Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Bringing Down the House | Crash Bandicoot 3 | Trofea Poradnik Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Na stronie znajduje się szczegółowy opis odblokowania złotego trofeum o nazwie "Bringing Down the House" w grze Crash Bandicoot 3: Warped na PlayStation 4. Trofeum to jest przyznawane za zdobycie 42 klejnotów (Gems).

To jedno z najtrudniejszych trofeów do odblokowania, a to dlatego, iż wymusza ono perfekcyjne zaliczanie kolejnych poziomów z myślą o niszczeniu skrzyń i odwiedzaniu wszystkich sekretnych obszarów (warto dodać, że walki z bossami nie są brane pod uwagę, bo nie zdobywa się w nich żadnych klejnotów).

Starania o zdobycie tego trofeum powinieneś rozpocząć od powalczenia o wejście w posiadanie pięciu różnokolorowych klejnotów. Cztery z nich pozyskuje się stosunkowo łatwo i jedynie żółty klejnot wymaga większych starań.

Żółty klejnot (Yellow Gem)

1 - Bringing Down the House | Crash Bandicoot 3 | Trofea - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
Żółty klejnot możesz odnaleźć dopiero po tym jak zdobędziesz co najmniej 10 reliktów, czyli po tym jak zaliczysz 10 prób czasowych w dowolnie wybranych etapach - Bringing Down the House | Crash Bandicoot 3 | Trofea - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Żółty klejnot możesz odnaleźć dopiero po tym jak zdobędziesz co najmniej 10 reliktów, czyli po tym jak zaliczysz 10 prób czasowych w dowolnie wybranych etapach. W kolejnych misjach możesz wygrywać dowolne relikty, także te "najsłabsze" szafirowe. Po tym jak zgromadzisz 10 reliktów powróć do centralnej lokacji, w której wybiera się poziomy. Skorzystaj z pokazanej na obrazku 1 nowo udostępnionej pomarańczowej platformy, która przetansportuje Crasha do piwnicy. Tam z kolei wybierz zaznaczoną na obrazku 2 płytę z numerem 27. Odblokowuje ona portal pozwalający przenieść się do niedostępnej wcześniej części etapu Hang 'Em High.

Nowo odblokowana sekretna lokacja nie jest zbyt trudna do zaliczenia i jeśli posiadasz już bazookę to możesz jej używać do pozbywania się niektórych przeciwników i przeszkód - Bringing Down the House | Crash Bandicoot 3 | Trofea - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Nowo odblokowana sekretna lokacja nie jest zbyt trudna do zaliczenia i jeśli posiadasz już bazookę to możesz jej używać do pozbywania się niektórych przeciwników i przeszkód. Poszukiwany żółty klejnot odnajdziesz na jej końcu i pokazuje go dołączony obrazek.

Czerwony klejnot (Red Gem)

2 - Bringing Down the House | Crash Bandicoot 3 | Trofea - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
Czerwony klejnot możesz pozyskać podczas zaliczania dwunastego etapu zatytułowanego Deep Trouble - Bringing Down the House | Crash Bandicoot 3 | Trofea - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Czerwony klejnot możesz pozyskać podczas zaliczania dwunastego etapu zatytułowanego Deep Trouble. Musisz dotrzeć na sam koniec tego podwodnego etapu, ALE zamiast skorzystania z portalu doprowadź do uderzenia w pokazaną na obrazku 1 skrzynię z wykrzyknikiem. Po wykonaniu tej czynności musisz zacząć wracać się i omijać po drodze turbiny oraz inne zagrożenia. Docelowo musisz powrócić do pokazanego na obrazku 2 prawego dolnego tunelu. Dotknij w tym miejscu skrzyni z TNT żeby doprowadzić do detonacji i odblokować przejście.

Po odblokowaniu sekretnego przejścia zajmij się zbadaniem nowego ukrytego obszaru - Bringing Down the House | Crash Bandicoot 3 | Trofea - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Po odblokowaniu sekretnego przejścia zajmij się zbadaniem nowego ukrytego obszaru. Pokazany na powyższym obrazku czerwony klejnot jest na samym końcu tej sekretnej lokacji, tuż obok alternatywnego portalu do zakończenia etapu.

