Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Future Frenzy | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy Poradnik Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Sekrety:

  1. Czysty klejnot #1 (Clear Gem) - Zniszcz wszystkie 133 skrzynie (do odnalezienia ich wszystkich wymagane jest skorzystanie z portalu w piwnicy).
  2. Czysty klejnot #2 (Clear Gem) - Zbadaj do końca ścieżkę odblokowaną po przejściu przez tajny portal.
  3. 1 sekretny obszar (wymagane skorzystanie z tajnego portalu w piwnicy).
  4. 1 bonusowa runda.

Uwaga - Gra nie pozwoli ci zdobyć żadnego z czystych klejnotów podczas rozgrywania tego etapu po raz pierwszy. Zamiast tego musisz poczynić odpowiednie starania. Konieczne jest przede wszystkim pozyskanie 20 dowolnych reliktów z tytułu zaliczania prób czasowych w (dowolnie wybranych) innych etapach. Po tym jak tego dokonasz w głównym obszarze gdzie wybiera się etapy aktywna stanie się pomarańczowa platforma i pozwoli ci ona przenieść się do piwnicy. Będzie tam portal prowadzący do sekretnej części etapu Future Frenzy. Zbadanie tej sekretnej lokacji pozwoli ci zdobyć pierwszy czysty klejnot i poniszczyć część skrzyń potrzebnych do odblokowania drugiego czystego klejnotu. Więcej informacji na ten temat odnajdziesz na dole strony.

Opis:

To pierwszy etap gry osadzony w futurystycznej lokacji. Jego główne obszary w zdecydowanej większości przypadków nie powinni ci sprawić dużych problemów. Nieco trudniejsza jest sekretna ścieżka, ale żeby ją w ogóle odblokować musisz w całej grze zdobyć co najmniej 20 reliktów z tytułu zaliczania prób czasowych.

Uważaj na pierwszą pułapką z wiązkami energii, która załącza się tuż obok miejsca startu - Future Frenzy | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Uważaj na pierwszą pułapką z wiązkami energii, która załącza się tuż obok miejsca startu. Na szczęście wystarczy zaczekać na odpowiedni moment żeby przebiec dalej. Kolejną nowością są zielone pasy transmisyjne (skacz po pierwszym z nich żeby niszczyć zawieszone wysoko skrzynie). Same w sobie nie stanowią one zagrożenia, ale bardzo często podrózuje się na nich w stronę przepaści lub jakiejś pułapki. Umiejętnie wtedy zawracaj żeby w złym momencie nie zostać przetransportowanym w miejsce wiążące się z ryzykiem natychmiastowej śmierci.

Już wkrótce spotkasz pokazanego na obrazku pierwszego robota. Możesz eliminować roboty, ale musisz dokonywać tego gdy nie są aktualnie otoczone polem siłowym. Kontynuuj podróż i uważaj po wylądowaniu na niebieskim pasie transmisyjnym, gdyż one dla odmiany zawracają Crasha. Najlepiej jest je przemierzać wykonując częste (i podwójne) skoki.

Ostrożnie omiń grupę skrzynek z nitrogliceryną i wyrusz dalej - Future Frenzy | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Ostrożnie omiń grupę skrzynek z nitrogliceryną i wyrusz dalej. Po znalezieniu się na kolejnej stabilnej półce użyj ataku całym ciałem żeby poniszczyć wzmocnione skrzynie. Wkrótce dotrzesz do małej platformy, która przetransportuje Crasha do innej części mapy.

W nowej części opisywanej misji musisz biec w prawo. Począwszy od tego miejsca musisz uważać na naukowców podrózujących swego rodzaju spodkami (przykładowy tego typu przeciwnik na obrazku). Część z nich będzie przemieszczała się bardzo blisko ziemi, a części unosiła w powietrzu. W obu przypadkach staraj się polegać na skokach (pojedynczych lub podwójnych) i na nich umiejętnie wskakiwać. Po drodze unikaj również nowych pułapek z wiązkami energii - przeskakuj nad nimi lub się pod nimi prześlizguj.

1 - Future Frenzy | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
W trakcie przeprawy w kilku miejscach natrafisz na lewitujące platformy podobne do tej z obrazka 1 - Future Frenzy | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

W trakcie przeprawy w kilku miejscach natrafisz na lewitujące platformy podobne do tej z obrazka 1. Wskakuj na nie gdy świecą się na zielono i jak najszybciej zeskakuj z nich gdy zaczynają mrugać na czerwono. Początkowo wpadniesz na jedną taką platformę, ale później będą to także pary i wtedy należy w odpowiednich momentach wykonywać kolejne skoki.

Jeszcze jedna nowa odmiana pułapek to wysuwające się kolce podobne do tego z obrazka 2. W całości je omijaj używając podwójnych skoków lub wyczekuj aż kopuła się zamknie (wtedy też możesz na nią wskoczyć żeby ostatecznie pozbyć się pułapki).

Kontynuuj podróż w prawo i pilnuj się też w tych miejscach, w których trzeba przebiec po nowych pasach transmisyjnych i zniszczyć nowe roboty. Dotrzesz wkrótce do windy, która przeniesie Cię do kolejnej części etapu.

