Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jaws of Darkness | Cortex Island | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy Poradnik Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Sekrety:

  1. Czysty klejnot (Clear Gem) - Zniszcz 112 skrzyń. Wymagany niebieski klejnot z etapu Toxic Waste.
  2. Bonusowa runda: Tawna - Zbierz 3 tokeny z jej podobizną.
  3. Bonusowa runda: Neo Cortex - Zbierz 3 tokeny z jego podobizną. Zaliczenie tej rundy nagradzane jest kluczem, który odblokowuje sekretny poziom Fumbling in the Dark.

Opis:

Zaliczenie tego etapu nie jest łatwe, gdyż wymusza on zlokalizowanie ponad stu skrzyń i dodatkowo wiele z nich niszczy się w ramach zaliczania bonusowych rund. W szczególności postaraj się odblokować bonusową rundę powiązaną z postacią Neo Cortexa, gdyż umożliwi ci to zdobycie klucza potrzebnego do rozegrania sekretnego etapu Fumbling in the Dark.

Atrakcje oferowane przez ten etap powinny ci się wydawać znajome, gdyż poziomy rozgrywane w ciemnych ruinach pojawiały się już we wcześniejszej fazie gry - Jaws of Darkness | Cortex Island | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

"Atrakcje" oferowane przez ten etap powinny ci się wydawać znajome, gdyż poziomy rozgrywane w ciemnych ruinach pojawiały się już we wcześniejszej fazie gry. Podczas przechodzenia tego etapu wymagane jest przede wszystkim oddawanie poprawnych skoków, bo Crash niemal zawsze będzie otoczone przepaściami. Oprócz tego pamiętaj o unikaniu wyskakujących z dziur węży, przelatujących przez małe tunele nietoperzy, pająków (możesz się od niektórych z nich odbijać), wysuwających się włóczni, płomieni, zapadających się i przemieszczających się platform oraz kamiennych bloków, które mogą zmiażdżyć głównego bohatera.

Po rozpoczęciu misji wyrusz w prawo i miej na uwadze wszystkie wymienione wyżej utrudnienia. Pilnuj się też po dotarciu do lokacji z małymi platformami krążącymi wokół nieruchomej centralnej. Kolejne słupy będą się zapadały po dotarciu w określone miejsce i nie możesz wtedy stać na żadnym z nich. Nieco dalej jest tunel z kamiennymi blokami wysuwającymi się ze ścian. Przeskakuj pomiędzy kolejnymi blokami (są w sumie trzy do ominięcia) i tylko gdy aktualnie nie przelatują tędy nietoperze.

Dwie ruchome platformy przeniosą Cię do nowej części ruin. Tu kieruj się w stronę dolnej części ekranu aż dotrzesz do pokazanych na obrazku skrzynek obok punktu kontrolnego. W jednej z tych skrzyń jest pierwszy token z wizerunkiem Neo Cortexa.

Wyrusz w lewo i pamiętaj o konieczności odbicia się od pająka w celu uniknięcia spadnięcia w przepaść - Jaws of Darkness | Cortex Island | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Wyrusz w lewo i pamiętaj o konieczności odbicia się od pająka w celu uniknięcia spadnięcia w przepaść. Na małej lewej skalnej półce jest skrzynka i ona dla odmiany skrywa pierwszy token Tawny.

Skieruj się teraz ku górnej części ekranu i kontynuuj podróż aż dotrzesz do pokazanego na obrazku obszaru z dużą liczbą przemieszczających się słupów. Poświęć trochę czasu na to żeby zaobserwować gdzie one podróżują, gdzie pojawiają się i gdzie zapadają. Zacznij następnie ostrożnie po nich przeskakiwać i pilnuj się, gdyż jest tu ciemniej i łatwiej można źle wytypować miejsce do lądowania. Docelowo musisz dotrzeć do zaznaczonej na obrazku dużej lewej półki.

Udaj się w lewo - Jaws of Darkness | Cortex Island | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Udaj się w lewo. Niedługo po rozprawieniu się z wężem dotrzesz do pokazanej na obrazku lokacji gdzie możliwe jest użycie niebieskiego klejnotu. Gwoli przypomnienia klejnot można zdobyć zaliczając etap Toxic Waste bez zgonów i niszcząc w nim wszystkie skrzynie. Platforma przetransportuje Cię na dolną półkę gdzie do zniszczenia jest duża grupa skrzyń (uwaga - jedną z nich niszczy się po wskoczeniu na metalowe skrzynie i wykonaniu w locie ataku Spin).

