Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Dino Might! | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy Poradnik Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Sekrety:

  1. Czysty klejnot #1 (Clear Gem) - Zniszcz wszystkich 112 skrzyń. Możesz tego dokonać dopiero po zbadaniu opcjonalnej ścieżki odblokowywanej dzięki posiadaniu żółtego klejnotu.
  2. Czysty klejnot #2 (Clear Gem) - Jest on na końcu ścieżki odblokowywanej dzięki użyciu żółtego klejnotu.
  3. 1 sekretne wyjście (odblokowuje ukryty poziom Eggipus Rex)
  4. 1 sekretny obszar (wymagane posiadanie zółtego klejnotu).
  5. 1 bonusowa runda.

Uwaga - Wykonanie wszystkich dostępnych czynności w tym etapie jest bardzo pracochłonne i początkowo niemożliwe. Musisz najpierw pozyskać żółty klejnot, który dla przypomnienia jest przyznawany za zdobycie 10 dowolnych reliktów, następnie odblokowanie tajnego portalu do etapu Hang 'Em High i na koniec zbadanie jego sekretnej ścieżki. Dopiero posiadając ten klejnot możesz zniszczyć wszystkie skrzynie i zdobyć dwa czyste klejnoty.

Uwaga - Odblokowanie ukrytego etapu Eggipus Rex również staje się możliwe dopiero po odnalezieniu żółtego klejnotu, gdyż to podczas badania powiązanej z nim sekretnej ścieżki będziesz mógł złapać się pterodaktyla. Więcej informacji na temat możliwości przystąpienia do niego znajdziesz na stronie z jego opisem przejścia.

Opis:

To bardzo zbliżony poziom do rozegranego wcześniej etapu Bone Yard, przy czym oferuje większe zagęszczenie miejsc, w których można zginąć. Najtrudniejsza jest jego końcowa część, w której ponownie trzeba uciekać przed triceratopsem. Zwiększonego poziomu wyzwania spodziewaj się też po użyciu żółtego klejnotu i odblokowaniu sekretnego obszaru.\

Od samego początku tego etapu musisz uważać na małe wulkany/gejzery, z których wydobywa się gorąca para (przykładowy na powyższym obrazku) - Dino Might! | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Od samego początku tego etapu musisz uważać na małe wulkany/gejzery, z których wydobywa się gorąca para (przykładowy na powyższym obrazku). Omijaj je lub, jeśli nie jest to możliwe, przeskakuj nad nimi gdy znajdują się w stanie spoczynku. Niedaleko miejsca startu odnajdziesz też wieżę z metalowych skrzyń, na szczycie której jest skrzynia z dodatkowym życiem. To doskonała okazja do przetestowania podwójnego skoku (ponownie wciśnij X w locie), który pozwoli ci doskoczyć do skrzyni z ekstra życiem i zniszczyć ją atakiem Spin.

Kontynuuj podróz, w trakcie której przeskakuj nad zbiornikami z lawą, niszcz kolejne drewniane skrzynie oraz omijaj lub eliminuj (tylko gdy aktualnie z dużą szybkością się nie obracają) nietypowe ryby. Uważaj też na napotkanych nieco dalej kolejnych skrywających się w wodzie przeciwników, którzy szukają okazji do tego żeby nagle z niej wyskoczyć.

Dość wcześnie dotrzesz do pokazanego na obrazku miejsca - Dino Might! | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Dość wcześnie dotrzesz do pokazanego na obrazku miejsca. Możesz tu odblokować sekretne przejście, ale tylko jeśli posiadasz już żółty klejnot (Yellow Gem). Uwaga - Jeśli chcesz przy okazji odblokować wszystkie skrzynie w tym etapie to zanim przeniesiesz się do sekretnej lokacji zalicz opisaną poniżej przejażdżkę na grzbiecie małego dinozaura i poniszcz w niej wszystkie skrzynie. Dopiero wtedy powróć do żółtej platformy przenoszącej do sekretnego obszaru.

Podczas badania sekretnej lokacji dokładnie przeskakuj nad lawą i uważaj na miejsce, w którym płynąca woda zwiększy nagle szybkość przemieszczania się Crasha. Pilnuj się też w miejscach ze skrzyniami TNT, a w szczególności w tym gdzie jedna skrzynia TNT jest otoczona przez kilka wzmocnionych. Uderz w ziemię całym ciałem w pewnej odległości na lewo od tych skrzyń, dzięki czemu nie zdetonujesz przedwcześnie skrzyni z TNT.

