Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sunset Vista | Wumpa Island | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy Poradnik Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Sekrety:

  • Czysty klejnot (Clear Gem) - Zniszcz 90 skrzyń.
  • Bonusowa runda: Tawna - Zbierz 3 tokeny z jej podobizną.
  • Bonusowa runda: Neo Cortex - Zbierz 3 tokeny z jego podobizną. Zaliczenie tej rundy nagradzane jest kluczem, który odblokowuje sekretny poziom Whole Hog.

Opis:

To ostatni "eksploracyjny" etap wyspy Wumpa Island. Jest on dosyć trudny i ukończenie go może ci zająć trochę więcej czasu. Ponadto musisz się bardzo dokładnie rozglądać i niszczyć wszystkie mijane skrzynie, bo do zaliczenia są dwie bonusowe rundy i ukończenie jednej z nich (Neo Cortexa) doprowadza do odblokowania sekretnego etapu.

Wyrusz w prawo i omijaj po drodze te przeszkody, które poznałeś już wcześniej w etapie The Lost City - Sunset Vista | Wumpa Island | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Wyrusz w prawo i omijaj po drodze te przeszkody, które poznałeś już wcześniej w etapie The Lost City. Najbardziej uważaj na ruchome mosty (unikaj pozostawania zbyt długo na ich zewnętrznych fragmentach) oraz na wysuwające się ze ścian ruchome bloki (zawsze staraj się zapamiętać sekwencję wysuwania się i przebiec dokładnie w momencie gdy będzie bezpiecznie).

Co do potworów, musisz unikać nietoperzy oraz skaczących jaszczurek. W szczególności uważaj na jaszczurkę z powyższego obrazka, gdyż przeskakuje ona pomiędzy stosunkowo małymi półkami i nieudany atak na nią z pewnością zakończy się wpadnięciem do wody i śmiercią (tuż po rozprawieniu się z nią spotkasz także kolejne nietoperze - ostrożnie przeskakuj po dolnych platformach).

Po dotarciu maksymalnie w prawo zmuszony zostaniesz do rozpoczęcia pierwszej spośród kilku wspinaczek - Sunset Vista | Wumpa Island | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Po dotarciu maksymalnie w prawo zmuszony zostaniesz do rozpoczęcia pierwszej spośród kilku wspinaczek. Jest ona dosyć trudna, gdyż odbywa się po wysuwających się na krótkie chwile platformach oraz po misach gdzie regularnie pojawiają się płomienie. Scena ta kładzie duży nacisk ma wykonywanych kolejnych skoków w niemal idealnych odstępach czasu, dzięki czemu nigdzie nie spadniesz ani nie nadziejesz się na żadną pułapkę.

Po znalezieniu się na górze dla odmiany wyruszysz w lewo. W trakcie zaliczania tej części poziomu zajrzyj koniecznie do pokazanej na obrazku wnęki, gdyż dzięki zniszczeniu znajdującej się tam skrzyni odblokujesz sobie dość dobrze ukryty punkt kontrolny.

Już za niedługo czeka Cię kolejna wspinaczka i zawiera ona takie same atrakcje jak poprzednia - Sunset Vista | Wumpa Island | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Już za niedługo czeka Cię kolejna wspinaczka i zawiera ona takie same "atrakcje" jak poprzednia. Także i tym razem musisz idealnie zgrać w czasie wszystkie ruchy Crasha.

Tak jak już zostało to zaznaczone na wstępie, w etapie tym możesz odnaleźć aż 6 tokenów powiązanych z bonusowymi rundami. Tokeny z wizerunkiem Tawny odnajduje się bez żadnych problemów. Nie można tego niestety powiedzieć o tokenach z podobizną Neo Cortexa i pierwszy tego typu obiekt możesz pozyskać niedługo po dotarciu do pokazanego na powyższym obrazku punktu kontrolnego. Po prawej stronie spotkasz skaczącą jaszczurkę i musisz ją wyeliminować wskakując na nią. Odblokuje to skrzynie na drugim planie (wcześniej widoczny był to ich szkielet). Przejdź w głąb ekranu, skręć w lewo i dotrzyj do tych skrzyń żeby zdobyć m.in. token Cortexa.

