Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Castle Machinery | Cortex Island | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy Poradnik Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Sekrety:

  • Czysty klejnot (Clear Gem) - Zniszcz 27 skrzyń.

Uwaga - W etapie tym wykorzystuje się zielony klejnot z poziomu Lost City, aczkolwiek nie prowadzi on do żadnych obszarów ze skrzyniami. Służy on jedynie dotarciu do sekretnej lokacji z wieloma dodatkowymi życiami.

Opis:

Poziom ten w dużej mierze przypomina wcześniejszy etap Heavy Machinery, gdyż Crash musi unikać gorących rur, robotów i innych tego typu pułapek. Pomimo konieczności zniszczenia stosunkowo niewielkiej liczby skrzyń perfekcyjne ukończenie tego etapu nie jest łatwe, gdyż w wielu miejscach trzeba być bardzo dokładnym i szybko reagować na wydarzenia na ekranie.

Tuż po rozpoczęciu tego etapu znajdziesz się obok pokazanego na obrazku miejsca gdzie możliwe jest umieszczenie zielonego klejnotu - Castle Machinery | Cortex Island | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Tuż po rozpoczęciu tego etapu znajdziesz się obok pokazanego na obrazku miejsca gdzie możliwe jest umieszczenie zielonego klejnotu. Dla przypomnienia obiekt ten zdobywa się zaliczając wcześniejszy etap The Lost City, przy czym otrzymasz go tylko jeśli we wspomnianej misji zniszczysz wszystkie skrzynie i nie doprowadzisz przy tym do śmierci Crasha. Po skorzystaniu z windy znajdziesz się w miejscu z OGROMNĄ liczbą dodatkowych żyć do zebrania. Uwaga - Nie korzystaj z prawej platformy, bo przedwcześnie zakończyłbyś zmagania. Powróć do lewej windy, dzięki czemu z powrotem znajdziesz się w miejscu startu.

Niezależnie od tego czy użyłeś klejnotu czy też nie możesz śmiało skoczyć w przepaść na prawo od miejsca startu. Nie doprowadzisz w ten sposób do śmierci Crasha, tylko wylądujesz na dolnym poziomie.

Po znalezieniu się w dolnej części zamku wyrusz w lewo i eliminuj po drodze znanych ci już przeciwników w postaci pełzających i latających robotów - Castle Machinery | Cortex Island | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Po znalezieniu się w dolnej części zamku wyrusz w lewo i eliminuj po drodze znanych ci już przeciwników w postaci pełzających i latających robotów. Bardziej przypilnuj się tylko w miejscu z robotami z kolcami, które najlepiej ostrożnie ominąć.

Wejdź na pierwszą platformę, która wyruszy w górę, ALE bądź gotowy do tego żeby szybko przejść na kolejną, bo aktualna zbliży się niebezpiecznie do gorących rur. Analogicznie postąp z kolejną ruchomą półką (powyższy obrazek). Na koniec przeskocz w prawo i kontynuuj eksplorację okolicy.

Wkrótce zaczniesz podróżować kolejnymi taśmociągami. Przeskocz nad czerwoną rurą i po dotarciu do końcowej części taśmociągu śmiało zeskocz na ten biegnący poniżej. Wykonuj kolejne zeskoki. Na samym dole omiń dwie ostatnie rury i dotrzyj do punktu kontrolnego.

Po doskoczeniu do małej platformy rozpocznie się nowy przejazd ku górnej części ekranu, w trakcie którego musisz ponownie opuszczać przemieszczające się obiekty zanim zbliżą się do rozgrzanych rur - Castle Machinery | Cortex Island | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Po doskoczeniu do małej platformy rozpocznie się nowy przejazd ku górnej części ekranu, w trakcie którego musisz ponownie opuszczać przemieszczające się obiekty zanim zbliżą się do rozgrzanych rur. Gra utrudni ci tu przeprawę, bo w dwóch miejscach należy doskoczyć do sąsiednich platform, a nie jedynie w odpowiednim momencie na nie przejść. Przypilnuj się też w miejscu z powyższego obrazka. Tu z kolei musisz być gotowy do wciśnięcia dolnego kierunku na d-padzie lub wychylenia gałki analogowej w dół. Pozwoli to Crashowi przejść na platformę znajdującą się na pierwszym planie.

