Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Air Crash | Ice Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy Poradnik Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Air Crash

Sekrety:

  • Czysty klejnot #1 (Clear Gem) - Zniszcz wszystkie 102 skrzynie. Do dotarcia we wszystkie miejsca ze skrzyniami potrzebne jest skorzystanie z z sekretnego przejścia w etapie Bear Down (to jeden z etapów pomieszczenia Sewer Warp Room).
  • Czysty klejnot #2 (Clear Gem) - Zalicz ścieżkę śmierci (Death Route). W celu odblokowania jej musisz dotrzeć do powiązanej z nią płyty naciskowej nie ginąc nigdzie po drodze. Dodatkowo musisz zaliczyć całą ścieżkę nie doprowadzając do śmierci Crasha.
  • 2 sekretne lokacje (ścieżka śmierci oraz sekretny obszar odblokowywany po skorzystaniu z portalu w etape Bear Down).
  • 1 sekretny portal (pozwala dotrzeć do ukrytej części etapu Snow Go).
  • 1 bonusowa runda.

Uwaga - Zniszczenie wszystkich skrzyń w tym etapie jest bardzo kłopotliwe, bo musisz liczyć się z różnorakimi utrudnieniami. Początkowo najlepiej jest skupić się jedynie na odblokowaniu sekretnego portalu oraz na pozyskaniu fioletowego kryształu i pozostałe sekrety zostawić sobie na później.

Na powalczenie o dotarcie do wszystkich skrzyń zdecyduj się DOPIERO po odblokowaniu sekretnego portalu w późniejszym etapie Bear Down z sali Sewer Warp Room (więcej informacji na ten temat znajdziesz na dole strony oraz w opisie przejścia poziomu Bear Down). Dodatkowo nie możesz pozwolić na to żeby Crash zginął w drodze do miejsca przystąpienia do pierwszej ścieżki śmierci (to nowość w grze Crash Bandicoot 2).

Opis:

Etap ten w swojej "podstawowej" wersji nie jest bardzo trudny, choć wymaga pewnej precyzji i szybkości m.in. przy unikaniu mięsożernych roślin czy skrzynek z nitrogliceryną. Odblokowanie wszystkich powiązanych z nim sekretów może ci z kolei nie tylko zająć dużo czasu, ale i także przysporzyć sporo kłopotów. Mowa tu przede wszystkim o ścieżce śmierci (Death Route), która wymusza zaliczenie dużej części poziomu unikając doprowadzenia do śmierci Crasha.

1 - Air Crash | Ice Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
Przeskocz na półkę z mięsożerną rośliną (atak Spin uaktywnij jeszcze w locie) i dotrzyj następnie na sąsiednie stabilne platformy - Air Crash | Ice Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Przeskocz na półkę z mięsożerną rośliną (atak Spin uaktywnij jeszcze w locie) i dotrzyj następnie na sąsiednie stabilne platformy. Podróżuj w górę rzeki i pilnuj się w miejscach, w których trzeba wskakiwać na małe pływające słupy, bo łatwo się tu pomylić i wpaść do wody. Wkrótce dotrzesz do pierwszego punktu kontrolnego.

Zbliż się do wody, ALE nie wskakuj jeszcze na deskę surfingową. Zamiast tego zacznij tu skakać po zaznaczonych na obrazku 1 skrzyniach. Docelowo musisz wylądować na kwadratowej platformie pokazanej na obrazku 2. Podskocz w tym miejscu żeby uaktywnić sekretny portal i przy okazji zdobyć trofeum Jumping the Jetboard. Znajdziesz się w sekretnym pomieszczeniu w piwnicy i będziesz mógł użyć portalu żeby przenieść się do niedostępnej w inny sposób części etapu Snow Go. Przejdź teraz do opisu przejścia tej misji gdzie opisaliśmy jak ukończyć jej nową sekretną część i jak zdobyć w niej czerwony klejnot (Red Gem).

Raz jeszcze rozpocznij ten poziom i tym razem po dotarciu do pierwszego checkpointu zdecyduj się na użycie deski surfingowej - Air Crash | Ice Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Raz jeszcze rozpocznij ten poziom i tym razem po dotarciu do pierwszego checkpointu zdecyduj się na użycie deski surfingowej. Podczas przejażdżki nie warto się śpieszyć, gdyż w okolicy oprócz nadających się do niszczenia drewnianych skrzyń jest także mnóstwo min. Użyj przyśpieszenia (Boost) na każdej ze skoczni żeby dolecieć do wysoko zawieszonych skrzyń i żeby przeskoczyć nad palisadą. W końcowej fazie podróży ostrożnie "zaparkuj" deskę pomiędzy skrzyniami z nitrogliceryną.

Po powrocie na suchy ląd odblokuj punkt kontrolny i wyrusz dalej. Na hipopotama wskocz w odpowiednim momencie, bo pobliska platforma regularnie zanurza się w wodzie i można się tu łatwo utopić. Po przejściu kilku kroków natrafisz na pokazaną na obrazku płytę z pytajnikiem, która przeniesie Cię do bonusowej rundy. W bonusowym etapie trzeba zniszczyć 8 skrzyń. Docieraj do kolejnych skrzyń z wykrzyknikami (uważaj na skrzynię TNT i na brązową skrzynię, na której trzeba wylądować całym ciałem). Przeskakuj następnie na pojedyncze skrzynie rozmieszczone nad przepaścią. Na koniec wykonaj daleki skok po odbiciu się od skrzyni ze strzałką.

