Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Dr. Nefarious Tropy | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia Poradnik Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Poniżej znajdują się informacje na temat pojedynku z bossem Nefarious Tropy w grze Crash Bandicoot 3: Warped wchodzącej w skład kolekcji Crash Bandicoot N. Sane Trilogy. To trzeci boss gry i zwyciężenie pojedynku z nim wymaga nieco większego wysiłku od dwóch poprzednich starć.

Podstawowe informacje na temat walki z bossem

  1. Pojedynek ten ma zarówno stałe elementy, jak i takie, które nieznacznie zmieniają się wraz z każdym kolejnym podejściem. Staraj się o tym pamiętać i nie wykonywać niektórych skoków na pamięć, bo możesz w ten sposób doprowadzić przez przypadek do przedwczesnej śmierci Crasha.
  2. Za pokonanie doktora Nefariousa otrzymuje się srebrne trofeum "A Nefarious Trophy".

Opis pojedynku

Pojedynek z doktorem Nefariousem składa się z trzech głównych części, które są do siebie bardzo podobne - Dr. Nefarious Tropy | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pojedynek z doktorem Nefariousem składa się z trzech głównych części, które są do siebie bardzo podobne. Każda faza pojedynku rozpoczyna się od konieczności uniknięcia serii ataków w wykonaniu bossa. W pierwszej fazie Nefarious Tropy rozpocznie od wystrzelenia czerwonego samonaprowadzalnego pocisku. Przeskocz nad nim w ostatniej chwili polegając na podwójnym skoku.

Nefarious zacznie teraz nękać Crasha czerwonymi wiązkami energii, które będą przemieszczały się w dół ekranu lub na boki - Dr. Nefarious Tropy | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Nefarious zacznie teraz nękać Crasha czerwonymi wiązkami energii, które będą przemieszczały się w dół ekranu lub na boki. Niezależnie od okoliczności ich pojawienia się ponownie używaj podwójnych skoków żeby uniknąć porażenia prądem.

1 - Dr. Nefarious Tropy | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
Ataki prędzej czy później wyczerpią Nefariousa - Dr. Nefarious Tropy | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Ataki prędzej czy później wyczerpią Nefariousa. Niektóre z piętnastu płyt sąsiadujących ze startową platformą wkrótce zaświecą się na czerwono (obrazek 1) i odpadną. Ustaw się na jednej z ocalałych i wyczekuj momentu pojawienia się platform pozwalających dotrzeć do bossa (obrazek 2). Uwaga - Przy każdym podejściu do walki z bossem gra losowo wybiera jakie platformy się pojawią, tak więc musisz na bieżąco dostosować się do sytuacji. Nie ryzykuj tu z podwójnymi skokami, tylko wykonuj precyzyjne pojedyncze skoki.

Postaraj się dotrzeć do platformy z Nefariousem zanim powróci on do pełni sił - Dr. Nefarious Tropy | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Postaraj się dotrzeć do platformy z Nefariousem zanim powróci on do pełni sił. Użyj na nim ataku Spin, a utraci jeden z trzech punktów życia. POZOSTAŃ teraz na tej platformie, gdyż boss przemieści się na tę, na której zaczynałeś bitwę i przystąpisz do drugiej fazy pojedynku.

Jedyną zmianą w drugiej fazie bitwy jest to, że boss wyśle w stronę Crasha co najmniej jeden niebieski pocisk - Dr. Nefarious Tropy | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Jedyną zmianą w drugiej fazie bitwy jest to, że boss wyśle w stronę Crasha co najmniej jeden niebieski pocisk. Zauważ, że leci on znacznie wyżej, tak więc pozostawaj w dolnej części ekranu, nie podskakuj i pozwól żeby przeleciał nad Crashem. W taki sam sposób jak wcześniej unikaj natomiast wiązek energii i zacznij przeskakiwać na nowo odblokowane platformy żeby dotrzeć do Nefariousa i go zaatakować.

Ostatnia trzecia faza pojedynku nie wyróżnia się już niczym szczególnym. Nefarious odpali jedynie więcej tych samych ataków i skoki po zawieszonych nad przepaścią platformach mogą być nieco trudniejsze.

Uwaga - Po wygranej walce koniecznie odbierz nagrodę, która pojawi się obok pokonanego bossa. Jest nią nowa umiejętność Death Tornado Spin i ma ona kilka zastosowań. Podczas gdy Crash stoi na ziemi możesz zacząć wciskać rytmicznie Kwadrat żeby zamiast pojedynczego ataku Spin przemienił się w tornado i jest to pomocne zarówno przy niszczeniu obiektów jak i eliminowaniu przeciwników. Jeśli zaczniesz wciskać Kwadrat gdy Crash znajduje się w locie to po tym jak przemieni się w tornado zacznie szybować. Ta akcja przyda ci się do pokonywania większych przepaści (okazja do jej przetestowania pojawia się już w jednym z kolejnych poziomów gry).