Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Deep Trouble | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy Poradnik Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Sekrety:

  1. Czysty klejnot (Clear Gem) - Zniszcz wszystkie 83 skrzynie.
  2. Czerwony klejnot (Red Gem) - Jest on w sekretnym obszarze odblokowywanym po uderzeniu w skrzynię z wykrzyknikiem.
  3. 1 sekretny obszar (wymagane uderzenie w skrzynię z wykrzyknikiem).

Uwaga - Czerwony klejnot (oraz wszystkie skrzynie) możesz odnaleźć już podczas zaliczania tego etapu po raz pierwszy. Wymusza to jednak cofnięcie się w pewnym miejscu do jednej z wcześniejszych lokacji i w konsekwencji bardzo łatwo jest go przegapić.

Opis:

To drugi podwodny etap i jest on zdecydowanie najtrudniejszym spośród wszystkich, które do tej pory były do rozegrania w grze Crash Bandicoot 3. Największym utrudnieniem są często pojawiające się w tej misji turbiny, które bardzo łatwo mogą wessać głównego bohatera i pozbawić go życia. Dodatkowym kłopotem jest konieczność dwukrotnego pokonania kilku obszarów w celu dotarcia do sekretnej ścieżki i miejsca pozostawienia czerwonego klejnotu.

Tuż po rozpoczęciu etapu znajdziesz pierwszą łódź podwodną i tak samo jak poprzedniej wizyty na dnie oceanu używaj nielimitowanego zapasu torped do niszczenia skrzyń (te z TNT oraz nitrogliceryną wysadzaj z bezpiecznej odległości), pozbywania się podwodnych żyjątek i min oraz rozbijania czerwonej ra - Deep Trouble | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Tuż po rozpoczęciu etapu znajdziesz pierwszą łódź podwodną i tak samo jak poprzedniej wizyty na dnie oceanu używaj nielimitowanego zapasu torped do niszczenia skrzyń (te z TNT oraz nitrogliceryną wysadzaj z bezpiecznej odległości), pozbywania się podwodnych żyjątek i min oraz rozbijania czerwonej rafy koralowej skrywającej dodatkowe skrzynie.

Gra pozwoli ci korzystać z łodzi podwodnej do momentu dopłynięcia do pierwszego tunelu. Osobiście przez niego przepłyń niszcząc po drodze skrzynię i następnie dotrzyj do dolnego otworu unikając przy tym wyładowań (płyń zgodnie z ruchem wskazówek zegara). Po wypłynięciu z tunelu kieruj się w dół, ale uważaj na minę oraz na rybę wyskakującą z lewego otworu, którą możesz ominąć lub wyeliminować atakiem Spin. Na dnie znajdziesz nowe skrzynie.

Zacznij płynąć w prawo i bądź gotowy do szybkiego pozbycia się rekina, którego nie można w standardowy sposób ominąć. Problemy zaczną się w miejscu z powyższego obrazka. Jest tu pierwsza turbina i musisz unikać znalezienia się nad nią gdy jest aktywna, bo zdoła wtedy wessać Crasha i go zabić. Zaczekaj na właściwy moment i szybko popłyń w prawo (możesz sobie pomagać przyciskiem X).

Nie popłyń za daleka w prawo, bo niedaleko ominiętej pierwszej turbiny znajduje się kolejna - Deep Trouble | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Nie popłyń za daleka w prawo, bo niedaleko ominiętej pierwszej turbiny znajduje się kolejna. Zachowaj się w taki sam sposób, a więc zaczekaj aż na krótką chwilę wyłączy się. Kolejny fragment przepłyń slalomem, co pozwoli ci uniknąć zderzenia się z dwoma minami.

Wpłyń do nowego tunelu i następnie zacznij przemieszczac się w dół. Musisz tu uważać na ryby zmieniające co pewien czas swoją objętość ORAZ dodatkowo rozglądać się za umieszczonymi na małych bocznych półkach skrzyniami. Niektóre z nich są słabo widoczne, tak więc częściej niż zazwyczaj odpalaj atak Spin żeby mieć pewność, że żadnej z nich nie pominąłeś.

Po wypłynięciu z pionowego tunelu pozbądź się co najmniej jednego z dwóch nowych rekinów. Odblokuj checkpoint i umiejętnie omiń zarówno nową turbinę jak i pływającą za nią rybę (możesz też ją zabić, ale nie zatrzymuj się na czas ataku). Po prawej stronie odnajdziesz kolejne skrzynie oraz fioletowy kryształ. Płyń dalej w prawo i przygotuj się do ominięcia pokazanych na obrazku dwóch turbin. Paradoksalnie bardziej wskazane jest tu ominięcie obu z nich za jednym podejściem, bo obszar między nimi jest dość wąski i można się tam łatwo pomylić i zatrzymać w złym położeniu.