Tuż po rozpoczęciu eksploracji nowej części poziomu zwróć uwagę na wysoko zawieszone skrzynie, do których dotrzyj polegając na podwójnym skoku lub odbijając się od zamkniętej kopuły - Future Frenzy | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Tuż po rozpoczęciu eksploracji nowej części poziomu zwróć uwagę na wysoko zawieszone skrzynie, do których dotrzyj polegając na podwójnym skoku lub odbijając się od zamkniętej kopuły. Natrafisz wkrótce na grupę skrzyń z TNT i możesz wylądować na dowolnej z nich. Ważne jest tylko to żeby się od nich szybko oddalić.

Odrobinę bardziej wymagający jest fragment z powyższego obrazka. Nie próbuj tu skakać, tylko wykonaj wślizg i pozostań w pozycji kucającej żeby bezproblemowo ominąć wszystkie wiązki energii. Tuż po uporaniu się z tymi przeszkodami natrafisz na fioletowy kryształ. Ostrożnie omiń małą wieżę ze skrzyń i zniszcz jedynie tę górną, bo dolna zawiera nitroglicerynę. Dotrzyj do kolejnej windy.

W ostatniej części opisywanego poziomu szczególnie postaraj się w miejscu z powyższego obrazka - Future Frenzy | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

W ostatniej części opisywanego poziomu szczególnie postaraj się w miejscu z powyższego obrazka. Musisz tu ustawić się na pracującym wentylatorze. Po tym jak zostaniesz wyrzucony w górę zacząć szybko wciskać Kwadrat żeby rozpocząć szybowanie w praow i przy okazji niszczyć wszystkie zawieszone zwykłe skrzynie.

Wyrusz dalej w prawo i po dotarciu do małej przepaści odbij się od naukowca używającego spodka (mógłbyś też zaryzykować z dalekim skokiem połączonym z odpaleniem tornada). Pozostało ci już tylko uderzyć w skrzynię z wykrzyknikiem i przejść przez portal kończący etap.

Skorzystanie z sekretnego przejścia:

Tak jak zostało to już wcześniej zaznaczone żadnego z czystych klejnotów nie możesz zdobyć podczas przechodzenia etapu Future Frenzy po raz pierwszy - Future Frenzy | Crash Bandicoot 3 | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Tak jak zostało to już wcześniej zaznaczone żadnego z czystych klejnotów nie możesz zdobyć podczas przechodzenia etapu Future Frenzy po raz pierwszy. Stanie się to możliwe dopiero po sprostaniu ściśle określonym wymaganiom:

  1. Musisz zgromadzić w sumie 20 reliktów, które są przyznawane za ukańczanie etapów na czas (rekordy do pobicia możesz przejrzeć przed przystąpieniem do misji). Mogą to być dowolnie wybrane etapy i gra nie bierze pod uwagę rodzaju zdobywanych reliktów, tak więc uwzględniane są także te "najgorsze" szafirowe.
  2. Po zdobyciu 20 reliktów (swoje postępy możesz sprawdzać m.in. w oknie pauzy) powróć do głównego hubu, z którego wybiera się etapy. W jego centralnej części pojawi się pomarańczowa platforma i podróżuje ona do piwnicy z pięcioma ukrytymi portalami 26-30.
  3. Na potrzeby zdobycia żółtego klejnotu wybierz zaznaczoną na obrazku płytę z numerem 29. Ustaw się na niej i wskocz do portalu żeby przenieść się do niedostępnej wcześniej części etapu Future Frenzy.

Po przejściu przez portal zajmij się eksploracją zupełnie nowych obszarów. Podobnie jak podczas zaliczania tej misji po raz pierwszy pomagaj sobie bazooką żeby niszczyć na odległość skrzynie, pułapki i przeciwników. Pilnuj się w lokacjach z dużą liczbą zielonych skrzyń z nitrogliceryną oraz w dwóch miejscach gdzie trzeba przeskoczyć po dwóch obracających się platformach (w razie potrzeby możesz przelecieć nad jedną z nich polegając na tornadzie i szybowaniu). Na samym końcu nowej ścieżki znajdziesz pierwszy czysty klejnot oraz portal przenoszący do głównej części futurystycznego miasta. Po powrocie do głównej części etapu nie możesz od razu wyruszyć dalej w prawo, gdyż ominiesz w ten sposób część skrzyń. Musisz w rezultacie najpierw skierować się w lewo i "oczyścić" ze skrzyń wszystkie wcześniejsze obszary.

Uwaga - Podczas ponownej eksploracji głównej części etapu Future Frenzy rozmieszczenie niektórych pułapek, przeciwników oraz skrzyń będzie nieco inne. Trudniejsza jest także bonusowa runda, w której do zniszczenia jest 19 skrzyń. W jej końcowej części musisz odbić się od półki i zgodnie z podpowiedzią z rysunku na ścianie załączyć tornado. Podczas swobodnego opadania w prawo zniszczysz w locie w kilka skrzyń i bezpiecznie dotrzesz na prawą półkę.