Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Gone Tomorrow | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy Poradnik Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Sekrety:

  • Czysty klejnot #1 (Clear Gem) - Zniszcz wszystkich 87 skrzyń. Do odnalezienia ich wszystkich wymagane jest zbadanie sekretnej ścieżki po użyciu zielonego klejnotu.
  • Czysty klejnot #2 (Clear Gem) - Jest on na końcu ścieżki odblokowywanej dzięki użyciu zielonego klejnotu.
  • 1 sekretny obszar (wymagane posiadanie zielonego klejnotu).
  • 1 bonusowa runda.

Uwaga - Zanim przystąpisz do tego poziomu rozważ rozegranie etapu Flaming Passion (on również wchodzi w skład lokacji z portalami utrzymanej w futurystycznych klimatach). Pozwoli ci to zdobyć zielony klejnot potrzebny do zdobycia czystych klejnotów.

Opis:

To drugi etap rozgrywający się w futurystycznym mieście. Jest on trudniejszy od poprzedniego, przy czym wyższy poziom wyzwania wynika w głównej mierze z bardziej skomplikowanego procesu odnalezienia i zniszczenia wszystkich skrzyń. Do pozbycia się części z nich będzie ci potrzebna zdobyta niedawno bazooka. Oprócz tego musisz zaliczyć sekretną ścieżkę jeśli chcesz zdobyć oba czyste klejnoty.

1 - Gone Tomorrow | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
Rozpocznij eksplorację miasta, podczas której napotykanych wrogów możesz eliminować na stare sposoby (naskakiwanie na nich, ataki Spin) lub z wykorzystaniem nowo pozyskanej bazooki (musisz wtedy przystanąć i wycelować) - Gone Tomorrow | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Rozpocznij eksplorację miasta, podczas której napotykanych wrogów możesz eliminować na stare sposoby (naskakiwanie na nich, ataki Spin) lub z wykorzystaniem nowo pozyskanej bazooki (musisz wtedy przystanąć i wycelować). Wyrzutnia będzie obowiązkowym orężem do rozprawiania się z maszynami podobnymi do tej z obrazka 1. Po ustawieniu się na pasie transmisyjnym wystrzeli ona trzy rakiety. Szybko wycofaj się i ustaw minimalnie z boku żeby nie zostać trafionym przez rakietę (na szczęście w pobliskiej skrzyni jest maska Aku Aku, która uchroni Cię przed ewentualną śmiercią na wypadek błędu).

Przystąp do celowania z bazooki (L2) i użyj gałki lub przycisków na d-padzie żeby przesunąć celownik w stronę maszyny. Na oddanie strzału (Kółko) zdecyduj się dopiero gdy pojawi się pokazana na obrazku 2 duża tarcza. Jeżeli nie zdążysz z tymi wszystkimi czynnościami to ponownie wejdź na chwilę na pas transmisyjny żeby maszyna rozpoczęła nowy ostrzał rakietowy i umożliwiła ci dzięki temu jej pomyślne zaatakowanie.

Uwaga - Jeśli bardzo zależy ci na czasie to możesz też podejmać próby przeskakiwania obok dużych maszyn. W takiej sytuacji musisz jeszcze w trakcie biegu omijać wystrzeliwane rakiety i następnie wyprowadzić perfekcyjny podwójny skok nad przepaścią.

Niedługo po ominięciu dwóch naukowców używających spodków dotrzesz do miejsca pobytu kolejnej dużej maszyny i eliminuje się ją w identyczny sposób, a więc dzięki użyciu bazooki po tym jak walker zasłoni się tarczą - Gone Tomorrow | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Niedługo po ominięciu dwóch naukowców używających spodków dotrzesz do miejsca pobytu kolejnej dużej maszyny i eliminuje się ją w identyczny sposób, a więc dzięki użyciu bazooki po tym jak walker zasłoni się tarczą. Wyrusz dalej i uważaj na aktywujące się wiązki energii. Na dobry moment do wyruszenia dalej poczekaj na sąsiedniej małej półce.

Kontynuuj podróż i zignoruj chwilowo skrzynie w kształcie szkieletów, których nie możesz jeszcze rozbić. Dotrzyj do jednej z kolejnych platform gdzie znajduje się pierwsza metalowa skrzynia w wykrzyknikiem. Uderz w nią i dodatkowo użyj bazooki żeby trafić w zaznaczone na powyższym obrazku dwie boczne skrzynie. Dopiero teraz wróć się do poprzedniej lokacji i zniszcz nowo odblokowane zwykłe skrzynie. Raz jeszcze skieruj się do miejsca z pierwszą skrzynią z wykrzyknikiem. Odbij się kilka razy od skrzyni ze strzałką, ale nie niszcz jej, bo najwyższa skrzynia nadal ma formę szkieletu (możesz tu powrócić w dalszej części etapu).

