Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Heavy Machinery | Cortex Island | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy Poradnik Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Sekrety:

  1. Czysty klejnot (Clear Gem) - Zniszcz 86 skrzyń.
  2. Bonusowa runda: Tawna - Zbierz 3 tokeny z jej podobizną.
  3. Bonusowa runda: Nitrus Brio - Zbierz 3 tokeny z jego podobizną.

Opis:

To dość długi etap i ukończenie go może przysporzyć ci sporo kłopotów, gdyż w trakcie jego zaliczania będziesz miał do czynienia z nowymi odmianami pułapek oraz przeciwników. Kładzie on ponadto duży nacisk na eksplorację, gdyż możesz odnaleźć niemal 90 skrzynek i odblokować dwie bonusowe rundy.

Praktycznie od momentu rozpoczęcia tego etapu będziesz musiał radzić sobie z różnymi rodzajami robotów - Heavy Machinery | Cortex Island | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Praktycznie od momentu rozpoczęcia tego etapu będziesz musiał radzić sobie z różnymi rodzajami robotów. "Pełzające" roboty nie są praktycznie żadnym zagrożeniem i możesz je eliminować wskakując nie lub używając ataku Spin. Latające roboty występują w dwóch odmianach. Te z kamerami możesz śmiało niszczyć. Maszyny z wystającymi kolcami stanowią z kolei śmiertelne zagrożenie i choć można je niszczyć atakiem Spin to bezpieczniej jest ich całkowicie unikać.

Bardzo szybko natrafisz też na pierwsze pułapki i nowością są przede wszystkim rozgrzane czerwone rury. Nie możesz ich dotknąć, bo Crash wtedy automatycznie zginie (o ile oczywiście nie był chroniony przez maskę). Co ciekawe niebieskich rur nie musisz się w ogóle obawiać, są one w pełni bezpieczne.

Podczas podróży w prawo zainteresuj się pokazaną na obrazku przepaścią gdzie zauważysz dwa lewitujące roboty z kolcami. Możesz zeskoczyć w tym miejscu na dół, przy czym zadbaj o to żeby w locie nie nadziać się na jeden z kolców. Na dole znajduje się sekretny obszar i skrywa on między innymi pierwszego tokena z podobizną Nitrusa Brio. Po zebraniu wszystkich skarbów użyj małej windy żeby powrócić na główną ścieżkę.

Kontynuuj podróż w prawo i nie zapomnij rozglądać się za nowymi tokenami, gdyż w początkowej części tego etapu do odnalezienia są jeszcze pierwszy token Tawny i drugi Nitrusa Brio - Heavy Machinery | Cortex Island | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Kontynuuj podróż w prawo i nie zapomnij rozglądać się za nowymi tokenami, gdyż w początkowej części tego etapu do odnalezienia są jeszcze pierwszy token Tawny i drugi Nitrusa Brio. Nieco dalej czeka Cię przeprawa przez kilka taśmociągów i w razie potrzeby wychylaj gałkę w przeciwną stronę żeby spowolnić podróż lub żeby całkiem zawrócić. To ważna kwestia, bo w okolicy musisz unikać gorących rur oraz latających robotów.

Dotrzyj do nowej ruchomej platformy i po zaliczeniu przejażdżki wyrusz dla odmiany w lewo. Początkowo nie jest tu zbyt trudno i musisz jedynie skupić się na zlokalizowaniu skrzynki z drugim tokenem Tawny. Kawałek dalej po raz pierwszy będziesz miał do czynienia z dużymi rurami, z których w regularnych odstępach czasu wydostaje się gorąca para. Schemat działania jest dość oczywisty - przeskakuj nad każdą z rur w momencie gdy są one aktualnie nieczynne.

Po przejechaniu ruchomą platformę kawałek w lewo zdobądź ostatni trzeci token Tawny. Tuż obok rozpoczyna się też bonusowy etap (powyższy obrazek) i w trakcie jego zaliczania skoncentruj się przede wszystkim na rozróżnianiu zwykłych skrzynek, które znikają po jednym uderzeniu, oraz skrzynek z jabłkami, które wymagają pięciokrotnego kontaktu zanim ostatecznie zostaną zniszczone.

W kolejnej sekcji bardzo ostrożnie przeskakuj pomiędzy ustawionymi blisko siebie gorącymi rurami - Heavy Machinery | Cortex Island | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

W kolejnej sekcji bardzo ostrożnie przeskakuj pomiędzy ustawionymi blisko siebie gorącymi rurami. Musisz tu też nieustannie dokonywać niewielkich poprawek, bo rury te przedzielone są aktywnym taśmociągiem.

Zjedź windą na niższy poziom fabryki i wyrusz w prawo. W tym obszarze zwróć przede wszystkim uwagę na wysoko zawieszoną skrzynię, którą można zniszczyć wyłącznie dzięki odbiciu się od robota. W kolejnym obszarze sprawdź dla odmiany trampoliny, dzięki którym doskoczysz do kilku nowych, początkowo niewidocznych skrzyń.

Jedna z kolejnych sekcji jest znacznie trudniejsza, gdyż musisz w odpowiednim momencie rozpocząć bieg po aktywujących się stopniowo rurach ORAZ przeskoczyć w trakcie tego biegu nad gorących czerwonymi rurami. Kolejnych niemiłych niespodzianek spodziewaj się w miejscu z powyższego obrazka. W tej części fabryki musisz odbywać podróże z wykorzystaniem kolejnych ruchomych platform. Podstawowym utrudnieniem jest to, że podczas każdej z tych przejażdżek należy przeskakiwać nad mijanymi rurami. Najbardziej pilnuj się przy czerwonych rurach, których w żadnym momencie nie możesz dotknąć.

Podczas badania tej części fabryki zatrzymaj się na pokazanej na obrazku większej prawej półce - Heavy Machinery | Cortex Island | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Podczas badania tej części fabryki zatrzymaj się na pokazanej na obrazku większej prawej półce. Są tam ostatni token doktora Brio oraz portal przenoszący do jego bonusowej rundy. To bardzo wymagająca runda, która zakłada zniszczenie aż 30 skrzyń. Podczas rozgrywania jej na początek skacz po kolejnych widocznych skrzynkach aż dotrzesz do tej z wykrzykniem. Wejście w interakcję z nią doprowadzi do pojawienia się po lewej stronie nowych skrzyń (poprzednio przypominały one jedynie puste szkielety). Zacznij po nich skakać aż dotrzesz do zlokalizowanego po lewej stronie nowego obiektu z wykrzyknikiem (wcześniej go już mijałeś, ale wtedy był niedostępny). Dotknięcie drugiej metalowej skrzyni odsłoni ostatni zestaw skrzyń i raz jeszcze musisz zacząć przemieszczać się w prawo (niestety przez większość czasu nie będziesz widział swojej postaci, tak więc lądowanie na skrzyniach będzie mocno utrudnione).

Po zaliczeniu sekretnego etapu wskocz na nową ruchomą platformę żeby kontynuować przeprawę. Dotrzesz do szeregu trampolin i postaraj się odbić od każdej z nich, dzięki czemu oprócz jabłek rozbijesz też kilka skrzyń z dodatkowymi życiami. Portal kończący etap jest na samej górze.