Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Snow Biz | Ice Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy Poradnik Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Sekrety:

  • Czysty klejnot (Clear Gem) - Zniszcz wszystkich 125 skrzyń. Do dotarcia we wszystkie miejsca ze skrzyniami potrzebny jest czerwony klejnot z etapu Snow Go.
  • 1 sekretna lokacja (wymagany czerwony klejnot).
  • 1 bonusowa runda.

Uwaga - Tak jak zostało to wyżej zaznaczone musisz mieć czerwony klejnot na wyposażeniu jeśli planujesz poniszczyć wszystkie skrzynie. Starania o pozyskanie tego klejnotu możesz rozpocząć przystępując do innego poziomu z pomieszczenia Ice Warp Room - Air Crash. Warto w rezultacie rozważyć rozegranie etapów innej kolejności: najpierw rozpocznij poziom Air Crash, następnie skorzystaj ze znajdującego się w nim sekretnego portalu i na koniec zalicz ukrytą ścieżkę w misji Snow Go, która doprowadzi Cię do miejsca pozyskania czerwonego klejnotu. Po wykonaniu tych wszystkich czynności będziesz mógł rozegrać etap Snow Biz mając pewność, że dotarcie do wszystkich skrzyń będzie możliwe już przy pierwszym podejściu.

Opis:

To dłuższy i momentami dość męczący etap. Nawet na głównej ścieżce możesz napotykać sporo pułapek i miejsc, w których Crash musi umiejętnie ślizgać się po lodzie. O wiele większe kłopoty czekają Cię po zdobyciu czerwonego klejnotu i odblokowaniu sekretnej lokacji. W tym bonusowym obszarze miejsc, w których główny bohater może łatwo zginąć, jest o wiele więcej.

Tuż po rozpoczęciu etapu zacznij ślizgać się po lodzie i w odpowiednim momencie wykonaj skok żeby ominąć przepaść - Snow Biz | Ice Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Tuż po rozpoczęciu etapu zacznij ślizgać się po lodzie i w odpowiednim momencie wykonaj skok żeby ominąć przepaść. Podróżuj liniową ścieżką i po drodze ostrożnie wskocz na jedną ze skrzyń TNT żeby rozpocząć odliczanie do detonacji. Kawałek dalej uważaj na pingwiny zjeżdżające z góry oraz na foki, które dobrze byłoby pokonać atakami Spin jeszcze w trakcie ślizgania się w stronę nowej małej przepaści. Wskocz na platformę, która zawiezie Cię na górę.

W nowej części etapu wyrusz w prawo i po drodze za wszelką cenę unikaj kontaktu z jeżami (przykładowe spotkanie na obrazku), nad którymi musisz w odpowiednich momentach przeskakiwać (w ostateczności możesz je też atakować wślizgami, ale tylko gdy nie są w "stanie gotowości"). W szczególności uważaj na jeża z małej skalnej półki. Musisz zeskoczyć na jej lewą część, przeskoczyć nad jeżem po tym jak wyruszy w stronę Crasha i równie szybko opuścić to miejsce.

1 - Snow Biz | Ice Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
Jeśli zdołałeś zdobyć czerwony klejnot w etapie Snow Go to już wkrótce będziesz mógł skorzystać z pokazanej na obrazku 1 czerwonej platformy, która przetransportuje Crasha do sekretnej lokacji - Snow Biz | Ice Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Jeśli zdołałeś zdobyć czerwony klejnot w etapie Snow Go to już wkrótce będziesz mógł skorzystać z pokazanej na obrazku 1 czerwonej platformy, która przetransportuje Crasha do sekretnej lokacji. Kieruj się tu w prawo, niszcząc napotykane skrzynie za wyjątkiem pojedynczej zielonej. Omiń kolejne jeże i dotrzyj do obszaru z większą liczbą skrzyń (obrazek 2). Musisz tu w trakcie lotu wciskać Kółko, dzięki czemu sterowana postać całym ciałem będzie lądowała na brązowych skrzyniach i rozbijała je. Dodatkowo odbij się parę razy od skrzynki ze strzałką żeby doskoczyć do górnych skrzyń TNT i dotknąć jednej z nich.

Zainteresuj się nowymi metalowymi skrzyniami po prawej stronie. Przeskakuj na kolejne zawieszone skrzynie (w razie potrzeby pomóż sobie wślizgiem, po zaliczeniu którego od razu wciśnij przycisk skoku). Porozbijaj wszystkie nowe skrzynie znajdujące się nad tymi ze strzałkami. Kieruj się teraz w prawo i za każdym razem gdy napotkasz grupę skrzyń TNT ląduj na jednej z nich, a następnie szybko opuszczaj miejsce gdzie nastąpi seria detonacji.

2 - Snow Biz | Ice Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
W jednej z kolejnych lokacji ostrożnie przeskocz nad dwoma zielonymi skrzyniami - Snow Biz | Ice Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

W jednej z kolejnych lokacji ostrożnie przeskocz nad dwoma zielonymi skrzyniami. W nowym obszarze poniszcz zawieszone skrzynie, do których możesz łatwo docierać wykonując dalekie odbicia. Przypilnuj się po dotarciu w miejsce z obrazka 1. Po raz pierwszy wpadniesz tu na pułapkę i w celu uniknięcia śmierci przez zmiażdżenie wykonaj wślizg. Kieruj się dalej w prawo i ponownie pomagaj sobie wślizgami żeby omijać większe przepaście. Uważaj na nową pułapkę oraz na drewniany most, który zawali się po tym jak po nim przebiegniesz. W kolejnej sekcji musisz na przemian przebiegać pod pułapkami oraz używać wślizgu w celu uniknięcia zmiażdżenia.

