Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Bee-Having | Alpine Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy Poradnik Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Sekrety:

  • Czysty klejnot (Clear Gem) - Zniszcz wszystkie 94 skrzynie.
  • Fioletowy klejnot (Purple Gem) - Musisz odnaleźć ukrytą ścieżkę przy fałszywych skrzyniach z nitrogliceryną i zbadać ją.
  • 1 sekretna lokacja (ukryto w niej fioletowy klejnot).
  • 1 bonusowa runda.

Uwaga - Możesz zniszczyć wszystkie skrzynie oraz zdobyć oba klejnoty podczas jednokrotnego przejścia tego etapu.

Opis:

Etap ten nie jest szczególnie długi, ale momentami bywa frustrujący. Najpoważniejszym problemem w nim są pojawiające się małe roje pszczół, które należy w całości eliminować za jednym podejściem lub umiejętnie unikać. Jest o wiele trudniejsze od pozbywania się pojedynczych pszczół z jednego z poprzednich poziomów. Oprócz tego możesz mieć trochę kłopotów z dotarciem do ostatniego kolorowego klejnotu, ale pewnym pocieszeniem jest to, że powiązanej z nim sekretnej ścieżki nie trzeba badać aż do samego końca.

Rozpocznij liniowy bieg i ponownie unikaj po drodze przeciwników wyposażonych w tłuczki oraz roślin wypluwających wybuchowe nasiona - Bee-Having | Alpine Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Rozpocznij liniowy bieg i ponownie unikaj po drodze przeciwników wyposażonych w tłuczki oraz roślin wypluwających wybuchowe nasiona. Zdecydowanie najpoważniejszym utrudnieniem w tej misji są jednak duże ule podobne do tego z powyższego obrazka. Po tym jak miniesz każdy taki ul wyfrunie z niego aż pięć pszczół i jeszcze bardziej zwiększa to prawdopodobieństwo użądlenia i natychmiastowej śmierci.

Jeśli jest to tylko możliwe staraj się przede wszystkim oddalać od uli, bo ścigające Crasha pszczoły mogą dzięki temu stracić zainteresowanie i powrócić do niego. Jeśli widzisz, że za chwilę zostaniesz zaatakowany to postaraj się maksymalnie opóźniać moment odpalenia ataku Spin, gdyż może to zwiększyć prawdopodobieństwo, że uda ci się je wszystkie zlikwidować. Nie warto natomiast podejmować prób odpalenia dwóch osobnych ataków, gdyż w krótkiej przerwie między nimi będziesz bezbronny. Oprócz stosowania ataków Spin pamiętaj też oczywiście o możliwości zakopywania się w ziemię w wybranych miejscach na planszy. Decyduj się na taki krok nawet gdy kawałek dalej będziesz i tak musiał przeskoczyć nad przepaścią.

Kilka uli jest usytuowanych w dość problematycznych miejscach - Bee-Having | Alpine Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Kilka uli jest usytuowanych w dość problematycznych miejscach. W przypadku ula sąsiadującego z naelektryzowaną bramką tuż po wykonaniu wślizgu pod wyładowaniami odpal skok żeby nie zatrzymać się na długo w tej lokacji. Jeden z uli znajduje się też obok lokacji z dużą liczbą skrzynek z nitrogliceryną. Używaj w tym miejscu opcji chowania się w ziemi, ale pamiętaj o tym, że nie możesz zderzać się z zielonymi skrzynkami i wyskakuj na krótkie chwile żeby je omijać w tradycyjny sposób (przykład na powyższym obrazku).

W dalszej części przeprawy omiń totem i zaczekaj na właściwy moment do przebiegnięcia przez nową bramkę w momencie gdy na chwilę znikną wyładowania. Pod zlokalizowaną kawałek dalej drugą bramkę musisz się prześlizgnąć i wykonać od razu skok zanim spadniesz w przepaść.

Następne utrudnienie to lokacje, w których musisz unikać zarówno pszczół jak i przeciwników z tłuczkami. W takich sytuacjach zawsze staraj się dopaść wrogów wyposażone w tłuczki i dopiero wtedy błyskawicznie zapaść się pod ziemię.

1 - Bee-Having | Alpine Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
Kontynuuj podróż aż dotrzesz do pokazanych na obrazku 1 zielonych skrzynek w kształcie schodów - Bee-Having | Alpine Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Kontynuuj podróż aż dotrzesz do pokazanych na obrazku 1 zielonych skrzynek w kształcie schodów. Jest to sekretne przejście do bonusowej lokacji tego etapu, gdyż w skrzynkach nie ma nitrogliceryny i możesz na nie śmiało wskakiwać. Po dotarciu do ukrytego obszaru wyrusz w prawo. Pomagaj sobie tu w razie potrzeby wślizgami łączonymi ze skokami i po wylądowaniu na większej półce pozbądź się szybko kretów. Jeden z kolejnych skoków pozwoli ci dotrzeć do pokazanej na obrazku 2 półki z fioletowym klejnotem (Purple Gem).

Możesz teraz zachować się na dwa sposoby, a mianowicie zginąć/powrócić do miejsca startu lub kontynuować eksplorację sekretnej lokacji. Wybierając ten ostatni wariant nic nie zyskasz, gdyż w lokacji tej nie ma żadnych skrzyń ani innych wartościowych obiektów. Jeśli mimo wszystko chcesz zbadać to miejsce to uważaj na myśliwych i na wystrzeliwane przez nich wolno przelatujące pociski. Dodatkowo musisz unikać pancerników (możesz na nie wskakiwać), żółwi oraz zielonych skrzyń z nitrogliceryną (tym razem prawdziwych), pod którymi trzeba niekiedy wykonywać wślizgi.

Po powrocie do głównej ścieżki kontynuuj podróż, w trakcie której będziesz musiał radzić sobie z kolejnymi totemami, rojami pszczół oraz plującymi roślinami - Bee-Having | Alpine Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Po powrocie do głównej ścieżki kontynuuj podróż, w trakcie której będziesz musiał radzić sobie z kolejnymi totemami, rojami pszczół oraz plującymi roślinami. Po drodze pojawi się okazja do przebiegnięcia po zielonych platformach i zdecydowanie skorzystaj z niej, bo pozwoli ci to oddalić się od jednego z rojów. Po zakończonym przyśpieszonym biegu wykonaj jednak idealny wślizg pod bramką połączony ze skokiem.

Kolejny przystanek na drodze to pokazana na obrazku płyta z pytajnikiem, która sąsiaduje z jednym z checkpointów. W bonusowej rundzie do zniszczenia są 34 skrzynie. Omiń początkowe zielone skrzynie i podążaj w prawo niszcząc łatwo dostępne zwykłe skrzynie. Nie przejmuj się napotkanymi pod koniec skrzyniami umieszczonymi na tych zielonych. Nie musisz niszczyć każdej z nich osobna, bo pozbędziesz się ich później gdy "zdalnie" zdetonujesz skrzynki z nitrogliceryną.

Wznów podróż, w trakcie której raz jeszcze pomóż sobie przebiegnięciem po zielonych płytach. W jednym z kolejnych obszarów do zabrania jest dobrze widoczny fioletowy kryształ. Pod sam koniec etapu uderz w skrzynię z wykrzyknikiem, a zdetonujesz brakujące do "zestawu" skrzynie. Możesz już przejść przez portal kończący ten poziom.

Uwaga - Po ukończeniu tego etapu czeka Cię walka z bossem Nitrusem Ginem. Została ona opisana w odrębnym rozdziale poradnika.