Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Cold Hard Crash | Alpine Warp Room | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy Poradnik Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Sekrety:

  • Czysty klejnot #1 (Clear Gem) - Zniszcz wszystkich 155 skrzyń.
  • Czysty klejnot #2 (Clear Gem) - Zalicz ścieżkę śmierci (Death Route). W celu odblokowania jej musisz dotrzeć do powiązanej z nią płyty naciskowej nie ginąc nigdzie po drodze. Dodatkowo musisz zaliczyć całą ścieżkę nie doprowadzając do śmierci Crasha.
  • 1 sekretna lokacja (ścieżka śmierci).
  • 1 bonusowa runda.

Opis:

Rekordowa liczba skrzyń do zniszczenia słusznie sugeruje, iż czeka Cię długi poziom, przy czym wiele skrzyń niszczy się podczas rozgrywania bonusowej rundy oraz podczas przemierzania ścieżki śmierci. Pilnuj się w szczególności w tych miejscach gdzie Crash ślizga się po lodzie, gdyż wiele lodowisk bezpośrednio sąsiaduje z bardzo nieprzyjemnie porozmieszczanymi pułapkami.

Dokładnie poniszcz wszystkie skrzynie z okolic miejsca startu, bo w jednej z nich jest maska Aku Aku, która może uchronić Cię przed niektórymi nadciągającymi zagrożeniami - Cold Hard Crash | Alpine Warp Room | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Dokładnie poniszcz wszystkie skrzynie z okolic miejsca startu, bo w jednej z nich jest maska Aku Aku, która może uchronić Cię przed niektórymi nadciągającymi zagrożeniami. Uważaj na zjeżdżające pingwiny i po dotarciu do obszaru z kilkoma fokami zacznij doskakiwać do górnych drewnianych skrzyń, których jest tu w sumie osiem.

Wyrusz dalej i po wylądowaniu zacznij ślizgać się aktywując po drodze atak Spin w celu eliminowania zbliżających się nowych fok. Kawałek dalej wskocz na śliską półkę i równie umiejętnie z niej zeskocz (możesz spróbować pomóc sobie dalekim skokiem). Wejdź na okrągłą platformę, która przeniesie Cię do pierwszego checkpointu.

Na pierwsze pułapki wpadniesz niedługo po rozpoczęciu przemarszu w prawo. Pod jedną z nich musisz przebiec, a pod drugą wykonać wślizg. Zatrzymaj się tuż po wykonanym wślizgu, bo nad tą ścieżką sa zaznaczone na obrazku sople. Kawałek dalej musisz wykonać odwrotną kombinację czynności, a więc najpierw skorzystać z wślizgu i dopiero w następnej kolejności zacząć biec. Także i w tym miejscu pilnuj się żeby nie zginąć w wyniku kontaktu z soplem.

Po przebiegnięciu po zapadającym się mostku dotrzesz do obszaru z czterema skrzyniami - Cold Hard Crash | Alpine Warp Room | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Po przebiegnięciu po zapadającym się mostku dotrzesz do obszaru z czterema skrzyniami. Bezbłędnie odbijaj się od tych niższych żeby dotrzeć do wyżej zawieszonych skrzyń, bo w przeciwnym razie stracisz szansę na ich zniszczenie. Tuż obok jest pokazana na obrazku dziura i wskoczenie do niej rozpocznie bonusową rundę.

W bonusowym etapie musisz zniszczyć 31 skrzyń. Podróżuj w prawo aktywując po drodze odliczanie przy skrzyniach z TNT. Ponownie zadbaj też o doskoczenie do wysoko umieszczonej skrzyni żeby później nie zablokować sobie tej akcji. Dalsza część bonusowej rundy jest już prosta. Dotykaj kolejnych wybuchowych skrzyń i wykonaj poprawne skoki nad przepaściami.

Tuż po powrocie na główną ścieżkę zbliż się tylko na chwilę do skrzyni z TNT. Spadną na nią sople i rozpocznie się odliczanie. Szybko odsuń się z powrotem w lewo i odczekaj na detonację. Równie ostrożnie omiń pozostałe sople z tej lokacji.

1 - Cold Hard Crash | Alpine Warp Room | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
Kawałek dalej spotkasz nowego jeża, który będzie okupował dolną ścieżkę - Cold Hard Crash | Alpine Warp Room | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Kawałek dalej spotkasz nowego jeża, który będzie okupował dolną ścieżkę. Zniszcz skrzynie żeby sprowokować jeża do ataku, odskocz w lewo i zaczekaj aż schowa kolce. Szybko wtedy do niego podbiegnij i pozbądź się go wykonując wślizg. To obowiązkowy krok, gdyż tuż obok jest skrzynia z wykrzyknikiem. Uderzenie w nią doprowadzi do pojawienia się nowych metalowych skrzyń w dalszej części górnej ścieżki.