W drugiej części sekretnego obszaru musisz zaliczyć scenę ucieczki przed triceratopsem. Podczas rozgrywania jej uważaj na lawę, na wysoką trawę oraz na zielone skrzynie, które w jednym z obszarów wymuszają pobiegnięcie slalomem. Na końcu tej ścieżki odnajdziesz czysty klejnot oraz skrzynię z wykrzyknikiem detonującą wszystkie ominięte zielone skrzynie. Nowa żółta platforma przeniesie Cię do miejsca, w którym kończyło się na głównej ścieżce przejażdżkę na grzbiecie małego dinozaura.

Główna ścieżka dostępna już przy pierwszym przejściu misji prowadzi dalej przez bagna - Dino Might! | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Główna ścieżka dostępna już przy pierwszym przejściu misji prowadzi dalej przez bagna. Warto tu rozważyć ścinanie trawy atakami Spin oraz wykonywanie dla bezpieczeństwa podwójnych skoków nad wszystkimi zbiornikami z lawą. Docelowo musisz dotrzeć do małego gniazda, w którym znajduje się jajo (powyższy obrazek). Rozbij je atakiem Spin, a wykluje się mały dinozaur, na którego będziesz mógł wskoczyć.

Podróż na grzbiecie dinozaura jest dosyć łatwa, zwłaszcza że domyślnie wykonuje on już bardzo dalekie skoki pozwalające na omijanie lawy, małych wulkanów oraz wrogów ukrywających się w wodzie (uwaga - niektóre skoki muszą być wykonane na ukos i na dodatek jeden po drugim). Uderzaj oczywiście we wszystkie odnajdywane zwykłe skrzynie i unikaj pojedynczych zielonych skrzyń z nitrogliceryną. Przejażdżka ta zakończy się po dotarciu do obszaru z większą ilością widocznej w tle lawy.

1 - Dino Might! | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
Poniszcz skrzynie i zabierz fioletowy kryształ z głównej ścieżki - Dino Might! | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Poniszcz skrzynie i zabierz fioletowy kryształ z głównej ścieżki. Po dotarciu do nowych skrzyń zacznij odbijać się od tej ze strzałką żeby docelowo uderzyć w górną skrzynię z wykrzyknikiem. Doprowadzi to do pojawienia się metalowych skrzyń po prawej stronie i pozwoli ci na dotarcie do tej zawieszonej nad dwoma zielonymi.

Wyrusz dalej i zainteresuj się pokazaną na obrazku 1 płytą z pytajnikiem, która przenosi bohatera do bonusowej rundy. W trakcie zaliczania rundy polegaj na uderzaniu w ziemię całym ciałem żeby rozbijać wzmocnione brązowe skrzynie. Wykonaj dodatkowo podwójny skok do wysoko zawieszonej skrzyni. Kłopotliwe są jedynie trzy ostatnie wzmocnione skrzynie z obrazka 2. Ustaw się obok nich (po lewej lub po prawej stronie), podskocz i w najwyższym punkcie lotu wciśnij Kółko żeby uderzyć w ziemię z maksymalną siłą. Fala uderzeniowa powinna rozbić wszystkie okoliczne skrzynie. Możesz już zakończyć bonusową rundę.

Po powrocie na główną ścieżkę zeskocz na niższy poziom i odblokuj nowy punkt kontrolny - Dino Might! | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Po powrocie na główną ścieżkę zeskocz na niższy poziom i odblokuj nowy punkt kontrolny. Jak się zapewne domyślasz już wkrótce rozpocznie się tu kolejna scena ucieczki przed triceratopsem. W trakcie jej rozgrywania standardowo uważaj na zbiorniki z lawą, miniwulkany oraz wysoką trawę, którą omijaj lub szybko ścinaj atakami Spin. Najbardziej kłopotliwa jest sekcja z powyższego obrazka. Musisz tu przeskoczyć do bezpiecznego prawego obszaru, zniszczyć zawieszoną skrzynię (możesz tego dokonać jeszcze w trakcie pierwszego skoku) i szybko opuścić tę lokację ponownie wykonując (najlepiej podwójny) skok.

Omiń ostatni już zbiornik z lawą i dobiegnij do miejsca, w którym Crash zeskoczy na niższy poziom. W miejscu tym jest portal kończący etap.