Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Slippery Climb | Cortex Island | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy Poradnik Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Sekrety:

  1. Czerwony klejnot (Red Gem) - Zniszcz wszystkich 51 skrzyń i ukończ etap nie ginąc.
  2. Bonusowa runda: Nitrus Brio - Zbierz 3 tokeny z jego podobizną.

Opis:

To prawdopodobnie najtrudniejszy poziom w grze. Na taki stan rzecz ma wpływ kilka czynników. Po pierwsze, w etapie tym do odblokowania jest tylko jeden "zwykły" punkt kontrolny i jeden przyznawany jeśli zdołasz odblokować bonusową rundę. Po drugie, w zamku jest mnóstwo pułapek i miejsc, w których należy bezbłędnie wykonywać serie skoków. I wreszcie po trzecie, jeśli chcesz zdobyć czerwony klejnot musisz ukończyć cały etap zdobywając wszystkie sekrety i ani razu nie ginąc. To bardzo duże wyzwanie - będziesz musiał zapamiętać kolejność omijania pułapek i perfekcyjnie wykonać wszystkie ruchy.

Poniszcz skrzynki z okolic miejsca startu i wyrusz w lewo - Slippery Climb | Cortex Island | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Poniszcz skrzynki z okolic miejsca startu i wyrusz w lewo. Wysoki poziom trudności tego etapu daje o sobie znać od samego początku, gdyż na poziomo przemieszczające się platformy musisz przeskakiwać w idealnych momentach. Decyduj się na to zawsze gdy aktualnie okupowana platforma jest w maksymalnie wysuniętym na lewo położeniu. Po wskoczeniu na drugą platformę koniecznie zajrzyj do mijanej wnęki, bo są w niej dwie skrzynki (w tym ta z dodatkowym życiem). Obszar ten zaznaczony zostałe na powyższym obrazku i w dalszej części etapu będziesz natrafiał na kolejne tego typu miejsca.

Po wylądowaniu na stabilnej półce uważaj na więźnia wymachującego ręką wystającą spomiędzy krat. Eliminowanie tego typu wrogów jest na szczęście bardzo proste, bo wystarczy używać na nich ataku Spin. W kolejnej sekcji musisz skakać po półkach wysuwających się na przemian ze ścian.

Wskocz na jedną z platform napędzanych przez obrotowy mechanizm - Slippery Climb | Cortex Island | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Wskocz na jedną z platform napędzanych przez obrotowy mechanizm. W miejscu tym napotkasz nowy typ utrudnienia, z którym będziesz miał też do czynienia w dalszej części etapu. Musisz oddać skok z platformy gdy będzie ona dostatecznie wysoko (powyższy obrazek) i odbić się od dużego unoszącego się ptaka (nie próbuj zatrzymywać się na nim!). Niedługo po wykonaniu tego skoku zaczekaj na dobry moment żeby wskoczyć do nowej wnęki ze skrzynkami.

Przeskocz na nowego ptaka i z kolejnej wnęki zabierz pierwszy token z podobizną doktora Nitrusa Brio. Omiń następnie nowe wysuwające się półki i nowe cele z więźniami. Po lewej stronie latają dwa nowe ptaki. Trzeba wskoczyć na pierwszego z nich, ALE dopiero gdy będzie dostatecznie wysoko, gdyż tylko w taki sposób zapewnisz sobie możliwość przeskoczenia na drugiego ptaka i następnie na stabilną półkę (zniszcz tu kolejne skrzynie).

Jesteś w miejscu gdzie do zaliczenia jest kolejny wymagający fragment - Slippery Climb | Cortex Island | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Jesteś w miejscu gdzie do zaliczenia jest kolejny wymagający fragment. Zatrzymaj się na chwilę i przyjrzyj się mechanizmowi rozwijania się schodów. Czasu na ich pokonanie będziesz miał naprawdę niewiele, tak więc po wskoczeniu na nie jak najszybciej dotrzyj na górę i wskocz na platformę, która zacznie podróżować w pionie.

Na wyższym piętrze są kolejne rozwijane schody i po raz kolejny musisz zaczekać na dobry moment żeby na nie wskoczyć. Przedostań się na górę i zniszcz tam kolejne skrzynie.

