Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Bone Yard | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy Poradnik Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Sekrety:

  • Czysty klejnot #1 (Clear Gem) - Zniszcz wszystkich 66 skrzyń.
  • Czysty klejnot #2 (Clear Gem) - Dotrzyj na koniec sekretnej ścieżki po użyciu czerwonego klejnotu (Red Gem).
  • 1 sekretna lokacja (wymagany czerwony klejnot).
  • 1 bonusowa runda.

Uwaga - Zaliczenie tego etapu w 100 procentach wymaga dysponowania czerwonym klejnotem z poziomu Deep Trouble (lokacja orientalna). Nie jest on jednak potrzebny do zlokalizowania i zniszczenia wszystkich skrzyń. Służy on "jedynie" odblokowaniu sekretnej ścieżki i znajdującego się w jej końcowej części drugiego czystego klejnotu.

Opis:

To pierwszy poziom, który w kilku miejscach może ci już sprawić pewne trudności. Konkretnie chodzi tu o te części tego etapu, w których sterowana postać musi uciekać przed ogromnym dinozaurem. Łatwo jest wtedy popełnić jakiś błąd i np. źle przeskoczyć nad lawą. Pocieszeniem jest z kolei to, że bez większych komplikacji możesz zlokalizować wszystkie skrzynie już podczas zaliczania etapu po raz pierwszy.

Pierwsza scena ucieczki przed ogromnym triceratopsem zainicjowana zostanie tuż po rozpoczęciu etapu i zniszczeniu trzech okolicznych skrzyń (nie martw się jeśli nie zdążysz z niszczeniem części z nich, bo wyręczy Cię wtedy dinozaur) - Bone Yard | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pierwsza scena ucieczki przed ogromnym triceratopsem zainicjowana zostanie tuż po rozpoczęciu etapu i zniszczeniu trzech okolicznych skrzyń (nie martw się jeśli nie zdążysz z niszczeniem części z nich, bo wyręczy Cię wtedy dinozaur). Podczas rozgrywania tej sceny unikaj kontaktu z lawą (początkowo będzie to jeszcze bardzo łatwe) i przeskakuj sprawnie nad powalonymi drzewami.

Po spadnięciu na niższą półkę gra pozwoli ci w spokoju zniszczyć kilka skrzyń i odblokować checkpoint, ale już wkrótce rozpocznie się druga scena pościgu. Tym razem musisz już przeskoczyć nad dwoma zbiornikami z lawą, które zajmują całą szerokość ekranu (przykładowy zbiornik pokazuje powyższy obrazek). Łatwo się tu pomylić i zbyt wcześnie lub zbyt późno rozpocząć skok. Jeśli giniesz z tego właśnie powodu to rozważ pomaganie sobie dalekimi skokami. Dla przypomnienia odpala się je wyprowadzając wślizg (Kółko) i następnie wciskając szybko skok (X) zanim wślizg się zakończy (i zanim Crash zetknie się z lawą). Po drugim lądowaniu na niższej półce triceratops odpuści (tylko chwilowo) dalszy pościg i kolejne obszary będziesz mógł badać w spokoju.

Podróżuj liniową ścieżką, przy czym podczas przemarszu pamiętaj o tym żeby nie używać ataku Spin na odnajdywanych czerwonych skrzyniach z TNT - Bone Yard | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Podróżuj liniową ścieżką, przy czym podczas przemarszu pamiętaj o tym żeby nie używać ataku Spin na odnajdywanych czerwonych skrzyniach z TNT. Zamiast tego wskakuj na nie i oddalaj się od nich po tym jak rozpocznie się odliczanie.

Podczas przeprawy przez bagna po raz pierwszy odnotujesz roślinność spowalniającą ruchy Crasha. Możesz omijać te miejsca, przyśpieszać przeprawę z pomocą skoków, bądź też oczyszczać okolicę z wykorzystaniem ataków Spin. O wiele poważniejszym problemem są ukrywający się w wodzie przeciwnicy, którzy wyruszą w stronę Crasha gdy tylko go zauważą. Przykładowy tego typu wróg zaznaczony został na powyższym obrazku. Szybko oddalaj się od tych postaci lub z odpowiednim wyprzedzeniem wykonuj ataki Spin żeby się ich pozbyć (zanim wyskoczą z wody i złapią sterowaną postać).

