Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Upstream | Crash Bandicoot - N. Sanity Island Poradnik Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Sekrety:

  • Czysty klejnot (Clear Gem) - Zniszcz 36 skrzyń. Wymagany pomarańczowy klejnot z etapu Generator Room.
  • Bonusowa runda: Tawna - Zbierz 3 tokeny z jej podobizną.

Opis:

Podstawowym utrudnieniem tego etapu jest ograniczone pole działania, bo przez większość czasu będziesz ze wszystkim stron otoczony wodą. Każdy skok musi więc być bardzo precyzyjny i dodatkowo w przypadku doboru miejsc do lądowania będziesz musiał dobrze zgrać skoki w czasie.

Tuż po rozpoczęciu tego etapu skieruj się dla odmiany w dół rzeki, bo będziesz mógł dzięki temu odnaleźć pierwszy spośród trzech tokenów potrzebnych do odblokowania bonusowej lokacji - Upstream | Crash Bandicoot - N. Sanity Island - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Tuż po rozpoczęciu tego etapu skieruj się dla odmiany w dół rzeki, bo będziesz mógł dzięki temu odnaleźć pierwszy spośród trzech tokenów potrzebnych do odblokowania bonusowej lokacji. Dopiero po jego zdobyciu rozpocznij podróż w górę rzeki. W trakcie jej odbywania nie śpiesz się i wyczekuj na dobre momenty do przeskakiwania na duże liście pływające na wodzie oraz na unoszące się na niej rośliny. Musisz pamiętać o tym, że niektóre z pływających obiektów zanurzą się niedługo po tym jak wyląduje na nich Crash, tak więc pozostawaj na nich jedynie na krótkie chwile.

Jedna z nowych odmian przeciwników pojawiających się w tym etapie to wyskakujące z wody piranie. Są one dość łatwe do omijania i ponadto w niektórych przypadkach po zatrzymaniu się przy krawędzi będziesz mógł pozbyć się ich aktywując w odpowiednim momencie atak Spin.

Większe zagrożenie dla Crasha stanowią nowe gatunki mięsożernych roślin, które będą wystawały z wody z otwartymi "paszczami" (pokazuje je powyższy obrazek). Czerwone rośliny działają na zasadzie pułapek, które "aktywują się" w momencie kontaktu z głównym bohaterem i musisz jedynie pamiętać o tym żeby szybko z nich zeskakiwać. Fioletowe paszcze zamykają się w regularnych odstępach czasu. Wskakuj na nie tuż po tym jak się ponownie otworzą (i oczywiście równie szybko z nich zeskakuj).

1 - Upstream | Crash Bandicoot - N. Sanity Island - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
W opisywanym etapie możesz dwukrotnie odblokować sobie dostęp do sekretnych obszarów i dokonuje się tego w pokazanych na powyższych obrazkach miejscach (okolice wspinaczki po śliskim powalonym drzewie i okolice portalu kończącego etap) - Upstream | Crash Bandicoot - N. Sanity Island - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

W opisywanym etapie możesz dwukrotnie odblokować sobie dostęp do sekretnych obszarów i dokonuje się tego w pokazanych na powyższych obrazkach miejscach (okolice wspinaczki po śliskim powalonym drzewie i okolice portalu kończącego etap). Żeby zbadać te lokacje musisz dysponować pomarańczowym klejnotem i okazja do zdobycia go pojawia się dopiero w dalszej części gry (jest on przyznawany za perfekcyjne zaliczenie etapu Generator Room na wyspie Cortex Island). Ważniejsza jest druga spośród wymienionych sekretnych lokacji, gdyż będziesz mógł dotrzeć jeszcze dalej w górę rzeki. Po znalezieniu wszystkich brakujących skrzynek dotrzesz do alternatywnego portalu kończącego ten poziom.

Oprócz tego na bieżąco kolekcjonuj kolejne tokeny z wizerunkiem Tawny, gdyż docelowo dotrzesz do portalu przenoszącego bohatera do bonusowej rundy. Sekretny poziom jest nieco trudniejszy od poprzednich, gdyż niektóre z drewnianych skrzynek zawieszone są nad przepaścią i trzeba przeskakiwać dalej w prawo w idealnych momentach. Bonusowa runda skrywa aż 22 skrzynki i dwie z nich to dodatkowe życia.

Uwaga - Po ukończeniu tego etapu czeka Cię walka z bossem Papu Papu (została ona opisana w odrębnym rozdziale poradnika). Oprócz tego możesz odwiedzić wehikuł czasu Coco (Coco's Time Machine) i dodać ją jako potencjalnego grywalnego bohatera.