Przygotuj się do kolejnych trudnych skoków. Musisz przeskoczyć na wysuniętą platformę, z niej na dużego ptaka i następnie odbić się od niego żeby wylądować bezpiecznie na pokazanej na obrazku nowej ruchomej półce.

Kontynuuj wspinaczkę przeskakując w odpowiednim momencie na wysuniętą półkę i SZYBKO wchodząc po schodach na górę - Slippery Climb | Cortex Island | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Kontynuuj wspinaczkę przeskakując w odpowiednim momencie na wysuniętą półkę i SZYBKO wchodząc po schodach na górę. Teraz czeka Cię przeskakiwanie na serie wysuwanych platform i sekcja ta stawia na idealnie zgranie wszystkiego w czasie. Nie możesz żadnego ze skoków opóźnić, bo platforma zdąży się w takiej sytuacji schować. Na szczęście już kawałek dalej jest upragniony punkt kontrolny (powyższy obrazek).

Nad checkpointem przemieszczają się nowe półki i po wylądowaniu na każdej z nich odczekaj chwilę żeby zapoznać się z trasą podróży i zaczekać na idealny moment do kolejnego skoku.

Dotrzyj windą na górę i przypilnuj się na nowych schodach, gdyż tylko połowa z nich jest w pełni bezpieczna. Po prawej stronie napotkasz naukowca rzucającego fiolkami. Na szczęście łatwo można je omijać i samego przeciwnika możesz pozbyć się standardowym atakiem.

Zatrzymaj się na dłużej w miejscu, w którym stał przeciwnik i przyjrzyj się sytuacji po prawej stronie - Slippery Climb | Cortex Island | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Zatrzymaj się na dłużej w miejscu, w którym stał przeciwnik i przyjrzyj się sytuacji po prawej stronie. Twoim zadaniem jest zeskoczenie w odpowiednim momencie na rozsunięte schody i nastepnie BŁYSKAWICZNE przeskoczenie na jedną z ruchomych platform. Podróżuj tu w prawo, na przemian wskakując na duże ptaki oraz na nowe przemieszczające się półki.

Po drodze koniecznie zbadaj pokazaną na obrazku nową wnękę, bo w skrzynce jest drugi token z wizerunkiem Nitrusa. Wyrusz dalej w prawo i w szczególności uważaj na więźnia z pojedynczej celi - nie możesz tu odpalić ataku Spin zbyt późno.

Przeskocz po nowych ptakach i dotrzyj do portalu prowadzącego do bonusowej rundy (ostatni token Nitrusa zdobywa się tuż obok) - Slippery Climb | Cortex Island | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Przeskocz po nowych ptakach i dotrzyj do portalu prowadzącego do bonusowej rundy (ostatni token Nitrusa zdobywa się tuż obok). To trudny sekretny poziom. W jego początkowej części musisz umiejętnie aktywować skrzynki TNT i szybko się od nich oddalać. Jego najtrudniejszy fragment prezentuje powyższy obrazek. W miejscu tym wskocz na górne skrzynki TNT i po rozpoczęciu odliczania powróć na lewą metalową skrzynkę (tę ze strzałką). Przepadną w ten sposób dwa dodatkowe życia, ale jest to bezpieczniejsza metoda niż docieraniu od razu do wykrzyknika.

Odczekaj na serię eksplozji zanim katapultujesz się ponownie w prawo. Wyląduj koniecznie na metalowej skrzyni z wykrzyknikiem i dopiero wtedy zacznij skakać po skrzynkach umieszczonych po prawej stronie. Na koniec wykonaj daleki skok do ostatniej platformy.

Po powrocie do zamku zacznij na nowo na przemian przeskakiwać na poruszające się platformy i na duże ptaki. Po drodze do odwiedzenia jest też ostatnia wnęka ze skrzynkami (m.in. z jedną z ekstra życiem). Nieco dalej musisz w ramach jednej serii wykonać skoki na trzy duże ptaki. Po dotarciu na stabilną platfomę pozbądź się drugiego naukowca i dopiero wtedy poniszcz ostatnie drewniane skrzynki z okolicy. Możesz już skorzystać z portalu kończącego etap.