Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Eel Deal | Ice Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy Poradnik Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Sekrety:

  • Czysty klejnot (Clear Gem) - Zniszcz wszystkich 79 skrzyń.
  • Zielony klejnot (Green Gem) - Dotrzyj do sekretnego obszaru z klejnotem.
  • 1 sekretna lokacja (skrywa zielony klejnot).
  • 1 bonusowa runda.

Uwaga - Pozyskanie zielonego klejnotu jest możliwe już podczas zaliczania tego etapu po raz pierwszy. Warto powalczyć o jego zdobycie, choć należy wiedzieć, że jest on otoczony wieloma pułapkami.

Opis:

To pierwszy etap gry rozgrywający się w kanałach i w rezultacie będziesz miał do czynienia z wieloma nowymi typami potworów oraz pułapek. Omijanie wielu z nich może być dość kłopotliwe. Nie jest także łatwe dotarcie do sekretnej komnaty z zielonym klejnotem, bo dostępu do niej "broni" między innymi bardzo liczna grupa skrzynek z nitrogliceryną.

Rozpocznij podróż kanałami - The Eel Deal | Ice Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Rozpocznij podróż kanałami. Po napotkaniu pierwszego robota warto użyć na nim ataku Spin, dzięki czemu odrzucony on zostanie w stronę pracującego wentylatora i uszkodzi jeden z jego ruchomych elementów. Powinno ci to znacząco pomóc w ominięciu wentylatora, przy czym rozważ skorzystanie ze wślizgu żeby jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko zderzenia się z jedną z aktywnych łopatek.

Wyeliminuj kolejne roboty i przyjrzyj się najbliższemu zbiornikowi wodnemu, w którym pływa sobie węgorz (powyższy obrazek). Ta i kolejne tego typu ryby będą doprowadzały do pojawiania się wyładowań w regularnych odstępach czasu. Odczekaj aż one ustaną i dopiero wtedy przebiegnij szybko na drugi koniec zbiornika. W nowym tunelu ponownie trzeba unikać wentylatora, aczkolwiek w jednej z poprzednich skrzynek powinieneś odnaleźć maskę, która uchroni Cię przed śmiercią w przypadku zderzania się z łopatką.

Zbliż się do nowego zbiornika z węgorzem. W tej lokacji możesz przeskakiwać po pływających platformach, ale musisz wiedzieć o tym, że każda z nich pójdzie na dno jeśli zatrzymasz się na niej na dłużej niż kilka sekund.

1 - The Eel Deal | Ice Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
Od momentu dotarcia do nowego punktu kontrolnego musisz także uważać na szczury, które mają nałożone zbroje z dużymi kolcami - The Eel Deal | Ice Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Od momentu dotarcia do nowego punktu kontrolnego musisz także uważać na szczury, które mają nałożone zbroje z dużymi kolcami. Gryzonie te teoretycznie można eliminować jeśli zdołasz wylądować dokładnie na ich grzbiecie, ale wygodniej jest je omijać, zwłaszcza że stosunkowo wolno się poruszają.

Omiń nowy zbiornik z węgorzem. Już wkrótce dotrzesz do pokazanego na obrazku 1 rozwidlenia. Na początek wybierz prawą odnogę, gdyż prowadzi ona do miejsca ukrycia zielonego klejnotu. Dotrzesz do pomieszczenia z dużą liczbą skrzynek z nitrogliceryną. Zacznij je omijać i kieruj się w stronę zaznaczonej na obrazku 2 ściany. Jest to iluzja i możesz przejść przez tę ścianę żeby wkroczyć do sekretnej lokacji.

Omiń nowe szczury i po znalezieniu się w pobliżu zbiornika wodnego uważaj też na nowe boczne zielone skrzynki. Kontynuuj podróż i po dotaciu do korytarza z pięcioma pływającymi platformami sukcesywnie przeskakuj na kolejne. Na samym końcu tego tunelu znajduje się zielony klejnot.

Po zdobyciu zielonego klejnotu powróć tą samą drogą do rozwidlenia (ponownie uważaj na wyładowania oraz na skrzynie z nitrogliceryną - The Eel Deal | Ice Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Po zdobyciu zielonego klejnotu powróć tą samą drogą do rozwidlenia (ponownie uważaj na wyładowania oraz na skrzynie z nitrogliceryną!) i wybierz niezbadaną jeszcze lewą odnogę. Omiń tu nowe szczury oraz zbiornik z węgorzem. Dotrzesz do pokazanej na obrazku płyty z pytajnikiem i ustawienie się na niej przeniesie Cię do bonusowej rundy.

W bonusowej rundzie do zniszczenia jest 14 skrzyń. Uderz w metalową skrzynię z wykrzyknikiem i dotrzyj do grupy drewnianych skrzyń nadających się do zniszczenia. Na koniec tej bardzo łatwej rundy zacznij odbijać się od strzałek żeby pozbyć się trzech pozostałych skrzyń.

Wznów podróż przez główną część kanałów - The Eel Deal | Ice Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Wznów podróż przez główną część kanałów. W kolejnym tunelu uważaj na nowy wentylator, szczególnie że nie możesz posłać szczura w jego stronę. Po dotarciu do rozwidlenia wybierz na początek lewą odnogę, która zaprowadzi Cię do pokazanego na obrazku pomieszczenia z fioletowym kryształem. Są tu też nowe skrzynie i część z nich możesz zniszczyć uderzając w nie całym ciałem.

Powróć do rozwidlenia i zbadaj teraz prawą odnogę. Przypilnuj się w miejscu gdzie przebywa nowy węgorz, bo musisz dodatkowo unikać skrzyń z nitrogliceryną (wykonuj skoki na ukos). Kontynuuj eksplorację i po dotarciu na koniec tunelu poniszcz wszystkie nowe skrzynie. Dopiero po tym jak zostaną one zniszczone wskocz do zlokalizowanej obok dziury w podłodze.

Po dotarciu do nowej lokacji w kanałach wyrusz w stronę górnej części ekranu - The Eel Deal | Ice Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Po dotarciu do nowej lokacji w kanałach wyrusz w stronę górnej części ekranu. Uderz tu na początek w skrzynię z wykrzyknikiem, a następnie podskocz żeby złapać się pokazanych na obrazku kratek przy suficie. Przemieszczaj się teraz w pozycji wiszącej i zatrzymuj się przy każdym nowym przeciwniku. Odczekuj aż roboty przesuną się w miejsce umożliwiające bezpieczne przejście dalej.

Puść się dopiero po dotarciu do końca kratek przymocowanych do sufitu. W nowym tunelu omijaj kolejne napotykane roboty, gdyż mają one kolce i jakikolwiek kontakt z nimi oznacza śmierć. Nad dwoma ostatnimi robotami musisz przeskoczyć. Możesz już dokończyć podróż do portalu i przejście przez niego zakończy ten poziom.

Uwaga - Po ukończeniu tego etapu czeka Cię walka z bossami Komodo Brothers. Została ona opisana w odrębnym rozdziale poradnika.