Fioletowy klejnot (Purple Gem)

3 - Bringing Down the House | Crash Bandicoot 3 | Trofea - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
Fioletowy klejnot możesz pozyskać podczas zaliczania trzynastego etapu zatytułowanego High Time - Bringing Down the House | Crash Bandicoot 3 | Trofea - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Fioletowy klejnot możesz pozyskać podczas zaliczania trzynastego etapu zatytułowanego High Time. Etap ten musisz zacząć przechodzić bez popełniania jakichkolwiek błędów, gdyż tylko w ten sposób dotrzesz do pokazanej na obrazku 1 płyty z czaszką, która podróżuje do ścieżki śmierci (Death Route). Po tym jak zostaniesz przetransportowany do sekretnej lokacji dotrzyj na sam koniec ścieżki śmierci gdzie znajdziesz pokazany na obrazku 2 fioletowy klejnot.

Niebieski klejnot (Blue Gem)

4 - Bringing Down the House | Crash Bandicoot 3 | Trofea - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
Niebieski klejnot możesz pozyskać podczas zaliczania dwudziestego etapu zatytułowanego Tomb Wader - Bringing Down the House | Crash Bandicoot 3 | Trofea - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Niebieski klejnot możesz pozyskać podczas zaliczania dwudziestego etapu zatytułowanego Tomb Wader. Etap ten musisz zacząć przechodzić bez popełniania jakichkolwiek błędów, gdyż tylko w ten sposób dotrzesz do pokazanej na obrazku 1 płyty z czaszką, która podróżuje do ścieżki śmierci (Death Route). Po tym jak zostaniesz przetransportowany do sekretnej lokacji dotrzyj na sam koniec ścieżki śmierci gdzie znajdziesz pokazany na obrazku 2 niebieski klejnot.

Zielony klejnot (Green Gem)

5 - Bringing Down the House | Crash Bandicoot 3 | Trofea - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
Zielony klejnot możesz pozyskać podczas zaliczania dwudziestego trzeciego etapu zatytułowanego Flaming Passion - Bringing Down the House | Crash Bandicoot 3 | Trofea - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Zielony klejnot możesz pozyskać podczas zaliczania dwudziestego trzeciego etapu zatytułowanego Flaming Passion. Etap ten musisz zacząć przechodzić bez popełniania jakichkolwiek błędów, gdyż tylko w ten sposób dotrzesz do pokazanej na obrazku 1 płyty z czaszką, która podróżuje do ścieżki śmierci (Death Route). Po tym jak zostaniesz przetransportowany do sekretnej lokacji dotrzyj na sam koniec ścieżki śmierci gdzie znajdziesz pokazany na obrazku 2 zielony klejnot.

37 czystych klejnotów (Green Gems)

Dopiero po tym jak wejdziesz w posiadanie pięciu kolorowych klejnotów zainteresuj się tematem odnalezienia i zdobycia 37 czystych klejnotów (Clear Gem). To ważna kolejność, gdyż w przypadku braku kolorowych klejnotów dotarcie do niektórych czystych nie byłoby możliwe.

Uwaga - W grze możesz docelowo zdobyć o kilka klejnotów więcej od wymaganych czterdziestu dwóch, a to dlatego, że na pozyskanie tego typu artefaktów pozwalają też sekretne etapy Hot Coco oraz Eggipus Rex.

Standardowo otrzymuje się jeden czysty klejnot za ukończenie jednego poziomu i zniszczenie w nim wszystkich skrzyń. To jednak nie wszystko, bo brakujące klejnoty możesz zdobywać też na inne sposoby. Oto zestawienie etapów oferujących okazje do pozyskania dodatkowych czystych klejnotów:

  1. Bone Yard - Musisz zbadać do końca sekretną ścieżkę dostępną po umieszczeniu w slocie czerwonego klejnotu.
  2. Tomb Time - Musisz zaliczyć ścieżkę śmierci (Death Route).
  3. Dino Might! - Musisz zbadać do końca sekretną ścieżkę dostępną po umieszczeniu w slocie żółtego klejnotu.
  4. Sphynxinator - Musisz zbadać do końca sekretną ścieżkę dostępną po umieszczeniu w slocie niebieskiego klejnotu.
  5. Future Frenzy - Musisz zbadać do końca sekretną ścieżkę dostępną po przejściu przez sekretny portal 29 w piwnicy.
  6. Gone Tomorrow - Musisz zbadać do końca sekretną ścieżkę dostępną po umieszczeniu w slocie zielonego klejnotu.
  7. Bug Lite - Musisz użyć wszystkich pięciu kolorowych klejnotów do odblokowania kolejnych sekretnych ścieżek i dotrzeć dzięki nim do lokacji z czystym klejnotem.
  8. Area 51? - Musisz wygrać wyścig.
  9. Rings of Power - Musisz wygrać wyścig.