Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Un-Bearable | Sewer Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy Poradnik Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Sekrety:

  • Czysty klejnot (Clear Gem) - Zniszcz wszystkich 58 skrzyń.
  • 1 sekretna lokacja (prowadzi do niej jedna z dziur pozostawionych przez ogromnego niedźwiedzia).
  • 1 sekretny portal (pozwala odblokować ukryty poziom Totally Bear).
  • 1 bonusowa runda.

Opis:

W etapie tym musisz rozgrywać kolejne sceny ucieczki, przy czym zamiast unikania ogromnych głazów będziesz uciekał przed równie dużym niedźwiedziem. To trudny poziom, gdyż w wielu miejscach musisz wykonać perfekcyjne i szybkie akcje i nie wiedząc co Cię czeka praktycznie niemożliwe będzie uporanie się z przeszkodami już przy pierwszym podejściu. Problematyczny jest również sekretny obszar, w którym musisz wykazać się dużą precyzją, szybkością i cierpliwością.

Pierwsza scena ucieczki rozpocznie się od razu po wyjściu na otwartą przestrzeń - Un-Bearable | Sewer Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pierwsza scena ucieczki rozpocznie się od razu po wyjściu na otwartą przestrzeń. Podobnie jak w przypadku etapów z ucieczki przed głazami nie pozwalaj zbliżyć się ogromnemu niedźwiedzowi. Omijaj po drodze przepaście, miny, zielone skrzynie z nitrogliceryną, naelektryzowane bramki gdzie trzeba wykonywać wślizgi oraz płotki, nad którymi możesz przeskakiwać lub przez które możesz przebijać się atakami Spin (jest to lepszy pomysł, bo zaoszczędzisz dzięki temu mnóstwo czasu).

Nieco dalej uważaj też na pokazaną na obrazku pierwszą jaszczurkę. Tego gada możesz bezproblemowo ominąć, ale na kolejne jaszczurki (podróżujące w grupach) lepiej jest już wskakiwać i oczywiście w międzyczasie nigdzie się nie zatrzymywać.

1 - Un-Bearable | Sewer Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
Tuż po dotarciu do pierwszego checkpointu przystąpisz do drugiej sceny ucieczki - Un-Bearable | Sewer Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Tuż po dotarciu do pierwszego checkpointu przystąpisz do drugiej sceny ucieczki. W tej części etapu pomagaj sobie zielonymi płytami, które przyśpieszą ruchy Crasha i pozwolą oddalić się od niedźwiedzia. Przypilnuj się też w miejscu z trzema jaszczurkami pozbywając się dowolnej z nich po udanym skoku.

Wkrótce dotrzecie na drewniany most i niedźwiedź wpadnie tu do dużej dziury. Zatrzymaj się, podejdź to tej dziury (obrazek 1) i śmiało do niej wskocz, gdyż prowadzi ona do sekretnego obszaru tego poziomu. Przed Tobą bardzo trudna sekwencja, w trakcie której najbardziej pilnuj się w temacie unikania myśliwych. Samych myśliwych możesz łatwo pozbywać się wskakując na nich, ale oprócz tego musisz też unikać przelatujących pocisków podobnych do tego z obrazka 2. Dbaj wykonywanie dalekich skoków tam gdzie dzieli Cię większa przepaść oraz o zachowywanie ostrożności w miejscach gdzie przebywają żółwie.

W dalszej części sekretnego obszaru uderz w skrzynię zwykrzyknikiem i uważaj na "opancerzone" pancerniki (możesz na nie wskakiwać, ale ich to nie zabije) oraz na krety. Dodatkowo pilnuj się w tych lokacjach, w których znajdują się skrzynie z nitrogliceryną. Staraj się ponadto zbierać maski Aku Aku, bo możesz stać się dzięki temu chwilowo nieśmiertelnym pod sam koniec badania sekretnej lokacji i z łatwością uporać się z najtrudniejszymi pułapkami.

