Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Snow Go | Jungle Warp Room | Opis przyjścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy Poradnik Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Sekrety:

  1. Czysty klejnot (Clear Gem) - Zniszcz wszystkie 74 skrzynie.
  2. Czerwony klejnot (Blue Gem) - Skorzystaj z sekretnego przejścia w etapie Air Crash (to jeden z etapów pomieszczenia Ice Warp Room).
  3. 1 bonusowa runda.

Uwaga - Czerwonego klejnotu nie możesz pozyskać podczas zaliczania tego etapu po raz pierwszy. Musisz zaczekać aż awansujesz do etapu Air Crash wchodzącego w skład drugiej sali z portalami (Ice Warp Room). W etapie Air Crash natrafia się na tajemne przejście, które pozwoli ci powrócić do misji Snow Go. Więcej informacji znajdziesz na dole strony oraz w opisie przejścia poziomu Air Crash.

Opis:

Etap ten jest już wyraźnie trudniejszy od poprzedniego i składa się na to kilka czynników. Najpoważniejszym z nich jest występowanie obszarów skutych lodem, po których sterowana postać musi się ślizgać. Omijanie pułapek w takich warunkach może ci początkowo przychodzić z trudem. Oprócz tego zaczniesz wpadać na pułapki mogące zmiażdżyć Crasha jeśli nie będziesz wystarczająco ostrożny.

Po rozpoczęciu etapu naskocz na skrzynkę z TNT, zniszcz zwykłą i ZIGNORUJ zieloną skrzynię z nitrogliceryną (zaznaczono ją na powyższym obrazku) - Snow Go | Jungle Warp Room | Opis przyjścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Po rozpoczęciu etapu naskocz na skrzynkę z TNT, zniszcz zwykłą i ZIGNORUJ zieloną skrzynię z nitrogliceryną (zaznaczono ją na powyższym obrazku). Tego typu skrzyń nie możesz osobiście niszczyć, gdyż dotknięcie ich z dowolnej strony od razu doprowadza do ich eksplozji. Do pozbywania się ich wykorzystuje się odnajdywane w innych częściach planszy detonatory.

Za niedługo wpadniesz na pierwsze pingwiny i musisz unikać ich gdy szybko obracają się, bo są wtedy niezniszczalne. Po tym jak dany pingwin zakończy taki atak możesz go wyeliminować, choć równie łatwe jest ich całkowite omijanie.

W kolejnym obszarze po raz pierwszy natrafisz na lodowisko. Poświęć trochę czasu żeby poćwiczyć poruszanie się po lodzie. W szczególności warto wiedzieć o tym, że w zmianie kierunku czy nagłym przyśpieszeniu może ci pomóc opcja wślizgu aktywowana wciśnięciem Kółka (zakładając, że Crash nie stoi w miejscu). Poniszcz wszystkie skrzynie z tego obszaru i wskocz też na skrzynkę TNT żeby rozpoczęło się odliczanie.

Na wąskiej ścieżce po raz pierwszy spotkasz foki - Snow Go | Jungle Warp Room | Opis przyjścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Na wąskiej ścieżce po raz pierwszy spotkasz foki. Nie stanowią one dużego zagrożenia i można z łatwością je eliminować atakami Spin. Bardziej uważaj na foki zjeżdżające z pobliskiej górki, bo łatwo można tu się zagapić i doprowadzić do niechcianego zderzenia. Nie próbuj czekać aż wszystkie foki zjadą z góry, bo będą się one nieustannie pojawiały dopóki nie wyruszysz dalej.

Zbliż się do nowego lodowiska i ostrożnie przejedź po lodzie na ukos w celu uniknięcia nowych zielonych skrzyń z nitrogliceryną. Wskocz następnie na platformę, która zawiezie Cię do punktu kontrolnego.

Musisz tu zacząć przemieszczać się w prawo. Zachowaj czujność w miejscu zaznaczonym na powyższym obrazku, gdyż niedługo po dotknięciu dolnych płyt z sufitu wysuną się kamienne bloki, które podejmą próbę zmiażdżenia Crasha. Rozwiązaniem problemu z tą pułapką jest przebiegnięcie w prawo bez zatrzymywania się.