To nie wszystko, bo możesz nadal przeskakiwać na okoliczne platformy aktywowane dzięki posiadaniu niebieskiego klejnotu. Jest ich sporo i po drodze będziesz też mógł niszczyć nowe drewniane skrzynie (uwaga - w przypadku półki ze skrzynką TNT doskocz do górnej skrzyni z dodatkowym życiem zanim dojdzie do eksplozji!). Ostatnia platforma pozwoli ci powrócić na główną ścieżkę.

W celu kontynuowania podróży przez główną część ruin musisz wyruszyć w stronę górnej części ekranu i przejść przez kolejny korytarz z kamiennymi blokami próbującymi zmiażdżyć Crasha (dobrze wybierz tu momenty przebiegnięcia w kolejne bezpieczne miejsca - Jaws of Darkness | Cortex Island | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

W celu kontynuowania podróży przez główną część ruin musisz wyruszyć w stronę górnej części ekranu i przejść przez kolejny korytarz z kamiennymi blokami próbującymi zmiażdżyć Crasha (dobrze wybierz tu momenty przebiegnięcia w kolejne bezpieczne miejsca!).

Podczas podróży zwróć szczególną uwagę na dziurę zaznaczoną na powyższym obrazku, do której dociera się po ominięciu serii pułapek z włóczniami. Z dziury wyskoczy zgodnie z oczekiwaniami wąż, ALE nie zabijaj go atakiem Spin, tylko pozbądź się go wskakując na niego. To niezwykle ważne, bo w przeciwnym razie odrzucony wąż zdetonowałby przedwcześnie skrzynię TNT z pobliskiej półki. Dotrzyj tam i poniszcz najpierw zwykłe skrzynie, a w jednej z nich odnajdziesz drugi token z podobizną Neo Cortexa.

Przeskakuj teraz na półki i inne platformy zlokalizowane po lewej stronie - Jaws of Darkness | Cortex Island | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Przeskakuj teraz na półki i inne platformy zlokalizowane po lewej stronie. Zatrzymaj się w miejscu pokazanym na dołączonym obrazku. Zawieszone nad przepaścią jabłka słusznie sugerują, że znajduje się w tym miejscu ukryta ścieżka. Wykonaj kilka kroków w lewo, a pojawi się pierwsza platforma. Śmiało wykonaj skoki w stronę kolejnych, ale śpiesz się, bo będą one po kolei odpadały. Dotrzesz do sekretnej lokacji ze skrzynkami i w jednej z nich jest trzeci token Neo Cortexa.

Tuż obok jest portal pozwalający na rozpoczęcie bonusowej rundy Cortexa. To dość trudny sekretny etap, w którym musisz wykonywać większość skoków nad przepaścią. Po wylądowaniu na skrzynce z TNT odskocz w ostatniej chwili na sąsiednią. W międzyczasie eksplozja aktywuje metalową skrzynkę i pojawi się bezpieczne przejście. Analogicznie zachowaj się w kolejnym miejscu. Na sam koniec zacznij przeskakiwać po sześciu umieszczonych blisko siebie skrzyniach. W nagrodę za swoje starania otrzymasz trofeum Cortex's Horrifying Trial (gra odblokuje je na ekranie podsumowania etapu) oraz klucz potrzebny do przystąpienia do sekretnego etapu Fumbling in the Dark (jest on opisany na poprzedniej stronie).

Po powrocie do głównej części ruin wyrusz w górę i następnie skręć w prawo - Jaws of Darkness | Cortex Island | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Po powrocie do głównej części ruin wyrusz w górę i następnie skręć w prawo. Nowe platformy będą pojawiały się tuż przed Crashem i doprowadzą one głównego bohatera do stabilnej półki z nowymi skrzyniami. W jednej z nich jest drugi token z podobizną Tawny.

Skieruj się w górę. Po ominięciu kilku łatwych przeszkód dotrzesz do portalu prowadzącego do bonusowej rundy Tawny. Ostatni trzeci token jest w skrzyni obok. To dość prosta runda. Po dotarciu do każdej z wież ze skrzynek (przykład na powyższym obrazku) zniszcz jedną z tych umieszczonych nad skrzynią TNT. Po tym jak rozpocznie się odliczanie przesuń się maksymalnie w lewo żeby nie zostać zranionym w wyniku eksplozji.

Po znalezieniu się z powrotem na głównej planszy zalicz ostatni przemarsz przez tunel z kamiennymi blokami. Nie śpiesz się tu, bo musisz ominąć grupę trzech bloków rozpoczynając bieg w odpowiednim momencie. Dotarcie do portalu zakończy ten dość męczący etap.