Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Dr. Nitrus Gin | Crash Bandicoot 3 | Walki z bossami Poradnik Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Dr. Nitrus Gin powraca w Crash Bandicoot 3! Na tej stronie dowiesz się, jak go pokonać.

Poniżej znajdują się informacje na temat pojedynku z bossem Nitrusem Ginem w grze Crash Bandicoot 3: Warped wchodzącej w skład kolekcji Crash Bandicoot N. Sane Trilogy. To czwarty boss gry i podobnie jak w przypadku konfrontacji z nim z drugiej części serii musisz przyczynić się do zniszczenia wykorzystywanego przez doktora mecha.

Podstawowe informacje na temat walki z bossem

  • To najdłuższy pojedynek sposród tych, które do tej pory były do rozegrania i warto jest o tym pamiętać, bo pasek energii z lewego dolnego rogu ekranu musi ci wystarczyć na całą bitwę (nie regeneruje się on w momencie awansowania do drugiej głównej części pojedynku). W obu częściach pojedynku komponenty zamontowane na mechu możesz niszczyć w dowolnej kolejności, przy czym szybsze pozbycie się części z nich może zmniejszyć szansę na niespodziewaną śmierć (szczegóły w opisie walki).
  • Za pokonanie doktora Nitrusa Gina otrzymuje się srebrne trofeum "Mech Wrecked, Again!".

Uwaga - Podobnie jak we wcześniejszym etapie lotniczym rozważ odwrócenie sterowania w pionie, które może ci pomóc w kontrolowaniu statku powietrznego Coco.

Pierwsza faza pojedynku

W celu zaliczenia pierwszej z dwóch części pojedynku z doktorem Nitrusem Ginem musisz zniszczyć pięć różnych komponentów zamontowanych na jego mechu - Dr. Nitrus Gin | Crash Bandicoot 3 | Walki z bossami - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

W celu zaliczenia pierwszej z dwóch części pojedynku z doktorem Nitrusem Ginem musisz zniszczyć pięć różnych komponentów zamontowanych na jego mechu. Pierwsze trzy z nich prezentuje powyższy obrazek i są to dwie wyrzutnie oraz centralny otwór. Miejsca te rozpoznasz po żółtym kolorze, przy czym niektóre elementy uzbrojenia bossa będą na przemian otwierały się i zamykały, tak więc nie możesz ich bez przerwy atakować.

Wspomniane wyrzutnie rakiet będą oczywiście regularnie wystrzeliwały pociski w stronę Coco. Nie musisz ich od razu zestrzeliwać, bo zaliczą one dość długi lot zanim staną się bezpośrednim zagrożeniem.

Dwa pozostałe komponenty zamontowane na mechu Nitrusa to boczne działka laserowe - Dr. Nitrus Gin | Crash Bandicoot 3 | Walki z bossami - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Dwa pozostałe komponenty zamontowane na mechu Nitrusa to boczne działka laserowe. Są one rzadziej uaktywniane przez bossa, ale stanowią większe zagrożenie od rakiet. Musisz przelatywać pod lub nad obszarami ostrzeliwanymi przez lasery (boss będzie przemieszczał się od lewej do prawej krawędzi ekranu lub na odwrót). Dodatkowo po uniknięciu ostrzału staraj się jak najszybciej przystępować do ich osłabiania żeby je uszkodzić zanim ponownie staną się nieaktywne.

Pozbawiaj mecha Nitrusa kolejnych elementów uzbrojenia do momentu aż straci pięć punktów energii. Wyświetli się wtedy cut-scenka i awansujesz do drugiej fazy walki.

Druga faza pojedynku

W drugiej fazie pojedynku wymagane jest pozbawienie mecha Nitrusa aż siedmiu punktów energii i każdy punkt odpowiada jednemu komponentowi - Dr. Nitrus Gin | Crash Bandicoot 3 | Walki z bossami - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

W drugiej fazie pojedynku wymagane jest pozbawienie mecha Nitrusa aż siedmiu punktów energii i każdy punkt odpowiada jednemu komponentowi. W tym przypadku w pierwszej kolejności skup się na trzech elementach zaznaczonych na powyższym obrazku. Są to dolny odsłonięty fragment pancerza oraz dwa boczne działka, które wystrzeliwują duże kule plazmy (przemieszczaj się na boki żeby uniknąć trafienia). Komponenty te nie są zbyt wytrzymałe i możesz je dość szybko zneutralizować.

Dopiero po tym jak pozbawisz bossa wspomnianych wyżej trzech komponentów zainteresuj się czterema górnymi wyrzutniami rakiet (same rakiety już wcześniej oczywiście należało przy okazji niszczyć) - Dr. Nitrus Gin | Crash Bandicoot 3 | Walki z bossami - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Dopiero po tym jak pozbawisz bossa wspomnianych wyżej trzech komponentów zainteresuj się czterema górnymi wyrzutniami rakiet (same rakiety już wcześniej oczywiście należało przy okazji niszczyć). Możesz pozbywać się ich w dowolnej kolejności i nie stanowią one już dużego zagrożenia. Zniszczenie mecha po raz drugi pozwoli ci zaliczyć cały pojedynek.

Uwaga - Po wygranej walce automatycznie zdobędziesz nową umiejętność Fruit Bazooka. Jest to wyrzutnia strzelająca owocami (L2 służy do celowania, a Kółko do oddawania strzałów), której w kolejnych misjach możesz używać do ostrzeliwania bardziej oddalonych przeciwników oraz przedmiotów nadających się do zniszczenia.