Skorzystaj z metalowych schodów i podróżuj dalej w prawo. Jeśli do tej pory nie zginąłeś to w miejscu z obrazka 1 (jest tu też checkpoint) możliwe będzie rozpoczęcie ścieżki śmierci (Death Route). Ścieżka ta niemal w całości jest skuta lodem i musisz umiejętnie ślizgać się żeby mijać wszystkie przeszkody po drodze. Będą to zielone skrzynie, pułapki mogące zmiażdżyć Crasha, sople, potwory oraz przepaście. Najtrudniejszy jest fragment z obrazka 2 gdzie trzeba ominąć kilka umieszczonych blisko siebie skrzyń z nitrogliceryną. To nie koniec problemów, bo na samym końcu ścieżki jest skrzynia z wykrzyknikiem i uderzenie w nią odblokuje kilka nowych skrzyń w poprzednich obszarach. Po odnalezieniu brakujących skrzyń raz jeszcze powróć na jej koniec i złap w locie czysty klejnot.

Uwaga - Przeprawę przez ścieżkę śmierci możesz sobie znacząco ułatwić jeśli zgromadzisz trzy fragmenty maski Aku Aku i staniesz się nieśmiertelnym. Pozwoli ci to między innymi na rozbicie wszystkich mijanych zielonych skrzyń.

Po powrocie na główną ścieżkę wyrusz dalej w prawo - Cold Hard Crash | Alpine Warp Room | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Po powrocie na główną ścieżkę wyrusz dalej w prawo. Musisz zjechać po kilku śliskich, pochyłych półkach, przy czym zadbaj tu jedynie o to żeby wylądować na lewych skrzyniach i je umiejętnie poniszczyć. Ostrożnie omiń prawego pingwina i poniszcz nowe skrzynki. Pilnuj się przy kolejnych pułapkach, bo półki są tam pokryte lodem i musisz unikać zmiażdżenia podczas ślizgania się w prawo. Uważaj też na drugiego jeża, którego wyeliminuj wślizgiem gdy schowa kolce.

W dalszej części podróży wykonaj daleki skok na niższą półkę z checkpointem. Po drodze zwróć uwagę na metalowe skrzynue poukrywane na drugim planie (jedną z nich pokazuje dołączony obrazek). Postaraj się w nie wszystkie uderzyć po użyciu ataku Spin. Nieco dalej zaczną pojawiać się nowe skrzynki z nitrogliceryną i przeskakuj nad nimi lub odrzucaj w ich stronę napotykane pingwiny. Kilka skrzyń będzie też w małej wnęce, ale zignoruj ukrytą za nimi "zwykłą" skrzynię, bo zostanie ona później zniszczona przy okazji detonacji.

W kolejnej sekcji zacznij biec po lodzie w prawo i wykonaj serię około czteech wślizgów żeby uniknąć wszystkich pułapek próbujących zmiażdżyć głównego bohatera. Docelowo dotrzesz do większej dziury i wskoczenie do niej sprawi, że awansujesz do kolejnej części poziomu.

Od tego momentu musisz ponownie kierować się w stronę górnej części ekranu - Cold Hard Crash | Alpine Warp Room | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Od tego momentu musisz ponownie kierować się w stronę górnej części ekranu. Starannie przeskakuj nad kolejnymi skrzynkami z nitrogliceryną, które rozmieszczono na małej skalnej półce. Zabierz także odnaleziony po drodze fioletowy kryształ.

Przeskocz tylko na krótką chwilę na nową małą półkę z jeżem. Kawałek dalej zaczniesz wpadać na przetaczające się okrągłe głazy. Przypilnuj się między innymi w miejscu z powyższego obrazka, bo pierwszy słup po chwili spadnie w przepaść. Zadbaj koniecznie o uderzenie w odnalezioną po drodze skrzynię z wykrzyknikiem, gdyż doprowadzisz w ten sposób do detonacji nitrogliceryny.

Nieco dalej zalicz małą wspinaczkę i zbliż się do ostatnich przetaczających się głazów. Rozpocznij tu wykonywanie skoków w momencie gdy głazy będą znajdowały się po bokach. Portal kończący ten dość męczący etap znajduje się tuż za nimi.