Następny obszar zawiera dużą liczbę skrzynek z nitrogliceryną. Na początek wykonaj wślizg i w ostatniej chwili odbij się żeby przeskoczyć nad trzema skrzyniami (obrazek 2). Następnie zacznij biec po drewnianym moście (bez zatrzymywania się!) i w odpowiednich momentach przeskakuj nad pojedynczymi zielonymi skrzyniami. W kolejnym obszarze uważaj na spadające sople - ostrożnie do nich podchodź żeby doprowadzać do odczepiania się ich od sufitu.

Wykonaj daleki skok i zbliż się do miejsca gdzie jeż biega pod skrzynką z nitrogliceryną. Zaczekaj aż straci on zainteresowanie Crashem i po tym jak wyruszy w prawo wykonaj szybko wślizg żeby się go pozbyć. Na koniec uderz w skrzynię z wykrzyknikiem żeby zdetonować wszędzie skrzynie z nitrogliceryną i opuść to miejsce.

Niezależnie od tego czy zbadałeś sekretny obszar czy też nie nadal musisz podróżować w prawo - Snow Biz | Ice Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Niezależnie od tego czy zbadałeś sekretny obszar czy też nie nadal musisz podróżować w prawo. Przypilnuj się z kolejnym skokiem. Musi on być daleki (wykonaj wślizg i wciśnij skok gdy teoretycznie będziesz już ślizgał się nad przepaścią) i wykonany w takim momencie żeby ominąć pułapkę gdy jest ona chwilowo nieaktywna.

Rozpocznij ostrożny zjazd i skakaj po drodze żeby niszczyć mijane skrzynki (jeśli jakąś pominiesz to możesz się wrócić). Tuż po wykonaniu skoku kontynuuj bieg żeby uniknąć nowych pułapek. Kolejny zjazd będzie trudniejszy, gdyż musisz pozbyć się po drodze foki i wcisnąć na sam koniec przycisk skoku żeby nie spaść w przepaść. Tuż po udanym skoku ZATRZYMAJ SIĘ, bo są tu nowe sople z powyższego obrazka, z którymi mogłeś już mieć do czynienia w sekretnym etapie. Za każdym razem najlepiej jest ostrożnie podchodzić do sopli i pozwalać na to żeby się oderwały i wylądowały przed sterowaną postacią.

Zacznij ślizgać się po lodzie w odpowiednim momencie żeby uniknąć kolejnej pułapki - Snow Biz | Ice Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Zacznij ślizgać się po lodzie w odpowiednim momencie żeby uniknąć kolejnej pułapki. Poniszcz też nowe skrzynie ukryte na drugim planie za skałami. Po ominięciu jeszcze jednej pułapki warto w ramach wyjątku wykonać serię wślizgów, dzięki czemu łatwiej ci będzie uniknąć nowych sopli. Kieruj się dalej w prawo i w pokazanym na obrazku miejscu wskocz do dużej dziury celem rozpoczęcia bonusowej rundy.

W bonusowym etapie do zniszczenia jest 18 skrzyń. Pilnuj się podczas skakania po skutych lodem małych skalnych półkach i staraj się tu nie zwalniać, bo możesz wtedy nie zdołać doskoczyć do kolejnej półki. Dotrzyj do metalowej skrzyni z wykrzyknikiem i po uderzeniu w nią wróć się do miniętych wcześniej skrzyń-szkieletów żeby je wszystkie porozbijać. Kawałek dalej natrafisz na mur ze skrzyń. Zniszcz jedną z nich i powoli zacznij ślizgać się w lewo. Musisz dotrzeć na lewy brzeg tej półki i pozwoli ci to uniknąć śmierci w wyniku eksplozji skrzyń TNT. Po ich zniszczeniu dokończ podróż do miejsca zakończenia bonusowej rundy.

Po powrocie na główną ścieżkę rozpocznij nowy długi zjazd, w trakcie którego wyeliminuj dwie foki - Snow Biz | Ice Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Po powrocie na główną ścieżkę rozpocznij nowy długi zjazd, w trakcie którego wyeliminuj dwie foki. Śmiało zeskocz do nowej dużej dziury. Przeniesie Cię ona do kolejnej części etapu i tym razem będziesz kierował się w stronę górnej części ekranu.

W tej części etapu musisz uważać na przetaczające się okrągłe głazy. One same w sobie nie stanowią jeszcze bardzo dużego problemu, ale dwa z nich są przedzielone lodowiskiem i musisz się idealnie rozpędzić żeby wykonać poprawny skok. Nieco dalej do odnalezienia jest fioletowy kryształ (powyższy obrazek).

Wyrusz na szczyt wzniesienia uważając po drodze na nowe pingwiny. Przypilnuj się też po tym jak ponownie znajdziesz się na lodzie, bo musisz przeskoczyć nad małą przepaścią. Do ominięcia pozostał ci już tylko przetaczający się głaz. Tuż za nim jest korytarz prowadzący do portalu kończącego etap.