Niezależnie od tego czy ukończyłeś sekretną lokację czy też nie będziesz mógł zabrać fioletowy kryształ z głównej ścieżki i dotrzesz do pokazanej na obrazku płyty z pytajnikiem, która dla odmiany przeniesie Cię do bonusowej rundy - Un-Bearable | Sewer Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Niezależnie od tego czy ukończyłeś sekretną lokację czy też nie będziesz mógł zabrać fioletowy kryształ z głównej ścieżki i dotrzesz do pokazanej na obrazku płyty z pytajnikiem, która dla odmiany przeniesie Cię do bonusowej rundy.

Wyrusz początkowo w prawo, ale po dotarciu do szkieletów skrzyń zawróć i wykonaj daleki skok w stronę jednej z górnych półek. Tu podróżuj w lewo aż dotrzesz do metalowej skrzyni z wykrzyknikiem. Raz jeszcze skieruj się w prawo. Idealnie odbij się od skrzyni ze strzałką żeby przelecieć nad zielonymi skrzyniami. Nie martw się tym, że nie możesz ich od razu zniszczyć. Tuż po zaliczeniu bonusowej rundy na głównej ścieżce znajdziesz skrzynię z wykrzyknikiem i uderzenie w nią zdetonuje wspomniane zielone skrzynie.

Wkrótce dotrzesz do checkpointu i rozpocznie się trzecia scena ucieczki przed niedźwiedziem - Un-Bearable | Sewer Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Wkrótce dotrzesz do checkpointu i rozpocznie się trzecia scena ucieczki przed niedźwiedziem. Pomóż sobie nowymi zielonymi płytami, ale tuż po tym jak zostaniesz przyśpieszony po raz drugi wykonaj skok żeby nie zderzyć się z jedną z nowych uciekających jaszczurek. Oprócz tego przypilnuj się podczas przebijania się przez płotki, bo tuż za jednym z nich znajduje się bramka z wyładowaniami. Zniszcz ten płotek atakiem Spin i szybko wykonaj wślizg.

Po dotarciu do nowego punktu kontrolnego Crash wskoczy na małego niedźwiadka i tak rozpocznie się ostatnia część etapu. Podczas przejażdżki uważaj na umieszczone po lewej stronie skrzynie z TNT, na miejsce gdzie trzeba wykonać skok na ukos oraz na nowe naelektryzowane bramki (powyższy obrazek), które omijaj slalomem (na szczęście zderzenie się z konstrukcją bramki nie będzie oznaczało natychmiastowej śmierci). Tradycyjnie na sam koniec katapultowany zostaniesz na oddaloną, bezpieczną półkę.

Jeśli chcesz już teraz zakończyć ten etap to udaj się w dół ekranu i dotrzyj do portalu (przy okazji odbierz czysty klejnot jeśli zdołałeś zniszczyć wszystkie skrzynie) - Un-Bearable | Sewer Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Jeśli chcesz już teraz zakończyć ten etap to udaj się w dół ekranu i dotrzyj do portalu (przy okazji odbierz czysty klejnot jeśli zdołałeś zniszczyć wszystkie skrzynie).

Alternatywnie możesz poczynić tu starania mające na celu odblokowanie sobie dostępu do sekretnego poziomu Totally Bear. W takiej sytuacji powróć do pokazanej na obrazku przepaści, do której spadł duży niedźwiedź. Musisz to wykonać IDEALNY wślizg (Kółko) połączony ze skokiem (X), dzięki czemu wylądujesz na ścieżce gdzie zakończył się pościg. Powróć do małego niedźwiadka i wskocz na niego, a zostaniesz przeteleportowany do pomieszczenia w piwnicy i zdobędziesz trofeum No Bear Left Behind. Opis bonusowego etapu Totally Bear znajduje się w osobnym rozdziale poradnika.

Uwaga - Po ukończeniu tego etapu czeka Cię walka z bossem Tiny Tiger. Została ona opisana w odrębnym rozdziale poradnika.