Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sphynxinator | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy Poradnik Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Sphynxinator

Sekrety:

  • Czysty klejnot #1 (Clear Gem) - Zniszcz wszystkich 105 skrzyń.
  • Czysty klejnot #2 (Clear Gem) - Jest on na końcu ścieżki odblokowywanej dzięki użyciu niebieskiego klejnotu.
  • 1 sekretny obszar (wymagane posiadanie niebieskiego klejnotu).
  • 1 bonusowa runda.

Uwaga - Zanim przystąpisz do tego poziomu rozważ rozegranie etapu Tomb Wader (on również wchodzi w skład lokacji z portalami utrzymanej w egipskich klimatach). Pozwoli ci to zdobyć niebieski klejnot potrzebny do zdobycia czystych klejnotów.

Opis:

To etap rozgrywany w grobowcu i skrywa on całkiem sporo nowych nieprzyjemnych niespodzianek, które mogą doprowadzić do przedwczesnej śmierci Crasha. Problematyczne jest również pozyskanie wszystkich skrzyń i czystych klejnotów, bo musisz wtedy odwiedzić wyraźnie trudniejsze obszary gdzie jeszcze łatwiej jest zginąć.

Po rozpoczęciu etapu pobiegnij najpierw w dół ekranu i zniszcz cztery skrzynie, wśród których będzie znajdowała się jedna z dodatkowym życiem - Sphynxinator | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Po rozpoczęciu etapu pobiegnij najpierw w dół ekranu i zniszcz cztery skrzynie, wśród których będzie znajdowała się jedna z dodatkowym życiem. Dopiero teraz dotrzyj do rozwidlenia. Lewa ścieżka jest trudniejsza, ale musisz ją zbadać jeśli chcesz zniszczyć wszystkie skrzynie. Wybór prawej ścieżki jest wskazany jeśli zależy ci na jak najszybszym dotarciu do końca etapu. Obie ścieżki w dalszej części etapu zbiegają się. Łatwiej będzie ci dotrzeć do wszystkich skrzyń jeśli najpierw zbadasz lewą ścieżką i później wrócisz się prawą żeby poniszczyć pominięte obiekty.

Lewa ścieżka wymusza dotarcie na przeciwległy koniec dużej przepaści i po raz pierwszy musisz tu skorzystać z umiejętności Death Tornado Spin odblokowanej dzięki pokonaniu ostatniego bossa. Wykonaj podwójny skok w stronę przepaści i będąc w najwyższym punkcie w trakcie lotu zacznij szybko i nieprzerwanie wciskać Kwadrat. Crash przybierze postać tornada i będzie powoli obniżał lot (powyższy obrazek). Wykorzystaj tę umiejętność żeby poszybować w stronę odległej półki. Zdołasz na niej bezpiecznie wylądować tylko jeśli w idealnym momencie aktywowałeś tornado, tak więc nie przejmuj się jeśli pierwsze próby zakończą się niepowodzeniem.

W kolejnym korytarzu uważaj na oświetlone punkty na ziemi, które aktywują pułapki, oraz na zielone skrzynie z nitrogliceryną - Sphynxinator | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

W kolejnym korytarzu uważaj na oświetlone punkty na ziemi, które aktywują pułapki, oraz na zielone skrzynie z nitrogliceryną. Omiń skaczący sarkofag (lub zniszcz go i następnie pozbądź się skrywającej się w nim mumii) i ostrożnie dotrzyj do grupy dzbanów, w których kryje się małpka. Uniknij trafienia rzuconym przez nią obiektem i poniszcz wszystkie dzbany żeby zneutralizować to zagrożenie.

Przejedź po śliskiej podłodze i dotrzyj do płyty naciskowej. Tuż po naciśnięciu jej zacznij skakać po płytach ze skarabeuszami, które będą szybko odpadały. Docelowo dotrzesz w pokazane na obrazku miejsce. Odnajdziesz tu checkpoint, aż cztery dodatkowe życia i ruchomą platformę. Przetransportuje ona Crasha w prawo.

Przejażdżka zakończy się na półce z kolcami - Sphynxinator | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Przejażdżka zakończy się na półce z kolcami. Możesz przejść na nią w momencie gdy kolce są maksymalnie wysunięte, ale musisz uważać na sytuacje, w których będą one początkowo wysuwały się z ziemi. Musisz teraz zbadać pominięte prawe rozwidlenie, tak więc przeskocz na pokazaną na powyższym obrazku dolną ruchomą platformę. Przemieszczaj się w dół ekranu, uważając po drodze na zamykające się kamienne bloki, na przeciwnika z miotaczem ognia i na nowy skaczący sarkofag. Niszcz oczywiście wszystkie napotykane zwykłe skrzynie (uwaga - jedna z nich to skrzynia z TNT).

Po zniszczeniu wszystkich skrzyń z prawej ścieżki raz jeszcze powróć do platformy z kolcami gdzie obie ścieżki zbiegają się. Tym razem przeskocz na prawą platformę, która pozwoli ci kontynuować eksplorację dalszych obszarów grobowca.

