterem wodnym i w przeciwieństwie do innych tego typu misji nie musisz podążać ściśle wyznaczoną ścieżką. Zamiast tego jest to jeden ogromny akwen wodny, który możesz badać w dowolny sposób. Inną nowością jest to, że misję tę rozpoczyna się i kończy w tym samym miejscu i może to nastąpić po tym jak odnajdziesz i zniszczysz w sumie 70 skrzyń.

Docieranie do skrzyń jest niestety bardzo problematyczne, gdyż wiele z nich rozmieszczonych jest BARDZO blisko czarnych bomb. We wszystkich tego typu miejscach staraj się powoli przemieszczać żeby nie popełnić jakiegoś błędu. Oto kilka innych ważnych informacji na temat tego etapu:

  1. W różnych częściach akwenu są skrzynie aktywujące checkpointy. Odblokowuj je w rozsądnych odstępach czasu żeby zbyt szybko ich wszystkich nie wykorzystać.
  2. Zielone skrzynie z nitrogliceryną początkowo ignoruj. Przy jednej ze skoczni odnajdziesz skrzynię z wykrzyknikiem i uderzenie w nią je wszystkie zdetonuje.
  3. Dwie skrzynie spośród dostępnych siedemdziesięciu są o wiele trudniejsze do zniszczenia. Pierwsza z nich to ta z obrazka 1 i problemem jest to, że tuż za skocznią jest rząd bomb. Musisz bardzo powoli najechać na skocznię i jak najszybciej skręcić skuter w lewo żeby po wylądowaniu popłynął on w bok zamiast w stronę bomb.
  4. Druga problematyczna skrzynia jest z kolei doskonale ukryta. Pokazuje ją obrazek 2 i jest ona zanurzona pod wodą. Musisz odbić się od okolicznej skoczni i w trakcie lotu mieć wychyloną gałkę w górę, dzięki czemu skuter po wykonanym skoku zanurzy się na krótką chwilę i pozwoli ci to uderzyć w skrzynię.

Po znalezieniu wszystkich skrzyń powróć do miejsca startu. Zdobędziesz czysty klejnot i opuścisz sekretny poziom.

Etap Eggipus Rex

Sekretny portal do etapu Eggipus Rex znajduje się w jedenastej misji Dino Might - Hot Coco oraz Eggipus Rex | Ukryte poziomy | Crash Bandicoot 3 - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Sekretny portal do etapu Eggipus Rex znajduje się w jedenastej misji Dino Might!, czyli jednej z tych wchodzących w skład lokacji utrzymanej w klimatach orientalnych. ZANIM wyruszysz na poszukiwania sekretnego przejścia musisz wejść w posiadanie żółtego klejnotu (Yellow Gem), a więc doprowadzić do zdobycia 10 dowolnych reliktów i następnie przejść w piwnicy przez portal prowadzący do tajnej części etapu Hang 'Em High (przejdź do jego opisu przejścia żeby uzyskać więcej informacji na ten temat).

Po zdobyciu żółtego klejnotu rozpocznij misję Dino Might! i podróżuj przez bagna aż dotrzesz do pokazanej na powyższym obrazku żółtej platformy. Skorzystaj z niej i pozwól żeby przeniosła Crasha w nowe miejsce.

3 - Hot Coco oraz Eggipus Rex | Ukryte poziomy | Crash Bandicoot 3 - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
Ponownie musisz wznowić przemarsz - Hot Coco oraz Eggipus Rex | Ukryte poziomy | Crash Bandicoot 3 - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Ponownie musisz wznowić przemarsz. Podróżuj nowo odblokowaną żółtą ścieżką aż dotrzesz do pokazanego na obrazku 1 obszaru gdzie przystępuje się do nowej sceny ucieczki przed triceratopsem.

Po rozpoczęciu ucieczki wyczekuj momentu, w którym dotrzesz do pokazanej na obrazku 2 lewej kłody, na której do tej pory odpoczywał pterodaktyl (jest ona drugą napotkaną podczas zaliczania ucieczki). Musisz wykonać skok i złapać się w locie pterodaktyla. Jeśli udało ci się wykonać tę akcję to zdobędziesz trofeum Getting Carried Away i wkrótce rozpocznie się poziom Eggipus Rex. Jeśli nie zdążyłeś lub źle wykonałeś skok to zgiń w dowolny sposób (np. wskakując do lawy) żeby powtórzyć pościg.

Sam etap Eggipus Rex nie jest jakoś przesadnie skomplikowany - Hot Coco oraz Eggipus Rex | Ukryte poziomy | Crash Bandicoot 3 - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Sam etap Eggipus Rex nie jest jakoś przesadnie skomplikowany. Rozgrywa się go w całości na grzbiecie małego dinozaura. W zależności od sytuacji należy przemieszczać się w lewo lub w prawo i wykonywać dalekie skoki (przytrzymuj przycisk X) w stronę nowych skalnych półek.

Po drodze musisz oczywiście uważać żeby nie spaść w przepaść. Dodatkowe utrudnienia to pterodaktyle, które omijaj gdy będzie to możliwe (przemieszczają się one jedynie w pionie) oraz aktywujące się w równych odstępach czasu mini-wulkany (przykładową półkę z dwoma wulkanami prezentuje powyższy obrazek). Najwięcej "gejzerów" jest niestety pod koniec etapu i musisz tam wykonać kilka dokładnie wymierzonych skoków. Na szczęście sam etap nie jest długi i w razie porażki możesz go od razu powtórzyć nie tracąc zbyt dużo czasu.