Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Lost City | Wumpa Island | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy Poradnik Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Sekrety:

  • Zielony klejnot (Green Gem) - Zniszcz wszystkie 82 skrzynie i ukończ etap nie ginąc.
  • Bonusowa runda: Tawna - Zbierz 3 tokeny z jej podobizną.
  • Bonusowa runda: Nitrus Brio - Zbierz 3 tokeny z jego podobizną.

Opis:

To pierwszy etap, w którym możesz zdobyć kolorowy klejnot potrzebny do odblokowania sekretnych obszarów w wybranych innych poziomach. Wejście w posiadanie tego obiektu nie będzie jednak łatwe, bo w zaginionym mieście na Crasha czeka cała masa pułapek i przeciwników. Co więcej, w większości będą to zupełnie nowe, nieznane ci wcześniej zagrożenia.

Pierwszych kłopotów spodziewaj się tuż po rozpoczęciu etapu, gdyż do pokazanych na powyższym obrazku skrzynek nie możesz łatwo dotrzeć - The Lost City | Wumpa Island | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pierwszych kłopotów spodziewaj się tuż po rozpoczęciu etapu, gdyż do pokazanych na powyższym obrazku skrzynek nie możesz łatwo dotrzeć. Gra nie pozwoli ci przeskoczyć nad metalowymi skrzyniami i w rezultacie trzeba je umiejętnie ominąć od strony przepaści. Skok ten uda ci się zapewne dopiero po kilku próbach, ale po tym jak go już przećwiczysz powtórzenie go w celu powrócenia do miejsca startu nie powinno być takie trudne.

Możesz wyruszyć w prawo. Uważaj na wysuwające się ze ścian kamienne bloki, które w przypadku nieostrożnego zachowania mogą zepchnąć głównego bohatera w przepaść. Po drodze pozbądź się też jaszczurki i konieczne zajrzyj do małego pomieszczenia, w którym są m.in. skrzynki z aż trzema dodatkowymi życiami.

W kolejnej dużej części zaginionego miasta po raz pierwszy spotkasz nietoperze - The Lost City | Wumpa Island | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

W kolejnej dużej części zaginionego miasta po raz pierwszy spotkasz nietoperze. Nie warto ich atakować, bo wiąże się to ze sporym ryzykiem śmierci i ponadto na miejsce pokonanych nietoperzy pojawią się kolejne. Przed nietoperzami chowaj się w dolnych obszarach pozwalaj na to żeby przelatywały nad Crashem (przykład na powyższym obrazku). W celu powstrzymania ich przed dalszym przelatywaniem przez tę część planszy zaatakuj dwa zwisające nietoperze (jeden po lewej stronie, drugi po prawej stronie, do którego musisz najpierw dotrzeć).

W dalszym ciągu nie zapominaj o badaniu mijanych wnęk, zwłaszcza że w jednej z nich jest pierwszy token z podobizną Tawny. W jednej ze skrzyń na głównej ścieżce jest z kolei pierwszy token z wizerunkiem Nitrusa Brio.

Kontynuuj podróż, w trakcie której unikaj kontaktu z nowymi nietoperzami. Pilnuj się też w miejscach, w których należy zaczekać aż kamienne bloki schowają się w ścianie i umożliwią przebiegnięcie dalej.

Zatrzymaj się po dotarciu do pokazanego na obrazku punktu kontrolnego - The Lost City | Wumpa Island | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Zatrzymaj się po dotarciu do pokazanego na obrazku punktu kontrolnego. Obszar po prawej stronie pilnowany jest przez skaczącą jaszczurkę. Zaczekaj na odpowiedni moment do tego żeby to na nią wskoczyć i się od niej odbić. Pozwoli ci to dotrzeć do wysoko zawieszonego drugiego tokena z podobizną Nitrusa Brio (jest tu też dodatkowe życie). Po jego zdobyciu odskocz szybko w lewo żeby nie zostać zepchniętym w przepaść przez kamienne bloki.

W kolejnym obszarze Crash musi przeskakiwać pomiędzy małymi platformami wysuwającymi się z ziemi i każda z nich będzie wysunięta tylko na krótką chwilę. Jeśli się tu pomylisz to nie powinieneś zginąć, aczkolwiek podobne pułapki z dalszej części gry będą już bezlitośnie karały wszelkie pomyłki.

Portal prowadzący do bonusowej rundy związanej z postacią Nitrusa Brio odnajdziesz tuż po zaliczeniu wspinaczki - The Lost City | Wumpa Island | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Portal prowadzący do bonusowej rundy związanej z postacią Nitrusa Brio odnajdziesz tuż po zaliczeniu wspinaczki. Nie przejmuj się, bo nie pominąłeś nigdzie ostatniego trzeciego tokena. Musisz przejść kawałek w lewo i w pokazanym na obrazku miejscu udać się w głąb ekranu (górny kierunek na padzie). Skręć w prawo i dotrzyj do nowych skrzyń. W jednej z nich jest poszukiwany token. Bonusowa runda Nitrusa jest dosyć trudna. W jej początkowej części musisz zniszczyć jedyną "normalną" skrzynkę i jak najszybciej uciec od tych wybuchowych. W sumie do zniszczenia jest 21 skrzyń i aż 6 z nich zawiera dodatkowe życia.

Wyrusz w lewo i uważaj po drodze na skaczące jaszczurki oraz na nowe nietoperze. Jeszcze trudniej będzie utrzymywać Crasha przy życiu w lokacjach z wysuwającymi się kamiennymi blokami. Przy każdej ich grupie zatrzymaj się na co najmniej kilka sekund i postaraj się zapamiętać kolejność w jakiej się wysuwają i chowają w ścianie. Kawałek dalej przebywa jeszcze jedna jaszczurka i odbij się od niej żeby doskoczyć do wysoko zawieszonej skrzynki.

Za kilka chwil powinieneś dotrzeć do portalu, który dla odmiany pozwala przystąpić do bonusowej rundy zarezerwowanej dla postaci Tawny - The Lost City | Wumpa Island | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Za kilka chwil powinieneś dotrzeć do portalu, który dla odmiany pozwala przystąpić do bonusowej rundy zarezerwowanej dla postaci Tawny. W tym sekretnym poziomie do zniszczenia są aż 33 skrzynki. Najbardziej problematyczne są te z jabłkami, pomiędzy którymi Crash szybko się odbija. Najważniejszą informacją jest zapamiętanie sobie, że każda z nich ulegnie zniszczeniu po tym jak dotknięta zostanie dokładnie 5 razy.

Po powrocie do głównej części zaginionego miasta wyrusz dalej. Uważaj na napotykane mostki, które będą uginały się pod ciężarem Crasha. Na ich końcowe elementy wskakuj jedynie na ułamek sekundy. Bezpiecznie możesz czuć się jedynie na środkowym fragmencie każdego tego typu pomostu.

W końcowej części etapu zainteresuj się pokazaną na obrazku ostatnią jaszczurką. Musisz zaczekać aż przeskoczy w lewo, szybko się do niej zbliżyć, wskoczyć na nią i odbić się od niej żeby dotknąć górnej metalowej skrzynki. Odblokuje ci to możliwość zniszczenia kilku drewnianych skrzynek, które pojawią się na drugim planie. Tuż obok jest portal kończący ten dość wymagający etap.