Po ukończeniu bonusowej rundy wznów podróż w górę rzeki - Air Crash | Ice Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Po ukończeniu bonusowej rundy wznów podróż w górę rzeki. Po drodze przeskocz na pojedynczą pływającą skrzynkę (równie sprawnie musisz z niej zeskoczyć żeby się nie utopić) oraz zabierz fioletowy kryształ. Jeśli do tej pory nie zginąłeś to pokazana na powyższym obrazku okrągła płyta z czaszką będzie aktywna i przeniesie Cię do ścieżki śmierci (Death Route). Jest to dosyć trudna sekcja. Musisz rozpocząć od przeskakiwania po spływających platformach. Wykonuj tu krótkie skoki żeby nie mieć problemów z ustaleniem miejsca do lądowania. Kawałek dalej wykonaj trzy dobrze wymierzone w czasie skoki.

W drugiej części ścieżki śmierci do zaliczenia jest krótka przejażdżka na desce surfingowej. Pomóż sobie w końcówej jej części przyśpieszeniem żeby w odpowiednim momencie przemknąć dokładnie pomiędzy trzema pływającymi na boki minami. Na sam koniec wykorzystaj hipopotamy żeby dotrzeć do korytarza z czystym klejnotem.

Po powrocie do głównej rzeki wyrusz dalej - Air Crash | Ice Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Po powrocie do głównej rzeki wyrusz dalej. W obszarze ze skrzyniami TNT możesz najpierw spróbować poniszczyć kilka zwykłych skrzyń lub od razu doprowadzić do rozpoczęcia odliczania i szybko opuścić to miejsce. Dotrzyj do kolejnego checkpointu (powyższy obrazek), ale nie śpiesz się ze wskakiwaniem na nową deskę surfingową. Zamiast tego zacznij przeskakiwać Crashem na zlokalizowane po lewej stronie platformy. Warto dodać, że muszą to być dalekie skoki, tak więc pomagaj sobie przykucnięciami lub wślizgami. Dotrzesz docelowo na półkę z czterema skrzyniami nadającymi się do zniszczenia.

Powróć do deski surfingowej i dopiero teraz z niej skorzystaj. Unikaj kolejnych min, a w szczególności tych pływających wokół oczyszczonej przed chwilą półki oraz tych ukrytych za kolejnymi palisadami. Po wyjściu z wody dokończ liniową podróż do miejsca zakończenia etapu.

Odblokowanie sekretnego portalu:

2 - Air Crash | Ice Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
Tak jak zostało to już wcześniej powiedziane wszystkich skrzyń w etapie Air Crash nie możesz zdobyć podczas zaliczania go po raz pierwszy - Air Crash | Ice Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Tak jak zostało to już wcześniej powiedziane wszystkich skrzyń w etapie Air Crash nie możesz zdobyć podczas zaliczania go po raz pierwszy. Zamiast tego musisz awansować do drugiego pomieszczenia z portalami (Sewer Warp Room) i rozpocząć tam misję Bear Down. Przejdź ten etap niemal do samego końca. Po tym jak Crash zrzucony zostanie przez niedźwiadka nie idź w stronę wyjścia z etapu, tylko zacznij wskakiwać na pokazane na obrazku 1 pływające platformy (będą się one zanurzały, tak więc szybko z nich zeskakuj). Dotarcie do zaznaczonej na obrazku większej półki uaktywni sekretny portal. Zostaniesz przeniesiony do tajnego pomieszczenia w piwnicy (obrazek 2) i w tym miejscu możesz skorzystać z portalu żeby przenieść głównego bohatera do niedostępnej wcześniej części etapu Air Crash.

Nowo odblokowana sekretna część poziomu Air Crash nie jest zbyt długa - Air Crash | Ice Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Nowo odblokowana sekretna część poziomu Air Crash nie jest zbyt długa. Musisz rozpocząć ją od wskoczenia na deskę surfingową i w trakcie przejażdżki tradycyjnie już uważaj na miny, wiry wodne oraz zielone skrzynki z nitrogliceryną (jedna z nich jest ukryta za pierwszą palisadą - pokazuje ją powyższy obrazek). Uwaga - jeśli chcesz zdobyć zawieszone dodatkowe życia to musiałbyś bezbłędnie wykonywać dalekie skoki do pływających skrzyniach i na koniec poświęcić jedno z żyć.

Po zakończeniu przejażdżki na desce koniecznie uderz w skrzynię z wykrzyknikiem, a zdetonowane zostaną wszystkie ominięte zielone skrzynie. Udaj się w górę i dotrzyj na większą kwadratową półkę. Zostaniesz przeniesiony na początek etapu Air Crash i będziesz mógł wyruszyć na poszukiwania pozostałych skrzyń.