Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Diggin' It | Alpine Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy Poradnik Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Sekrety:

  • Czysty klejnot #1 (Clear Gem) - Zniszcz wszystkich 95 skrzyń.
  • Czysty klejnot #2 (Clear Gem) - Zalicz ścieżkę śmierci (Death Route). W celu odblokowania jej musisz dotrzeć do powiązanej z nią płyty naciskowej nie ginąc nigdzie po drodze. Dodatkowo musisz zaliczyć całą ścieżkę nie doprowadzając do śmierci Crasha.
  • 1 sekretna lokacja (ścieżka śmierci).
  • 1 sekretny portal (pozwala dotrzeć do ukrytej części etapu Road to Ruin).
  • 1 bonusowa runda.

Uwaga - Etap ten najlepiej jest ukończyć dwa razy. Przy pierwszym podejściu skup się na niszczeniu skrzyń oraz na dotarciu do ścieżki śmierci bez popełniania błędów. Przystępując do niego po raz drugi skoncentruj się z kolei na dotarciu do sekretnego portalu. Natrafia się na niego niestety dopiero w końcowej części poziomu.

Opis:

Podczas zaliczania tego etapu będziesz napotykał zupełnie nowych przeciwników i unikanie ich (śmiertelnie niebezpiecznych) ataków bywa niestety dość kłopotliwe. Gra w kilku miejscach pozwoli Crashowi skuteczniej unikać wybranych zagrożeń, albowiem możliwe będzie przemieszczanie się pod ziemią niczym kret. Nie śpiesz się z ukończeniem tego poziomu, gdyż zawiera on ponadprzeciętnie dużą liczbę sekretów i w konsekwencjei łatwo jest jakieś pominąć.

Tuż po rozpoczęciu poziomu zaczniesz wpadać na rośliny, które tym razem będą wypluwały nasiona (przykład na obrazku) - Diggin It | Alpine Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Tuż po rozpoczęciu poziomu zaczniesz wpadać na rośliny, które tym razem będą wypluwały nasiona (przykład na obrazku). Musisz ich unikać przebiegając obok miejsc, w których nasiona będą eksplodowały lub wyczekując aż roślina przygotowuje się do kolejnego ataku. Ten drugi wariant jest lepszym pomysłem gdy musisz np. wskoczyć na jedyną możliwą półkę do przejścia dalej. Nie próbuj atakować roślin, zwłaszcza że po zbliżeniu się do nich będą się chowały i w takiej formie nie będą stanowiły (chwilowo) zagrożenia.

Kolejne utrudnienie to miny, które do tej pory pojawiały się tylko w etapach "ucieczkowych". Tak samo jak we wspomnianych poziomach staraj się trzymać od nich z daleka. Nieco dalej wpadniesz też na pierwszy ruchomy totem. W tym przypadku schemat działania jest bardzo prosty - zaobserwuj trasę podróży totemu i przebiegnij obok niego gdy nie będzie się to wiązało z żadnym ryzykiem.

Kontynuuj podróż. Z odnajdywanych po drodze zielonych płyt naciskowych możesz korzystać, ale tak na dobrą sprawę przydadzą się one dopiero podczas zaliczania tego etapu na czas w celu zdobycia jednego z reliktów.

Po minięciu pierwszego checkpointu ostrożnie zniszcz skrzynkę z maską sąsiadującą z zielonymi skrzyniami z nitrogliceryną - Diggin It | Alpine Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Po minięciu pierwszego checkpointu ostrożnie zniszcz skrzynkę z maską sąsiadującą z zielonymi skrzyniami z nitrogliceryną. Wkrótce zaczniesz też wpadać na naelektryzowane bramki. Przy dwóch początkowych bramkach musisz decydować się na idealnie wykonywane wślizgi, ale już kolejna (i niektóre późniejsze) będzie co pewien czas całkowicie wyłączała się. Odczekaj na właściwy moment żeby przebiec dalej.

Główna ścieżka doprowadzi Cię do pokazanej na obrazku płyty z pytajnikiem i ustaw się na niej żeby rozpocząć bonusową rundę. Po drodze skorzystaj z uderzenia całym ciałem żeby zniszczyć brązowe skrzynie. Odbij się też dwa razy od skrzyni ze strzałką. W dalszej części bonusowej rundy ostrożnie niszcz wieże ze skrzyń i oddalaj się gdy rozpocznie się odliczanie do detonacji skrzyń z TNT. Na sam koniec przeskocz nad rzędem zielonych skrzyń z nitrogliceryną (zdetonujesz je dopiero w dalszej części etapu).

1 - Diggin It | Alpine Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
Po powrocie na główną ścieżkę wyrusz dalej i zatrzymaj się przy pokazanym na obrazku 1 rozwidleniu - Diggin It | Alpine Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Po powrocie na główną ścieżkę wyrusz dalej i zatrzymaj się przy pokazanym na obrazku 1 rozwidleniu. Jeśli do tego momentu ani razu nie zginąłeś to po lewej stronie będzie znajdowała się aktywna płyta pozwalająca na przystąpienie do ścieżki śmierci (Death Route). W ramach tej sekretnej ścieżki musisz na początek ostrożnie zacząć przeskakiwać pomiędzy zielonymi skrzyniami (trzymaj się blisko lewej części planszy).