Kontynuuj podróż w prawo i oprócz nowej pułapki identycznej do tej opisanej powyżej uważaj też na te, które będą aktywowały się od samego początku w regularnych odstępach czasu - Snow Go | Jungle Warp Room | Opis przyjścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Kontynuuj podróż w prawo i oprócz nowej pułapki identycznej do tej opisanej powyżej uważaj też na te, które będą aktywowały się od samego początku w regularnych odstępach czasu. Po ich ominięciu koniecznie przeskocz nad zieloną skrzynią z nitrogliceryną. Na prawo od niej jest zaznaczona na powyższym obrazku dziura. Wskocz do niej żeby przystąpić do bonusowej rundy.

W sekretnej lokacji do zniszczenia jest 10 skrzyń. Przejedź po lodzie pozbywając się dwóch początkowych skrzyń i kawałek dalej zacznij wskakiwać na kolejne, coraz wyżej położone skrzynie (alternatywnie możesz też przykucnąć i wcisnąć przycisk skoku, dzięki czemu Crash wystrzelony zostanie w powietrze znacznie wyżej). Końcówka bonusowej rundy jest już prosta i musisz uważać tylko na jedną półkę ze śliskim podłożem.

Po powrocie na główną ścieżkę uderz w metalową skrzynię z wykrzyknikiem i poniszcz nowe zwykłe, które się pojawiły. Dotrzyj do nowej dziury i również do niej wskocz. Zostaniesz przeniesiony do kolejnej części etapu gdzie znajdziesz punkt kontrolny. Korzystając z okazji wykonaj tu kilka kroków w stronę dolnej części ekranu. Uderz w nową skrzynię z wykrzyknikiem, a doprowadzisz do detonacji wszystkich ominiętych do tej pory skrzyń z nitrogliceryną.

Ostrożnie przejedź po lodzie i wykonaj skok po zbliżeniu się do przepaści - Snow Go | Jungle Warp Room | Opis przyjścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Ostrożnie przejedź po lodzie i wykonaj skok po zbliżeniu się do przepaści. W okolicy znajdują się wieża ze skrzynek nadających się (w większości) do zniszczenia oraz zarezerwowany dla tego etapu fioletowy kryształ.

Kontynuuj podróż aż dotrzesz do pokazanej na obrazku drugiej metalowej skrzynki ze strzałką zwróconą ku górze. Najpierw rozbij skrzynię z jabłkami, a następnie zacznij się odbijać, dzięki czemu poszybujesz do nowej, wysoko zawieszonej skrzyni z wykrzyknikiem. Możesz się już kawałek wrócić i zniszczyć mijane wcześniej skrzynie (poprzednio wyglądały one jedynie jak puste szkielety).

Pozostało ci już tylko dokończyć podróż do portalu kończącego etap. Po drodze uważaj na nowe foki zjeżdżające po zboczu góry, aczkolwiek unikane ich jest bardzo proste. Poniszcz ostatnie skrzynie i opuść tę lokację.

Zdobycie czerwonego klejnotu:

1 - Snow Go | Jungle Warp Room | Opis przyjścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
Tak jak zostało to już wcześniej powiedziane czerwonego klejnotu (Red Gem) nie możesz pozyskać podczas zaliczania etapu Snow Go po raz pierwszy - Snow Go | Jungle Warp Room | Opis przyjścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Tak jak zostało to już wcześniej powiedziane czerwonego klejnotu (Red Gem) nie możesz pozyskać podczas zaliczania etapu Snow Go po raz pierwszy. Zamiast tego musisz awansować do drugiego pomieszczenia z portalami (Ice Warp Room) i rozpocząć tam misję Air Crash. W trakcie zaliczania poziomu Air Crash musisz dotrzeć do platformy pokazanej na obrazku 1. NIE WSKAKUJ na deskę surfingową, tylko zacznij przeskakiwać Crashem na skrzynie pływające na wodzie. Muszą to być dalekie i perfekcyjnie wykonane skoki. Po dotarciu na platformę podskocz na niej żeby przenieść się do ukrytego pomieszczenia z portalami w piwnicy. Znajdziesz tu portal z obrazka 2, który przeniesie Crasha do niedostępnej wcześniej części etapu Snow Go.

