Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Podstawowe informacje | Crash Bandicoot - Trofea Poradnik Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Ogólne informacje na temat trofeów gry Crash Bandicoot

Orientacyjny poziom trudności trofeów - 8-9/10 - Crash Bandicoot ma zdecydowanie najtrudniejsze trofea spośród wszystkich gier wchodzących w skład trylogii Crash Bandicoot N. Sane Trilogy. Zdobycie wielu trofeów wiąże się z koniecznością wykazania się ogromną zwinnością i precyzją, albowiem są one przyznawane między innymi za zebranie wszystkich skrzyń w wybranych etapach za jednym podejściem (tj. nie ginąc przy tym). Wymagane jest w rezultacie wielokrotne powtarzanie tych samych poziomów po to żeby zapamiętać ich przebieg i następnie bezbłędnie wykonać wszystkie ruchy pozwalające na ominięcie (licznych) pułapek i przeciwników. Równie (o ile nie bardziej) wymagające są te trofea, które powiązane są z zaliczaniem etapów na czas. W wielu misjach sprostanie nałożonym przez grę limitom czasowym wiąże się z koniecznością żmudnego wypracowania idealnej trasy przemarszu i wykonania jej bez nawet najmniejszych błędów. Jedynym pocieszeniem jest to, że etapy w grze w większości przypadków nie są zbyt długie i nawet najbardziej rozbudowane poziomy można ukończyć w kilka minut (nie licząc czasu potrzebnego na powtarzanie sekcji po ewentualnej śmierci Crasha).

Orientacyjna ilość czasu na ukończenie gry w 100% - Ponad 20 godzin. Ilość czasu potrzebnego do zdobycia platyny jest bardzo trudna do oszacowania, gdyż wszystko zależy od umiejętności gracza. Dodatkowo w przypadku Crash Bandicoota premiowana jest znajomość klasycznej wersji tej gry, na bazie której powstał remake, gdyż w obu edycjach etapy mają taki sam przebieg.

Liczba trofeów - 23 - Do zdobycia jest 8 brązowych trofeów, 7 srebrnych trofeów, 7 złotych trofeów i 1 platynowe trofeum.

Trofea offline - 23 - Wszystkie trofea zdobywa się w trybie dla pojedynczego gracza.

Trofea online - 0 - Crash Bandicoot nie posiada żadnych trybów multiplayer.

Czy poziom trudności wpływa na zdobywanie trofeów? - Crash Bandicoot nie posiada opcji wyboru poziomu trudności. Jedynym ułatwieniem jest to, że po tym jak Crash zginie kilka razy pod rząd gra może w nieznaczny sposób pomóc - przywoła maskę Aku Aku zapewniającą dodatkową ochronę przed wybranymi zagrożeniami oraz utworzy dodatkowy punkt kontrolny.

Opcja powtarzania etapów - Jest - Korzystanie z tej opcji jest wręcz obowiązkowe, gdyż w wielu etapach nie jest możliwe odnalezienie wszystkich skrzyń podczas zaliczania ich po raz pierwszy. Dodatkowo wyścigi z czasem odblokowywane są dopiero po ukończeniu etapów na "standardowych" zasadach.

Minimalna wymagana liczba przejść gry - Jedno + powtarzanie etapów - Każdy zaliczony etap możesz w dowolnym momencie powtórzyć, np. po to żeby dotrzeć do pominiętych skrzyń czy rozegrać wyścig z czasem. Poziomy wybiera się z mapy świata, na której można swobodnie przemieszczać się pomiędzy dostępnymi wyspami.

Plan zdobycia wszystkich trofeów gry Crash Bandicoot

Krok 1 - Ukończenie wszystkich etapów i pokonanie wszystkich bossów

W Crash Bandicoot do zaliczenie jest w sumie 26 etapów (plus dodatkowy poziom Great Hall, który służy jedynie do umieszczania zdobytych klejnotów w odpowiednich slotach). Za ich ukończenie nie otrzymasz żadnych trofeów, ale przejście wszystkich zadań jest wymagane po to żeby odblokować je sobie na potrzeby ich powtarzania.

Pierwsze trofea możesz otrzymać z tytułu staczania walk z bossami. W grze do pokonania jest sześciu unikalnych przeciwników i każda wygrana walka odblokowuje jedno trofeum. Zdobędziesz w ten sposób dwa brązowe, dwa srebrne i dwa złote trofea.

Uwaga - Od samego początku gry staraj się manualnie zapisywać stan gry przed każdym nowo rozpoczętym poziomem. Jeśli w trakcie jego zaliczania stracisz zbyt dużą liczbę żyć to rozważ wyjście z niego i załadowanie ostatniego zapisanego stanu gry. Ma to na celu dążenia do zdobycia w dalszej części gry trofeum On Cloud 99, które otrzymuje się za zgromadzenie w sumie 99 żyć.

Krok 2 - Zdobycie trofeów związanych z różnorakimi drobnymi czynnościami

Niektóre z tych trofeów możesz odblokować nawet się o nie specjalnie nie starając. Mowa tu chociażby o trofeum Spin Doctor otrzymywanym za dwukrotne odrzucenie przeciwnika w stronę innego wroga czy The Box That Broke the Bandicoot's Back otrzymywanym za pominięcie dużej liczby skrzyń podczas zaliczania jakiegoś etapu.

O inne trofea być może będziesz musiał dodatkowo powalczyć, jak na przykład o No Holds Barred przyznawane za pokonanie pięciu dowolnych wrogów grając jako Coco czy Feeeed Meeeee! oraz I See London, I See France otrzymywanych za doprowadzenie do śmierci Crasha w ściśle określonych okolicznościach.

Krok 3 - Odblokowanie wszystkich 26 klejnotów

Prawdziwe kłopoty rozpoczynają się w tym miejscu. Z klejnotami (Gems) powiązane są dwa trofea - More Gems Are Better Than None oraz The Ultimate Gem Path. Musisz rozpocząć od pozyskania sześciu kolorowych klejnotów (zaliczenie wybranych etapów bez porażki i niszcząc wszystkie skrzynie), gdyż wejście w ich posiadanie odblokowuje alternatywne ścieżki w niektórych poziomach. Dopiero gdy będziesz nimi dysponował możesz zająć się zdobyciem 20 "czystych" klejnotów otrzymywanych za niszczenie wszystkich skrzyń w pozostałych etapach.

Krok 4 - Uzbieranie 26 złotych reliktów

Z reliktami powiązane są trzy kolejne trofea - Catch Me If You Can!, Could Go... All... The... Way! oraz Practice Makes Perfect!. Ogromnym utrudnieniem jest to, że dwa z nich wymuszają zdobywanie złotych reliktów, czyli uzyskiwanie ponadprzeciętnie dobrych wyników podczas ścigania się z czasem w poszczególnych etapach. To bardzo duże wyzwanie, które wymusza doskonałe zapoznanie się z etapami i trasą biegu oraz przede wszystkim wykonywanie wszystkich akcji bez popełniania jakichkolwiek błędów i nie zatrzymując się nigdzie na dłużej żeby nie zmarnować cennych sekund. Trofea te najlepiej jest w rezultacie zostawić sobie na koniec, bo to one niemal na pewno zajmą ci najwięcej czasu.