Omiń po drodze nowy sarkofag z mumią i podążaj dalej liniową ścieżką - Sphynxinator | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Omiń po drodze nowy sarkofag z mumią i podążaj dalej liniową ścieżką. Na górze schodów jest pułapka z zamykającymi się kamiennymi blokami i nie daj się jej zmiażdżyć. Większe kłopoty czekają Cię w kolejnym korytarzu (powyższy obrazek), bo są tam oświetlone miejsca i skrzynie z nitrogliceryną. Możesz tu ponownie pomóc sobie podwójnym skokiem i uaktywnieniem tornada, dzięki czemu przelecisz nad przeszkodami. Alternatywnie wykonaj wślizg połączony z podwójnym skokiem, ale musisz się wtedy pośpieszyć żeby nie zostać dosięgniętym przez zatrute pociski.

Kolejna sekcja zawiera śliską podłogę z dwoma zielonymi skrzyniami. Omiń je i dodatkowo przeskakuj nad przemieszczającymi się kamiennymi blokami (uwaga - pierwszy kamienny blok zdetonuje po drodze obie zielone skrzynie i nie możesz wtedy stać blisko nich).

Zaatakuj przeciwnika operującego dźwignią i wyrusz dalej. Ponownie uważaj na zamykające się kamienne bloki na górze schodów. W okolicy do odnalezienia jest też wiele nowych skrzyń. Uważaj na skrzynie z TNT i postaraj się zniszczyć co najmniej jedną skrzynię z ekstra życiem.

Docelowo dotrzesz do miejsca z powyższego obrazka - Sphynxinator | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Docelowo dotrzesz do miejsca z powyższego obrazka. Jeśli posiadasz niebieski klejnot z etapu Tomb Wader (zdobywa się go za zaliczenie ścieżki śmierci) to możesz ustawić się na niebieskiej platformie, która przeniesie Crasha do sekretnej lokacji. W tym sekretnym etapie przez praktycznie cały czas musisz przemieszczać się po śliskich powierzchniach, tak więc trzeba się bardzo pilnować.

Po drodze musisz uważać na oświetlone punkty powiązane z wystrzeliwanymi ze ścian pułapkami, na dzbany z ukrywającymi się w nich małpkami oraz na zamykające się duże kamienne bloki. Tylko w tym ostatnim przypadku staraj się zwalniać i zatrzymywać tuż przy blokach. Na sam koniec przeprawy przez sekretny obszar bądź ponadto gotowy do pozbycia się kobry, która pilnuje czystego klejnotu. Po zdobyciu tego sekretu mógłbyś przejść portal i przedwcześnie zakończyć etap, ale lepiej jest popełnić samobójstwo i powrócić dzięki temu do głównej części misji. Nie utracisz czystego klejnotu, a będziesz od razu mógł kontynuować poszukiwania kolejnych skrzyń do zniszczenia.

Zajmij się badaniem korytarzy zlokalizowanych za platformą przenoszącą do opisanej wyżej sekretnej lokacji - Sphynxinator | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Zajmij się badaniem korytarzy zlokalizowanych za platformą przenoszącą do opisanej wyżej sekretnej lokacji. Uważaj w tej części grobowca na kolce oraz na nowy skaczący sarkofag z mumią. W jednym z kolejnych korytarzy musisz też ponownie radzić sobie z jednoczesnym unikaniem zielonych skrzynek oraz przemieszczaących się po śliskim podłożu kamiennych bloków.

Dotrzyj do skrzynki z maską Aku Aku (powyższy obrazek) i wskocz na pierwszą okrągłą platformę. Nie musisz w żaden dodatkowy sposób reagować, bo platforma ta od razu automatycznie rozpocznie podróż. Po drodze bądź gotowy do przeskoczenia na drugą taką samą okrągłą półkę. W końcowej części podróży wykonaj skok na ukos w lewo lub w prawo w celu uniknięcia przeciwnika z miotaczem ognia.

1 - Sphynxinator | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
W jednym z kolejnych obszarów są pokazane na obrazku 1 fioletowy kryształ oraz płyta z pytajnikiem podróżująca do miejsca rozegrania bonusowej rundy - Sphynxinator | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

W jednym z kolejnych obszarów są pokazane na obrazku 1 fioletowy kryształ oraz płyta z pytajnikiem podróżująca do miejsca rozegrania bonusowej rundy. W bonusowym etapie początkowo naskakuj na kolejne skrzynie z TNT, ale nie zapomnij też doskoczyć do pojedynczej wysoko zawieszonej skrzyni. W jednym z kolejnych obszarów możesz wstrzymać się chwilowo z rozpoczęciem odliczania żeby mieć czas dotrzeć do zaznaczonego na obrazku 2 dodatkowego życia albo zignorować tę okazję i od razu wyruszyć dalej w prawo. Ostatnie 4 skrzynie są trochę bardziej kłopotliwe. Niszcz po kolei te umieszczone na skrzyni TNT aż ostatnia z nich na nią spadnie i rozpocznie się odliczanie.

Po powrocie z bonusowej rundy omiń mumię z sarkofagu lub ją wyeliminuj i zbliż się do małej przepaści. Ze skokiem zaczekaj aż rozsuną się kamienne bloki. Uważaj na nową małpkę chowającą się w dzbanach i równie ostrożnie zacznij oczyszczać dużą wieżę ze skrzyń. Kilka z nich to skrzynie TNT i dotknij dowolnej z nich żeby rozpoczęło się odliczanie.

Dotrzyj do jeszcze jednego korytarza ze ślizgającymi się kamiennymi blokami. Omiń je i poniszcz też kolejne dzbanki, w których skrywają się małpy. Na sam koniec ustaw się na płycie naciskowej i po minięciu kamiennych bloków uderz w skrzynię z wykrzyknikiem. Możesz już wskoczyć do portalu i zakończyć etap.