Licz się z tym, że nowo odblokowana część poziomu Snow Go będzie ZNACZNIE trudniejsza do zaliczenia od standardowo dostępnych obszarów w tej misji - Snow Go | Jungle Warp Room | Opis przyjścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Licz się z tym, że nowo odblokowana część poziomu Snow Go będzie ZNACZNIE trudniejsza do zaliczenia od standardowo dostępnych obszarów w tej misji. Zacznij ślizgać się w prawo i nie zatrzymując się odpalaj w odpowiednich momentach atak Spin żeby pozbywać się kolejnych potworów. Nie zwolnij też za bardzo w miejscu, w którym należy przeskoczyć nad małą przepaścią.

Kontynuuj podróżowanie w prawo i zachowaj większe środki ostrożności przy jednej ze skrzynek z nitrogliceryną, gdyż posłanie w jej stronę pingwina może ją przedwcześnie zdetonować. Dotrzyj do pokazanej na obrazku metalowej skrzyni z wykrzyknikiem i uderz w nią żeby odblokowane zostały mijane wcześniej inne skrzynie (wcześniej przypominały puste szkielety). Powróć tam i zbadaj nowo udostępnione obszary, a odnajdziesz m.in. kilka dodatkowych żyć.

Powróć do metalowej skrzyni, na której wcześniej znajdował się wykrzyknik - Snow Go | Jungle Warp Room | Opis przyjścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Powróć do metalowej skrzyni, na której wcześniej znajdował się wykrzyknik. Wskocz na nią, przykucnij i wciśnij przycisk skoku. Pozwoli to Crashowi wyżej się odbić i doskoczyć do zawieszonej nad jego głową nowej metalowej skrzyni. Przeskakuj tu na kolejne skrzynie i po drodze zadbaj o zebranie nowych ekstra żyć, które łapie się po odbiciu od skrzyń ze strzałkami.

W kolejnych częściach etapu czekają na Ciebie liczne pułapki mogące zmiażdżyć Crasha i pierwszą tego typu pułapkę pokazuje dołączony obrazek. Najlepiej jest w tym miejscu wykonać wślizg, dzięki czemu unikniesz pułapki i przy okazji pozbędziesz się pingwina.

W następnym obszarze znajduje się sporo skrzynek z nitrogliceryną. Przemieszczaj się po lodzie w prawo i wykonuj po drodze pojedyncze skoki żeby omijać zielone skrzynki ustawione na ziemi. Przypilnuj się z kolejnymi skokami, bo muszą one być perfekcyjne jeśli nie chcesz spaść w przepaść. Ponownie skorzystać z opcji wślizgu po dotarciu do nowej pułapki i zgromadzonych wokół niej aż czterech pingwinów.

W dalszej części podróży do wyeliminowania pozostanie ci już tylko kilka pingwinów i nie powinno to być zbyt trudne - Snow Go | Jungle Warp Room | Opis przyjścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

W dalszej części podróży do wyeliminowania pozostanie ci już tylko kilka pingwinów i nie powinno to być zbyt trudne. Po dotarciu do końcowej części ścieżki wskocz do małej dziury, a sterowana postać złapie w locie czerwony klejnot (powyższy obrazek).

Znajdziesz się w części etapu Snow Go, którą wcześniej już odwiedzałeś. Warto tu się wrócić kawałek w lewo żeby odblokować punkt kontrolny. Skieruj się następnie w prawo i powtórz całą końcową część poziomu Snow Go. Czerwony klejnot zostanie na stałe dodany do "kolekcji" po tym jak powrócisz do pomieszczenia z portalami.