Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ruination | Alpine Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy Poradnik Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Sekrety:

  • Czysty klejnot #1 (Clear Gem) - Zniszcz wszystkie 84 skrzynie.
  • Czysty klejnot #2 (Clear Gem) - Znajduje się on w sekretnej lokacji odblokowanej po użyciu zielonego klejnotu
  • 1 sekretna lokacja (wymagany zielony klejnot).
  • 1 bonusowa runda.

Opis:

To jeden z etapów rozgrywających się w ruinach i oznacza to, że ponownie będziesz musiał dbać o to żeby każdy skok cechował się maksymalną precyzją. Poziom ten zawiera wiele trudniejszych sekcji, które w poprzednich wizytach w ruinach były "zarezerwowane" dla sekretnych obszarów. Mowa tu między innymi o spotkaniach z gorylami czy o konieczności przeskakiwania na mocno przechylające się niewielkie półki.

Z wykonaniem pierwszej serii skoków odczekaj aż znikną płomienie - Ruination | Alpine Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Z wykonaniem pierwszej serii skoków odczekaj aż znikną płomienie. Nie niszcz też zbyt "agresywnie" pierwszej napotkanej grupy skrzynek, bo za zwykłymi skrzyniami ukryta jest skrzynia z nitrogliceryną i można ją przez przypadek zdetonować.

Wyrusz dalej i wyląduj na białej myszce. Możesz od niej od razu się odbić lub zatrzymać się w tym miejscu i na spokojnie zniszczyć nową skrzynię oraz przygotować się do kolejnych skoków. Na jednej z kolejnych małych półek przebywają mysz oraz jaszczurka. Ustaw się obok myszy i wykonaj wślizg celem pozbycia się jej, dzięki czemu jaszczurka nie zdoła Cię dotknąć i zabić.

Wykonuj kolejne skoki uważając po drodze na płomienie. Po dotarciu do checkpointu skręć w prawo. Nie śpiesz się z doskoczeniem na prawą półkę, bo podróżuje po niej kolejna jaszczurka (w razie potrzeby pozbądź sie jej sprawnie wykonanym wślizgiem). Jeszcze większe kłopoty czekają Cię po prawej stronie - są tam grupy skrzyń TNT, pomiędzy którymi skacze małpka (powyższy obrazek). Postaraj się wyeliminować małpkę naskakując na nią i oddalić się szybko od skrzyń jeśli przez przypadek doprowadziłeś do rozpoczęcia odliczania do ich wybuchu.

Na kolejnej małej półce do ominięcia są dwie skrzynie z nitrogliceryną i nie możesz się tu zatrzymać, bo kamienne bloki pomiędzy nimi mogą odpaść - Ruination | Alpine Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Na kolejnej małej półce do ominięcia są dwie skrzynie z nitrogliceryną i nie możesz się tu zatrzymać, bo kamienne bloki pomiędzy nimi mogą odpaść. Po drodze odbij się od skrzynki ze strzałką, dzięki czemu pozyskasz maskę Aku Aku. Kawałek dalej dotrzesz do skrzyni z wykrzyknikiem (powyższy obrazek). Uderzenie w nią doprowadzi do pojawienia się grupy zielonych skrzyń. Możesz zacząć nad nimi ostrożnie przeskakiwać lub postarać się jak najszybciej oddalić od tego miejsca zanim zdążą sie pojawić.

Wyrusz dalej i uważaj na kolejną napotkaną małpkę. Najlepiej jest pozbyć się jej bez zatrzymywania się, gdyż niektóre z kamiennych bloków będą szybko spadały w przepaść.

1 - Ruination | Alpine Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
Zatrzymaj się w miejscu z obrazka 1 - Ruination | Alpine Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Zatrzymaj się w miejscu z obrazka 1. Jeśli w etapie The Eel Deal z sali Ice Warp Room zdobyłeś zielony kryształ to możesz ustawić się tu na platformie i przenieść się do sekretnego obszaru. Zacznij tu skakać w prawo i spodziewaj się tego, że goryl będzie rzucał w Ciebie nowymi balami. Zatrzymuj się na kolejnych stabilnych skalnych półkach i niszcz bale atakami Spin. Na koniec pozbądź się oczywiście samego goryla (obrazek 2).

Kolejna pułapka do ominięcia w tej sekretnej lokacji to dwie głowy, z których wydobywają się płomienie. Rozpocznij bieg gdy tylko będzie to bezpieczne i nie zatrzymuj się żeby zdążyć z oddaleniem się z zagrożonego obszaru. Wkrótce dla odmiany będziesz musiał przemieszczał się w górę ekranu. Ponownie licz się z koniecznością odbijania bal. Po rozprawieniu się z drugim gorylem zacznij przeskakiwać na ruchome platformy. Każdy skok wykonaj tu w momencie gdy platforma maksymalnie zbliży się do kolejnej.