Wkrótce zbliżysz się do miejsca, w którym znajduje się pokazany na obrazku 2 pierwszy ul. Niedługo po tym jak go miniesz w stronę Crasha wyruszy pojedyncza pszczoła. Musisz się jej pozbyć odpalonym idealnie atakiem Spin, gdyż w przeciwnym razie zostaniesz użądlony i zginiesz (co ciekawe śmierć ta "nagradzana" jest trofeum Buzz Off!).

Omiń miny i szybko wyrusz dalej, bo do momentu oddalenia się od ula będziesz nękany przez kolejne pszczoły. Po drodze staraj się wykonywać dalekie skoki (wspomagane odpalanymi wcześniej wślizgami), gdyż do ominięcia jest kilka większych przepaści. Pilnuj się też mijając dwa kolejne ule. Na jednej z kolejnych skalnych półek znajduje się czysty klejnot (Clear Gem). Kawałek dalej jest platforma kończąca ścieżkę śmierci. Przejdź kawałek w górę i zacznij wracać się żeby zbadać ominiętą prawą ścieżkę (opisana ona została poniżej).

Po dotarciu do rozwidlenia z miejscem rozpoczęcia ścieżki śmierci możesz też wybrać prawe rozwidlenie i zbadanie go jest obowiązkowe jeśli masz w planach zniszczenie wszystkich skrzyń - Diggin It | Alpine Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Po dotarciu do rozwidlenia z miejscem rozpoczęcia ścieżki śmierci możesz też wybrać prawe rozwidlenie i zbadanie go jest obowiązkowe jeśli masz w planach zniszczenie wszystkich skrzyń. Także i w tym przypadku dość szybko natrafisz na pierwszy ul, tak więc bądź gotowy do tego żeby odpędzać się od pszczół. Jeden z kolejnych uli sąsiadujące z naelektryzowanymi bramkami i w tym przypadku bieg rozpocznij w momencie gdy będziesz wiedział, że nie trzeba będzie zatrzymać się przed bramką.

Niedługo po odblokowaniu checkpointu dotrzesz do pokazanego na obrazku obszaru i po raz pierwszy możesz tu wciskać przycisk ataku żeby zakopywać się w ziemi i unikać dzięki temu ataków ze strony roślin oraz pszczół. Wiedz jednak, że nadal możesz zginąć w wyniku kontaktu z zieloną skrzynią czy spadnięcia w przepaść. Zabierz po drodze fioletowy kryształ i kontynuuj podróż starając się jak najczęściej przekopywać przez ziemię.

Niedługo miniesz rozwidlenie gdzie wznowiłbyś zmagania po skorzystaniu ze ścieżki śmierci - Diggin It | Alpine Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Niedługo miniesz rozwidlenie gdzie wznowiłbyś zmagania po skorzystaniu ze ścieżki śmierci. Wyrusz dalej i zainteresuj się zaznaczoną na obrazku lewą plującą rośliną. Jest ona w miejscu gdzie ukryto sekretny portal.

Podczas zaliczania tego etapu po raz pierwszy najlepiej jest dokończyć podróż do wyjścia. Lokacją tą zainteresuj się dopiero podczas rozgrywania misji po raz drugi. W celu odblokowania sekretnego przejścia musisz wykonać skok w stronę półki z rośliną ORAZ dodatkowo wcisnąć w locie Kółko. Crash uderzy całym swoim ciałem w roślinę i w ramach wyjątku pozbędzie się jej aktywując portal. Otrzymasz trofeum The Flora Flop i przeniesiesz się do piwnicy. Będzie tam portal prowadzący do niedostępnej wcześniej części etapu Road to Ruin.

Kontynuuj eksplorację opisywanego etapu i po drodze uderz w skrzynię z wykrzyknikiem, dzięki czemu doprowadzisz do zdetonowania wszystkich ominiętych skrzynek z nitrogliceryną - Diggin It | Alpine Warp Room | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Kontynuuj eksplorację opisywanego etapu i po drodze uderz w skrzynię z wykrzyknikiem, dzięki czemu doprowadzisz do zdetonowania wszystkich ominiętych skrzynek z nitrogliceryną. Kawałek dalej rozpocznij kolejną ucieczkę przed pszczołami umiejętnie manewrując po wkroczeniu na pole minowe.

Już wkrótce spotkasz pierwszego przeciwnika z tłuczkiem, którego pokazuje dołączony obrazek. Musisz szybko się do niego zbliżyć i odpalić atak Spin zanim zdoła użyć tłuczka i zabić Crasha. Ważna uwaga - Przemieszczanie się pod ziemią nie zabezpieczy Cię przed atakami tego typu wrogów. Także i wtedy musisz ich szybko i sprawnie eliminować.

Ucieknij kolejnym pszczołom i rozpraw się z jeszcze jednym przeciwnikiem wyposażonym w tłuczek. Zabicie go odblokuje ci drogę do miejsca zakończenia etapu.