Podczas zwiedzania bagien pojawia się okazja do odblokowania sekretnej lokacji - Bone Yard | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Podczas zwiedzania bagien pojawia się okazja do odblokowania sekretnej lokacji. W pokazanym na obrazku miejscu możesz mianowicie umieścić czerwony klejnot, przy czym zdobywa się go dopiero w dalszej części gry w etapie Deep Trouble.

Czerwona platforma przeniesie Crasha do miejsca rozegrania dodatkowej (opcjonalnej) sceny ucieczki przed dinozaurem. W trakcie jej zaliczania szybko pozbywaj się trawy i do omijania wszystkich większych zbiorników wodnych używaj umiejętności podwójnego skoku (Double Jump), którą zdobywa się automatycznie za pokonanie drugiego bossa gry (Dingodile'a).

Dodatkowym utrudnieniem podczas przeprawy przez opisywaną sekretną lokację są miniwulkany, z których wydobywa się gorąca para. Nie przeskakuj nad nimi, tylko przebiegaj obok nich (wyjątkiem są wulkany, którą są chwiloeo nieaktywne). Zaliczenie bardzo długiej sceny pościgu (ma ona tylko jeden checkpoint) pozwoli ci dotrzeć do czystego klejnotu.

1 - Bone Yard | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
W głównej części etapu musisz kontynuować eksplorację bagien i uważać po drodze na napotkaną po raz pierwszy zieloną skrzynkę z nitrogliceryną - Bone Yard | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

W głównej części etapu musisz kontynuować eksplorację bagien i uważać po drodze na napotkaną po raz pierwszy zieloną skrzynkę z nitrogliceryną. Jeśli grałeś już w Crash Bandicoota 2 to powinieneś doskonale wiedzieć, że trzeba CAŁKOWICIE unikać kontaktu z tymi obiektami. Zielone skrzynie detonuje się zazwyczaj niedaleko miejsc kończenia etapów poprzez uderzanie w skrzynie z wykrzyknikami.

Na bagnach znajduje się również pokazana na obrazku 1 płyta z pytajnikiem i ustawienie się na niej tradycyjnie służy do przeniesienia Crasha do bonusowej rundy. Ma ona 14 skrzynek do zniszczenia. Pozbycie się wszystkich skrzyń nie jest trudne, aczkolwiek musisz przypilnować się w miejscu z obrazka 2. Poniszcz tu dolne skrzynie, ale nie niszcz tej ze strzałką zlokalizowanej na samym szczycie wieży. Wskocz na nią i odbij się od niej kilka razy żeby pomyślnie dolecieć do metalowych skrzyń po prawej stronie i móc poniszczyć umieszczone na nich dwie zwykłe skrzynie.

Po powrocie z bonusowej rundy omiń lawę oraz przeciwnika ukrywającego się w wodzie i wyrusz dalej - Bone Yard | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Po powrocie z bonusowej rundy omiń lawę oraz przeciwnika ukrywającego się w wodzie i wyrusz dalej. W trakcie przeprawy zabierz fioletowy kryształ i uderz w skrzynię z wykrzyknikiem. Odblokuje ona zwykłe skrzynie po prawej stronie. Wskakuj tu na kolejne skryznie żeby docelowo dolecieć do tej najwyższej.

Już za niedługo przystąpisz do ostatniej sceny ucieczki przed triceratopsem. Także i ta scena pościgu wymusza wykonywanie idealnych skoków nad lawą (ponownie rozważ stosowanie dalekich skoków). Na bieżąco omijaj też trawę lub szybko oczyszczaj sobie przejście atakami Spin.

W dalszej części tej sceny przemieść się w prawo żeby z łatwością przeskoczyć nad rekordowo dużym zbiornikiem z lawą. Następnie przesuń się bardziej w lewo i przebiegnij obok nowych zielonych skrzyń (powyższy obrazek). Na sam koniec postaraj się szybko przejść przez obszar pokryty trawą. Na szczęście jeśli wcześniej nie popełniłeś błędów to dinozaur powinien być daleko z tyłu. Kawałek dalej pościg zakończy się, przy czym szybko uderz w napotkaną metalową skrzynię z wykrzyknikiem. Akcja ta doprowadzi do detonacji mijanych wcześniej zielonych skrzyń. Dopiero po wykonaniu tej czynności zeskocz na dół i przejdź przez portal.