Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Road to Nowhere | Wumpa Island | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Poradnik Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Sekrety:

  1. Czysty klejnot (Clear Gem) - Zniszcz 42 skrzynie. Wymagany czerwony klejnot z etapu Slippery Climb.
  2. Bonusowa runda: Tawna - Zbierz 3 tokeny z jej podobizną.

Opis:

Etap ten początkowo może ci się wydawać niezwykle trudny, albowiem niemal każdy skok musi być niezwykle precyzyjny (i skoków tych do wykonania jest całkiem sporo). Możesz na szczęście ułatwić some znacząco jego przebieg i zacząć chodzić po linach - szczegóły na ten temat znajdują się w dalszej części tekstu.

1 - Road to Nowhere | Wumpa Island | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
Poziom ten w całości rozgrywa się na górskiej ścieżce i w trakcie jego zaliczania pokonuje się kolejne mosty zwodzone - Road to Nowhere | Wumpa Island | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Poziom ten w całości rozgrywa się na górskiej ścieżce i w trakcie jego zaliczania pokonuje się kolejne mosty zwodzone. Podstawowym problemem jest to, że każdy z mostów jest niekompletny i musisz w rezultacie bezbłędnie przeskakiwać na kolejne deski. To nie wszystko, bo deski, z których zbudowano most, zachowują się w różny sposób po tym jak znajdzie się na nich główny bohater. Oto dokładne informacje na ten temat:

  1. Deski z jaśniejszego drewna są w pełni bezpieczne.
  2. Ciemniejsze deski odpadają niedługo po tym jak na nich wylądujesz. Musisz z nich szybko schodzić.
  3. Ciemniejsze deski z brakującym środkowym fragmentem (przykład na obrazku 1) są śmiertelnie niebezpieczne. Nie próbuj na nich lądować, bo Crash od razu spadłby w przepaść.
  4. Niebieskie deski (przykład na obrazku 2) są śliskie. Możesz spowalniać ślizg (lub nawet całkiem się na nich zatrzymywać) wychylając gałkę w przeciwną stronę.
Jeśli nie radzisz sobie z przeskakiwaniem na kolejne deski lub nie chcesz stracić zbyt wielu żyć w tym etapie to możesz podjąć decyzję o bieganiu po bocznych linach, na których rozwieszone są kolejne mosty - Road to Nowhere | Wumpa Island | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Jeśli nie radzisz sobie z przeskakiwaniem na kolejne deski lub nie chcesz stracić zbyt wielu żyć w tym etapie to możesz podjąć decyzję o bieganiu po bocznych linach, na których rozwieszone są kolejne mosty. Przykład takiego zachowania prezentuje powyższy obrazek, przy czym musisz wiedzieć o kilku rzeczach:

  1. Crash po wskoczeniu na linę nie "przykleja się" do niej i nadal może spaść jeśli w trakcie podróży za bardzo przesuniesz się w lewo lub w prawo. Możesz oczywiście próbować minimalnie korygować jego położenie. Najlepiej żeby lina zawsze znajdowała się dokładnie pomiędzy jego dolnymi kończynami.
  2. W niektórych miejscach po dotarciu do końcowej części mostu możesz podjąć próbę przeskoczenia na liny podtrzymujące sąsiedni most (bez zeskakiwania na deski czy stabilną skalną półkę). Jest to dość ryzykowne, ale w większości przypadków kończy się sukcesem (skok wykonaj do góry, nie pod kątem).
  3. Biegając po linach nie musisz obawiać się ataków ze strony napotykanych stworzeń, gdyż nie mogą one dosięgnąć głównego bohatera.
Niedługo po rozpoczęciu przeprawy przez opisywany etap natrafisz na swego rodzaju murek złożonych z metalowych skrzynek, dwóch skrzyń TNT i jednej zwykłej skrzynki - Road to Nowhere | Wumpa Island | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Niedługo po rozpoczęciu przeprawy przez opisywany etap natrafisz na swego rodzaju murek złożonych z metalowych skrzynek, dwóch skrzyń TNT i jednej zwykłej skrzynki. Postaraj się podskoczyć będąc w pobliżu zwykłej skrzyni i tylko ją zniszczyć. Oddal się następnie od skrzynek TNT, które wkrótce eksplodują.

Przy jednym z odblokowanych punktów kontrolnych (pokazuje go powyższy obrazek) znajduje się pierwsze z dwóch miejsc do umieszczenia czerwonego klejnotu z misji Slippery Climb. Ruchoma platforma przeniesie Crasha w prawo. Wykonaj tam kilka prostych skoków. Udaj się maksymalnie w prawo i podskocz żeby dotknąć skrzynkę TNT sąsiadującą z pierwszym wykrzyknikiem. Przejdź teraz w lewo i dotknij kolejnego wykrzyknika. Powróć w prawo, wskocz na drewnianą skrzynkę i z niej na metalowe. Za jedną z nich skryta jest drewniana skrzynka i pozbycie się jej odblokuje nowe sekretne skrzynki (m.in. aż trzy dodatkowe życia). Po zbadaniu całego tego sekretnego obszaru powróć na most zwodzony.

W kilku miejscach podczas rozgrywania tego etapu napotkasz biegające po moście wieprzki - Road to Nowhere | Wumpa Island | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

W kilku miejscach podczas rozgrywania tego etapu napotkasz biegające po moście wieprzki. Jeśli nie podróżujesz po linach to przeskakuj nad nimi i nie próbuj używać na nich ataku Spin. W dalszej części poziomu spotkasz z kolei żółwie. Je możesz eliminować lub odbijać się od nich i wykonywać dzięki temu dalsze skoki. Po drodze rozglądaj się za tokenami Tawny, dzięki czemu docelowo odblokujesz bonusową rundę. Wymusza ona zniszczenie tylko 9 skrzynek i paradoksalnie jest dosyć prosta. Wzbogacisz się też dzięki niej o 2 dodatkowe życia.

W samej końcówce etapu (powyższy obrazek) znajduje się drugie miejsce do wsadzenia czerwonego klejnotu. Przetransportuje on Crasha w miejsce, w którym należy przeskakiwać na niewidoczne (do momentu kontaktu z nimi) jasne deski. Występują one parami i wiedza ta powinna ci pomóc w poprawnym doskakiwaniu do kolejnych desek.