Także i zdobycie drugiego tokena doktora Cortexa nie jest oczywistą sprawą - Sunset Vista | Wumpa Island | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Także i zdobycie drugiego tokena doktora Cortexa nie jest oczywistą sprawą. Wyrusz w prawo od miejsca odnalezienia opisanego wyżej pierwszego tokena Cortexa i omijaj nowe przeszkody aż dotrzesz w pokazane na obrazku miejsce. Należy tu unikać wysuwających się ze ściany kamiennych bloków, przy czym podczas podróży w prawo jeszcze bardziej skup się na wskoczeniu na dwie drewniane skrzynie. Po odbiciu się od drugiej skrzyni będziesz mógł doskoczyć do wysoko zawieszonego tokena. Gdy tylko go zdobędziesz zacznij skakać po górnych częściach wysuwających się bloków i kieruj się w prawo żeby opuścić ten niebezpieczny obszar.

Podróżuj dalej w prawo aż dotrzesz do części ruin z lewitującymi grupami trzech małych platform - Sunset Vista | Wumpa Island | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Podróżuj dalej w prawo aż dotrzesz do części ruin z lewitującymi grupami trzech małych platform. Wskocz na jedną z platform z pierwszej grupy i następnie na jeden z obiektów z drugiej. Nie wykonuj jednak kolejnego skoku w prawo, tylko w zaznaczonym na obrazku miejscu przeskocz na drugi plan. Udaj się następnie w lewo i zabierz trzeci token Cortexa.

Możesz już powrócić na główną ścieżkę i skorzystać z okolicznego portalu prowadzącego do bonusowej rundy Cortexa. Ten sekretny poziom wymusza zniszczenie 23 skrzyń. Wiele z nich to wybuchowe skrzynie i oznacza to, że w miejscach ich występowania musisz jak najszybciej kierować się w prawo, gdyż po ich eksplozji utraciłbyś solidny grunt pod nogami. Zniszczenie wszystkich skrzyń w bonusowej rundzie nagrodzone zostanie trofeum Cortex's Crazed Contest oraz kluczem do bonusowego etapu Whole Hog (został on opisany na poprzedniej stronie poradnika).

Po powrocie do głównego etapu wznów podróż w prawo - Sunset Vista | Wumpa Island | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Po powrocie do głównego etapu wznów podróż w prawo. Ścieżka zaprowadzi Cię do miejsca gdzie przystąpuje się do jeszcze jednej wspinaczki i tak jak poprzednie wiąże się ona z dużym ryzykiem śmierci w przypadku popełnienia jakiegoś błędu. Podczas wspinaczki natrafisz też na portal przenoszący Crasha do bonusowej rundy Tawny. W tym etapie należy zniszczyć 16 skrzyń i najbardziej pilnuj się w obszarze z powyższego obrazka. Nie wyląduj tu przedwcześnie na jednej ze skrzynek TNT, bo nie zdążyłbyś wtedy na czas uciec z tego miejsca. Zamiast tego najpierw poodbijaj się ze wszystkich skrzynek, które umieszczono na wybuchowych obiektach.

Po opuszczeniu sekretnej lokacji dokończ podróż na sam szczyt (po drodze na szczęście odblokujesz punkt kontrolny). Wyrusz w prawo i pozbądź się ostatniej skaczącej jaszczurki. Zanim skorzystasz z portalu kończącego etap oczyść obszar na drugim planie z kilku ostatnich skrzynek.

Uwaga - Po ukończeniu tego etapu czeka Cię walka z bossem Koala Kong. Została ona opisana w odrębnym rozdziale poradnika.