Wyrusz w lewo i wykonuj po drodze kolejne perfekcyjne skoki. Po dotarciu w bezpieczne miejsce raz jeszcze rozpocznij podróż w stronę górnej części ekranu i odbijaj rzucane przez goryla bale drewna. Na sam koniec przebiegnij po długim moście i doskocz do czystego klejnotu. Uwaga - Po zdobyciu klejnotu warto popełnić samobójstwo, bo w przeciwnym razie zajdziesz za daleko w ruinach i możesz pominąć część skrzyń (klejnotu nie utracisz w momencie śmierci).

2 - Ruination | Alpine Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
Po powrocie na główną ścieżkę w ruinach odblokuj checkpoint i zaczekaj na dobry moment na przeskoczenie na sąsiednią półkę, bo są tam dwie głowy, z których wypluwane są płomienie - Ruination | Alpine Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Po powrocie na główną ścieżkę w ruinach odblokuj checkpoint i zaczekaj na dobry moment na przeskoczenie na sąsiednią półkę, bo są tam dwie głowy, z których wypluwane są płomienie. Dotrzyj do podróżujących platform i przeskakuj na kolejne żeby awansować dalej. Docelowo dotrzesz do pokazanej na obrazku 1 płyty z pytajnikiem i może Cię ona przenieść do bonusowej rundy.

W bonusowej rundzie trzeba zniszczyć aż 49 skrzyń i ona sama jest dosyć trudna. Zacznij od wdrapania się na skrzynie zlokalizowane w pobliżu miejsca startu. Używaj tu ataków całym ciałem (Kółko wciskane w locie) żeby je miażdżyć. Uderz teraz w skrzynię z wykrzyknikiem i udaj się w prawo. Po drodze musisz niszczyć kolejne brązowe skrzynie. Przypilnuj się w szczególności w miejscach podobnych do tego z obrazka 2. W każdym z nich wskocz na skrzynię TNT i następnie wykonaj daleki skok z przykucnięcia żeby wylądować na szczycie wieży. Możesz pozostać aż do eksplozji i dopiero po niej pozbyć się skrzyń miażdżąc je całym ciałem.

To nie wszystko, bo w następnej kolejności musisz skakać po skrzyniach zawieszonych nad przepaścią. Rozróżniaj tu standardowe skrzynie oraz te z jabłkami, które sa niszczone po 5 uderzeniach. Pokonanie tej sekcji pozwoli ci dotrzeć do wyjścia z bonusowego etapu.

Po powrocie z bonusowej rundy wstrzymaj się z kolejnymi skokami aż przebywająca w pobliżu nowa małpka zacznie się oddalać - Ruination | Alpine Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Po powrocie z bonusowej rundy wstrzymaj się z kolejnymi skokami aż przebywająca w pobliżu nowa małpka zacznie się oddalać. Wyrusz za nią i ustaw się z boku na jednej z małych półek. Zaczekaj w tym miejscu na małpę i pozbądź się jej atakiem Spin. Pozostań na dłużej w tym miejscu i ze wznowieniem podróży zaczekaj aż w oddali zaczną gasnąć płomienie. Szybko skieruj się wtedy w to miejsce i przebiegnij po niestabilnym pomoście.

Wykonuj kolejne skoki, które będą o tyle łatwiejsze, że w jednej z ostatnich skrzyń do odnalezienia była maska potrafiąca uchronić przed natychmiastową śmiercią. Po dotarciu do checkpointu wyląduj na myszy ustawionej pomiędzy zielonymi skrzyniami. Kawałek dalej po okolicy podróżuje jaszczurka, ale możesz się jej łatwo pozbyć aktywując skrzynię TNT lub wykonując wślizg.

Nowy trudny fragment etapu pokazuje powyższy obrazek. Znajdują się tu trzy obracające się platformy i bardzo dużym utrudnieniem jest to, że przechylają się one znacząco na boki. Musisz nie tylko idealnie dobierać momenty do wskakiwania na krzywe słupy, ale także po każdym lądowaniu na bieżąco korygować swoje położenie żeby nie zsunąć się z któregoś z nich.

Wyrusz dalej i zabierz po drodze fioletowy kryształ - Ruination | Alpine Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Wyrusz dalej i zabierz po drodze fioletowy kryształ. Tuż za nim znajduje się obrotowa konstrukcja z platformami, na których przebywają myszy. Wyląduj na jednym z gryzoni i dodatkowo zainteresuj się zaznaczoną na obrazku centralną metalową skrzynką z wykrzyknikiem. Wylądowanie na niej wymaga dużej precyzji, ale pozwoli ci to zdetonować wszystkie ominięte do tej pory skrzynie z nitrogliceryną.

Doskocz do pobliskiego checkpointu i wyrusz w prawo. W miejscu tym przebywa kolejny goryl, który będzie rzucał w Crasha balami. Powoli przeskakuj na kolejne platformy i bądź gotowy do odbijania tych obiektów. Na koniec rozpraw się z samym potworem. Pozostało ci już tylko doskoczyć do górnej półki i dotrzeć do portalu.