W nowym obszarze wyrusz w lewo i skup się na perfekcyjnym omijaniu otworów, z których wydobywa się gorąca para. Tak jak wcześniej warto się czasami zatrzymywać i zapamiętywać kolejność pojawiania się pary. Po wszystkim przebiegnij bez zatrzymywania się po zapadających się półkach. Ponownie wskocz do lewej dziury, gdyż nie ryzykuje się tu utratą życia. Wylądujesz obok nowego punktu kontrolnego.

Przeskocz nad pierwszą czerwoną rurą - Castle Machinery | Cortex Island | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Przeskocz nad pierwszą czerwoną rurą. W celu ominięcia kolejnych musisz wylądować na podróżującym po nich robocie i umiejętnie się od niego odbić. Skorzystaj z pierwszej trampoliny żeby dotrzeć do wiszących jabłek i z drugiej żeby dotrzeć do obszaru z kilkoma skrzyniami z jabłkami, pomiędzy którymi możesz zacząć się odbijać. Po zniszczeniu ich wskocz do dziury zlokalizowanej pomiędzy niebieskimi skrzyniami.

Wyrusz w prawo i koniecznie omiń nową trampolinę, bo katapultowałaby ona sterowaną postać w stronę górnych czerwonych rur. Po prawej stronie znajdziesz więcej trampolin. Pozbieraj w locie jabłka i dotrzyj na górną prawą półkę. Zalicz tu liniową podróż do punktu kontrolnego.

Wskocz na taśmociąg i na nowo zajmij się unikaniem gorących rur. Tak jak wcześniej musisz też zeskakiwać na niższe taśmociągi. Omiń robota z kolcami. Wkrótce dotrzesz do obszaru z powyższego obrazka. Zniszczenie wszystkich skrzyń z tej lokacji jest kłopotliwe, gdyż są one wszystkie zawieszone nad przepaścią. Najlepiej jest na początek zacząć niszczyć skrzynie z górnego poziomu (zostaw sobie kilka z nich żeby móc wrócić później w lewo) i dopiero po nich skupić się na dolnych skrzyniach z (czterema) dodatkowymi życiami.

Wyrusz w prawo po nowym taśmociągu i doskocz do półki, która przetransportuje Cię na górę - Castle Machinery | Cortex Island | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Wyrusz w prawo po nowym taśmociągu i doskocz do półki, która przetransportuje Cię na górę. Bądź gotowy żeby przejść na małą stabilną platformę i następnie skorzystać z drugiej windy. W trakcie tej przejażdżki regularnie odpalaj atak Spin, a będziesz pozbywał się kolejnych latających robotów.

Udaj się w lewo i zbliż się do nowego obszaru z wydobywającą się gorącą parą. Jest tu aż siedem otworów i w konsekwencji ryzyko popełnienia błędu jest mocno zwiększone. Dokładnie prześledź mechanizm otwierania się otworów i dopiero wtedy zacznij na nie szybko i sprawnie przeskakiwać.

Wkrótce zbliżysz się do platformy z powyższego obrazka i czeka Cię tu kolejna wymagająca sekwencja. Platforma wyruszy i będziesz musiał przeskakiwać po drodze nad czerwonymi rurami. Nie wykonuj skoków zbyt wcześnie, bo platforma może wtedy nie zdążyć z dotarciem do obszaru na lewo od rur i spadniesz w przepaść. Tak samo zachowaj się z drugą ruchomą platformą, przy czym tu dodatkowo odbij się od robota. Po lewej stronie jest portal kończący etap.

Uwaga - Po ukończeniu tego etapu czeka Cię walka z bossem Dr. Nitrus Brio. Została ona opisana w odrębnym rozdziale poradnika.