Po wykonaniu opisanych wyżej czynności dokończ podróż do platformy, który przeniesie Cię do zupełnie nowej części futurystycznego miasta.

2 - Gone Tomorrow | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
W nowej lokacji wyrusz w prawo i zabierz odnaleziony fioletowy kryształ - Gone Tomorrow | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

W nowej lokacji wyrusz w prawo i zabierz odnaleziony fioletowy kryształ. Po drodze uważaj na roboty, na wysuwające się kolce i na nowe strumienie energii, aczkolwiek nie są to zbyt problematyczne przeszkody. Zniszcz wszystkie skrzynie z pierwszej grupy, ale zignoruj chwilowo drugą, czyli tę z dwoma szkieletami widocznymi pod metalową platformą.

Wkrótce dotrzesz do pokazanej na obrazku 1 płyty z pytajnikiem, która podróżuje do bonusowej rundy. W rundzie tej zacznij od wysadzenia skrzyni z TNT, dzięki czemu uaktywnisz dolny wykrzyknik. Użyj po drodze bazooki żeby trafić w zieloną skrzynię oraz w zaznaczoną na obrazku 2 nową z wykrzyknikiem. Przeskocz na nową półkę i wyceluj z wyrzutni w grupę skrzyń z nitrogliceryną po prawej stronie. Po wysadzeniu ich dokończ podróż do obszaru z czterema ostatnimi (zwykłymi) skrzyniami. Zaliczysz w ten sposób dość prosty bonusowy etap.

Po powrocie do głównej części planszy wznów podróż w prawo i nie zapomnij niszczyć po drodze wszystkich wysoko zawieszonych skrzyń - Gone Tomorrow | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Po powrocie do głównej części planszy wznów podróż w prawo i nie zapomnij niszczyć po drodze wszystkich wysoko zawieszonych skrzyń. Jeżeli zdobyłeś zielony klejnot (Green Gem) w etapie Flaming Passion (za zaliczenie ścieżki śmierci) to w pokazanym na dołączonym obrazku miejscu pojawi się okazja przeniesienia się do sekretnej lokacji. Rozpocznij jej eksplorację i uważaj na strumienie energii pojawiające się na zielonym pasie transmisyjnym.

Kawałek dalej wyeliminuj nową dużą maszynę strzelającą rakietami (nie próbuj jej omijać, bo dzieli Cię od niej mała przepaść). Wznów podróż. Do miejsca pozostawienia czystego klejnotu dotrzesz już za kilka chwil. Po jego zabraniu skieruj się na górę, uderz w skrzynię z wykrzyknikiem i ustaw się na nowej zielonej platformie żeby opuścić sekretny obszar.

Zielona platforma dość szczęśliwie przeniesie Cię do miejsca, w którym znajdował się pierwszy szkielet brakującej skrzyni. Teraz możesz odbić się od skrzyni ze strzałką i wykonać w locie atak Spin. Druga grupa pominiętych wcześniej skrzyń to te pod metalowym mostem, które mijałeś podczas przemieszczania się w prawo (niedługo przed rozpoczęciem bonusowej rundy). Dotknij górnej skrzyni z TNT żeby rozpocząć odliczanie i przyczynić się do ich zniszczenia.

Zajmij się teraz eksploracją obszarów na prawo od miejsca przystąpienia do sekretnej lokacji - Gone Tomorrow | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Zajmij się teraz eksploracją obszarów na prawo od miejsca przystąpienia do sekretnej lokacji. W szczególności uważaj tu na pojedynczą skrzynię nad przepaścią, którą pokazuje dołączony obrazek. Możesz ją zniszczyć bazooką i następnie wykonać daleki skok wspomagany tornadem lub wskoczyć na nią i odbić się od niej podwójnym skokiem. W obu przypadkach najpierw pozbądź się kolców po prawej stronie żeby zagwarantować sobie bezpieczne lądowanie. Dotrzyj do nowej platformy i zaczekaj aż przetransportuje Cię do kolejnej lokacji.

W nowym miejscu ponownie będziesz kierował się w stronę górnej części ekranu. Uważaj tu na parę urządzeń generujących strumienie energii, bo będziesz miał mniej czasu na ich uniknięcie (latającego naukowca pozbądź się bazooką). W następnej sekcji zniszcz lub omiń nową maszynę strzelającą rakietami. Tuż za nią znajduje się portal pozwalający zakończyć etap.