Zapamiętaj sobie niedostępny jeszcze obszar na prawo od dwóch wspomnianych turbin (pokazuje go dołączony obrazek), gdyż będziesz tu musiał powrócić w dalszej części etapu - Deep Trouble | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Zapamiętaj sobie niedostępny jeszcze obszar na prawo od dwóch wspomnianych turbin (pokazuje go dołączony obrazek), gdyż będziesz tu musiał powrócić w dalszej części etapu. Na razie popłyń w górę, przy czym uważaj na rybę wyskakującą z lewego otworu (trzymaj się blisko prawej ściany). Wpłyń do okrągłej komory, pokonaj ją płynąc zgodnie z ruchem wskazówek zegara i skorzystaj z prawego wyjścia.

Po wypłynięciu z tunelu pozbądź się okolicznej ryby i dopiero wtedy na spokojnie omiń nową turbinę. Kawałek dalej odnajdziesz drugą łódź podwodną. Pamietaj o tym żeby na biężaco wystrzeliwać kolejne torpedy, które pomogą ci w niszczeniu czerwonej rafy i w pozbywaniu się wrogów (nie mogą one niestety niszczyć turbin).

Pokonaj duży tunel z dwoma rekinami i przypilnuj się po wypłynięciu z niego. Jest tu nowa turbina, ale ważniejsze jest to, że na prawo od niej jest aż pięć skrzyń z nitrogliceryną. Postaraj się z tego miejsca zniszczyć dwie-trzy z nich i dopiero wtedy przepłynąć w prawo żeby pozbyć się pozostałych (koniecznie zachowaj bezpieczny dystans!).

1 - Deep Trouble | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
Kolejny bardzo wymagający moment prezentuje obrazek 1 - Deep Trouble | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Kolejny bardzo wymagający moment prezentuje obrazek 1. Są tu dwie turbiny rozstawione tuż obok siebie. Do ominięcia ich możesz użyć przyśpieszenia łodzi podwodnej aktywowanego Kółkiem, ale w takiej sytuacji płyń blisko dna żeby za szybko nie wpłynąć do portalu kończącego ten poziom. Obiektem Twojego zainteresowania powinna stać się skrzynia z wykrzyknikiem z obrazka 2. Uderz w nią torpedą lub bezpośrednio Crashem (jeśli straciłeś w międzyczasie wehikuł).

Uwaga - Wiedząc gdzie znajduje się skrzynia z wykrzyknikiem możesz też trafić w nią torpedą znajdując się jeszcza na lewo od dwóch turbin.

Musisz teraz wyruszyć z powrotem w lewo, gdyż dzięki trafieniu w skrzynię z wykrzyknikiem odblokowana została mijana wcześniej sekretna ścieżka - Deep Trouble | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Musisz teraz wyruszyć z powrotem w lewo, gdyż dzięki trafieniu w skrzynię z wykrzyknikiem odblokowana została mijana wcześniej sekretna ścieżka. Ponownie za wszelką cenę unikaj wessania przez którąś z turbin. Przepłyń przez pionowy tunel tym razem kierując się w dół ekranu. Celem podróży jest pokazana na powyższym obrazku prawa barykada. Użyj tu torped lub dotknij Crashem jednej ze skrzyń z TNT żeby odblokować sobie wejście do sekretnej części etapu.

Skieruj się w prawo, odblokuj checkpoint i wpłyń do nowego pionowego tunelu. Nie ma w nim zwykłych skrzyń, ale na dole po prawej stronie są skrzynie z nitrogliceryną, które należy ominąć. Na kolejne zielone skrzynie natrafisz tuż po wypłynięciu z tego tunelu. Także i tu nie śpiesz się, bo są one rozmieszczone blisko siebie.

Po lewej stronie są dwie pracujące turbiny - Deep Trouble | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Po lewej stronie są dwie pracujące turbiny. Zbliż się ostrożnie do nich pozostając jak najbliżej dna, dzięki czemu nie będziesz dodatkowo musiał martwić się o przebywającą w okolicy rybę. Zacznij płynąć w lewo gdy tylko będzie to bezpieczne. Wpłyń do małego tunelu i pokonaj "patrolującego" go rekina. Na lewo od tego tunelu jest ściana ze skrzyń. Dotknij dowolnej skrzyni z TNT i oddal się w oczekiwaniu na eksplozję.

Wyeliminuj nowe rekiny i zbliż się do grupy aż trzech pracujących turbin. Tak samo jak wcześniej zacznij szybko płynąć w lewo (pomagaj sobie przyciskiem X) gdy tylko ta najbliższa wyłączy się. Pozostało ci już tylko uderzyć w skrzynię z wykrzyknikiem, która zdetonuja wszędzie nitroglicerynę oraz zabrać pokazany na obrazku czerwony klejnot. Nie musisz na szczęście raz jeszcze wracać się przez cały etap, bo tuż obok jest alternatywny portal do zakończenia poziomu.